Предлагам Freelance услуги (дизайн, PSD -> HTML/CSS, HTML/CSS -> CMS theming)

ZzZaPyr

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте, отдавна съм във форума, но и отданва не пиша. Някой от по-старите потребители може и да си ме спомнят ;P

По темата, предлагам следните услуги:

1. Създаване на дизайн (PSD)

2. Слайсване на дизайна (PSD -> xHTML (HTML5)/CSS 2 (CSS3) - езиците са според изискванията на клиента)
Семантичен, валидиран код (според изискванията на клиента - да не се разбира погрешно. В 90% от случаите кода ще е валидиран, в някой случаи обаче може да се наложи използване на хакове (IE...), което прави кода невалиден, не говорим за груби грешки като липсващи "alt" атрибути, нестване на блок елементи в инлайн и т.н.)

3. Създаване на тема от слайснатия дизайн (за момента съм работил само с WP теми, за които гарантирам. За останалите CMS мога да отговоря в рамките на 2 дена)

Всяка от услугите може да бъде поръчана независимо от другите. При поръчка на 2 или 3 услуги цените са по-ниски, отколкото при поръчка на 1 услуга.
Пример:
PSD-то струва 150 лв, слайсването 75 лв. и "темирането" още 150лв. При поръчка на 3те в пакет, цената е 300, при поръчка само на PSD + слайсване цената е 200.
(цените са примерни.)


Умишлено не съм написал цени тъй като варират и са строго индивидуални според проекта.

Чувствайте се свободни да задавате всякакви въпроси тук в темата, на лични съобщения, в скайп или на имейла ми.
Обикновено съм свободен да отговарям между 17:00 и 24:00 часа.

Контакти:
skype: ivan.pidov
email: ivan.pidov [кльомба] gmail.com


Поздрави,
Иван Пидов
 
От: Предлагам Freelance услуги (дизайн, PSD -> HTML/CSS, HTML/CSS -> CMS theming)

Току що завърших тестовия проект. Можете да го намерите тук : http://212.233.160.19/Projects/Demonstration/
PSD дизайна е готов темплейт, който намерих в интербет. HTML/CSS са от мен.
Тествах го в IE8, Google Chrome и FireFox и работи добре. Не съм тествал с по-стари браузъри и може да има бъгове.
Има какво да се променя по кода, но това го направих за 1 час, колкото да ви покажа нещо примерно.
Приемам всякакви въпроси и забележки.
 
От: Предлагам Freelance услуги (дизайн, PSD -> HTML/CSS, HTML/CSS -> CMS theming)

Много добре изглежда, само шрифта е май много ситен.. и не се чете, най-вече сивия абзац.
 
От: Предлагам Freelance услуги (дизайн, PSD -> HTML/CSS, HTML/CSS -> CMS theming)

Много добре изглежда, само шрифта е май много ситен.. и не се чете, най-вече сивия абзац.

Проблема с шрифта е, че в PSD-то е използван шрифт, който нямам инсталиран на компютъра. Съответно фотошоп заменя въпросните шрифтове с най-близките според него (в случая Myriad Pro), като запазва размера, което не винаги е оптималното решение. При слайсването иузползвах Myriad Pro с размерите зададени в PSD-то. За това не изглежда добре.
 
От: От: Предлагам Freelance услуги (дизайн, PSD -> HTML/CSS, HTML/CSS -> CMS theming)

Чудих се дали да коментирам, понеже предлагам конкурентни услуги в същия раздел, ама пък положителното е повече от отрицателното дето имам да кажа, а останалото са конструктивни забележки:

Candara и Myriad Pro далеч не са safe шрифтове. А липсват fallbacks. Няма значение какво имало в ПСД-то. Ползва се или @font-face, или някакъв image replacement (ако лиценза на конкретния шрифт въобще го позволява това). Или се заменя със стандартен фонт (по усмотрение на кодера). Сериозен момент. Масата "уеб" дизайнери, които само рисуват ПСД-та, ще те изненадат с какви ли не недомислици. Твоя работа е да се погрижиш крайният резултат да е нещо читаво.

border-radius се поддържа само от ИЕ9 и май Опера. За Firefox, Chrome, Safari се добавят съответните префикси -moz-border-radius, -webkit-border-radius.

Останалото е супер . Успех във фронтендърската кариера! :)
 
Последно редактирано:
От: От: От: Предлагам Freelance услуги (дизайн, PSD -> HTML/CSS, HTML/CSS -> CMS them

Мерси за критиката.
Относно бордър радиуса - това ми е ясно, но не исках да чупя "валидацията" на CSS-а. Като фронт ендър трябва да ти е ясно, че веднага ще те захапят ако направиш такова нещо ;)

Поздрави!
 

Горе