Превод на тема

От: Re: Превод на тема

Трябва да намериш следният оператор - load_theme_textdomain

За пример в една от темите които ползвам изглежда така load_theme_textdomain( 'tie', get_template_directory() . '/languages' );

Ами какво правя като не го намирам в моя functions file в едитора на WP ? function.jpg
 
От: Re: Превод на тема

Ами какво правя като не го намирам в моя functions file в едитора на WP ? Виж файлът 7480

99% съм убеден, че ти е както трябва и няма нужда от тази промяна. Ти с какво преведе по и мо файловете?
 
От: Re: Превод на тема

99% съм убеден, че ти е както трябва и няма нужда от тази промяна. Ти с какво преведе по и мо файловете?

Не съм ги превеждал. В languages директорията ги имаше вече преведени файолове bg_BG.mo и bg_BG.po. Само не знам как да ги приложа да паснат за темата.
 
От: Re: Превод на тема

Не съм ги превеждал. В languages директорията ги имаше вече преведени файолове bg_BG.mo и bg_BG.po. Само не знам как да ги приложа да паснат за темата.

А провери ли ги дали вътре са на БГ?

А това :
wp-config си тури define ('WPLANG', 'bg_BG');

провери ли го?
 
Ако темата ти е готова за мултиезичност, правиш само корекцията в wp-config.php, както е казал lqllqlq. Горното го споменах само ако нямаш папка languages/lang и т.н.
Т.е. само в случай, че според автора на темата можеш да я преведеш, но не знаеш къде точно да поставиш файловете.
 
От: Re: Превод на тема

А провери ли ги дали вътре са на БГ?

А това :


провери ли го?

Проверих ги с poedit-a дали не са н БГ. не всичко е преведено, но по-важните неща са преведени.

@uphero - не съм ги барал по превод. Те си бяха преведени.
 
От: Re: Превод на тема

А това :
wp-config си тури define ('WPLANG', 'bg_BG');
провери ли го?

Това не съм го проверил. От къде се вади този wp-config.php файл? В папката на темата го няма.... Има някакъв wpml-config.xml файл.
 
От: Превод на тема

Ураааа... намерих го най-сетне как става...
"А това :
wp-config си тури define ('WPLANG', 'bg_BG'); "

ама полето за оставяне на коментари не ми го преведе :(
 
От: Превод на тема

Аз нарочно те оставих вече сам да се оправяш,че така нагото всеки знае. Споко до един месец вече ще си про ;)
Ураааа... намерих го най-сетне как става...
А това :
wp-config си тури define ('WPLANG', 'bg_BG');

смятай - редактирах php код. Вече съм на половинна спец :mrgreen:
 

Горе