Предложение за бизнес

Adnancobeed

Active Member
Здравейте, сравнително нов съм, бих искал да ми предложите бизнес идеи за около 3-4хиляди лева, предпочитам да е от Интернет. Благодаря предварително на всички и пожелавам здраве на всички! :)
 
Направи сайт в който се предлагат бизнес идеи за стартиращ бизнес на хора без опит и без специални умения. Тук във форума подобни питания вече стават леко банални: "Искам да правя пари, като нещо да правя сам. При това токова нещо, че уменията ми да не са от никакво значение.".
 
Здравейте, сравнително нов съм, бих искал да ми предложите бизнес идеи за около 3-4хиляди лева, предпочитам да е от Интернет. Благодаря предварително на всички и пожелавам здраве на всички! :)
Направи новинарски сайт, купи ФБ страници и печели от адсенс и споделяне по страниците.
 
Направи сайт в който се предлагат бизнес идеи за стартиращ бизнес на хора без опит и без специални умения. Тук във форума подобни питания вече стават леко банални: "Искам да правя пари, като нещо да правя сам. При това токова нещо, че уменията ми да не са от никакво значение.".
Целта на сайта е това, за това може би, се задават подобни теми?
 
Здравейте, сравнително нов съм, бих искал да ми предложите бизнес идеи за около 3-4хиляди лева, предпочитам да е от Интернет. Благодаря предварително на всички и пожелавам здраве на всички! :)
Плащаш по 3-4 хиляди на идея ли?
Шегата на страна, защо нямаш идеи?
Нямаш ли умения?
 
Плащаш по 3-4 хиляди на идея ли?
Шегата на страна, защо нямаш идеи?
Нямаш ли умения?
Вместо да пробва всички идеи, първо питам на хора, които са минали от този път, за да не допускам големи, непоправимо греши
 
Работих над 2 такива проекта, идват някакви хора искат сайт и сео оптимизация. Правя ги, обаче нито имат логистика на ниво, нито знаят как да боравят с поръчките в сайта, бизнеса фалира.
От друга страна бях на един от семинарите на гугъл в Цюрих и там имаше sucess story за марка обувки, които започват от нищото и се борят с най-големите брандове. За няколко години израстват в топ местата. Т.е. няма лоша идея, важно е развитието.
И преди фейсбук имаше подобни сайтове, и преди тубата имаше вимео и дейломоушън.
 
Вместо да пробва всички идеи, първо питам на хора, които са минали от този път, за да не допускам големи, непоправимо греши
Не работи така.
Допускането на грешки е част от играта.
Без тази част, няма как да изградиш бизнес.
Да искаш ей така идеи е странно, най-малкото нямаме представа нито какви умения имаш, нито какъв опит, нито какво искаш да постигнеш.
Кажи малко за себе си първо.
 
Не работи така.
Допускането на грешки е част от играта.
Без тази част, няма как да изградиш бизнес.
Да искаш ей така идеи е странно, най-малкото нямаме представа нито какви умения имаш, нито какъв опит, нито какво искаш да постигнеш.
Кажи малко за себе си първо.
Студент съм, искам допълнителни доходи. Нещо като онлай бизнес, малък
 
Може да се каже, че нямам. Имам инстаграм страница само с около 5кшосл
Нямаш нужда от идея тогава.
Имаш нужда от умения и провали.

Всеки бизнес го има за да решава някакъв проблем за хората или да удовлетворява тяхна нужда.
От покупка на продукти, извършване на услуги, през производство до развлечение и т.н.
Без умения, не можеш да решиш нечий проблем.
Дори да се насочиш към он-лайн бизнес (каквото и да имаш предвид) пак трябват умения.
Я да пишеш текст развлекателен, информативен или актуален просто, я да продаваш нещо и т.н.

Проблеми/нужди най-лесно се виждат когато имаш вземане даване с пазара, сиреч с хората.
Не е трудно да се хванеш на работа, да натрупаш умения и да видиш проблем за решаване или нужда за запълване.
Това ти е първата стъпка.
Без проблем/нужда бизнес няма.
Без умения бизнес няма.

Веднага ти давам пример.
Каза че си студент?
През учебната година твои колеги 100% имат проекти за правене, презентации за писане и кой знае какво още. -> Това го знаеш защото общуваш с "пазара"
100% някои от тях са мързеливи и биха платили пари за да им ги свърши тези неща друг човек -> Ето ти проблем за решаване.
Правиш им проектите и взимаш кинти -> Ето ти бизнес

Така работят всички бизнеси, дори и незаконните.
След като натрупаш умения и опит малко и видиш проблем за решаване може да започнеш с провалите.
Най-вероятно първите ти опити ще са провал, което е ОК, част от играта.
Всеки минава през това и натрупваш нови умения и опит с всеки провал.
 
Нямаш нужда от идея тогава.
Имаш нужда от умения и провали.

Всеки бизнес го има за да решава някакъв проблем за хората или да удовлетворява тяхна нужда.
От покупка на продукти, извършване на услуги, през производство до развлечение и т.н.
Без умения, не можеш да решиш нечий проблем.
Дори да се насочиш към он-лайн бизнес (каквото и да имаш предвид) пак трябват умения.
Я да пишеш текст развлекателен, информативен или актуален просто, я да продаваш нещо и т.н.

Проблеми/нужди най-лесно се виждат когато имаш вземане даване с пазара, сиреч с хората.
Не е трудно да се хванеш на работа, да натрупаш умения и да видиш проблем за решаване или нужда за запълване.
Това ти е първата стъпка.
Без проблем/нужда бизнес няма.
Без умения бизнес няма.

Веднага ти давам пример.
Каза че си студент?
През учебната година твои колеги 100% имат проекти за правене, презентации за писане и кой знае какво още. -> Това го знаеш защото общуваш с "пазара"
100% някои от тях са мързеливи и биха платили пари за да им ги свърши тези неща друг човек -> Ето ти проблем за решаване.
Правиш им проектите и взимаш кинти -> Ето ти бизнес

Така работят всички бизнеси, дори и незаконните.
След като натрупаш умения и опит малко и видиш проблем за решаване може да започнеш с провалите.
Най-вероятно първите ти опити ще са провал, което е ОК, част от играта.
Всеки минава през това и натрупваш нови умения и опит с всеки провал.
Искрено, благодаря!
 
Няма провал, провал е още една дума за да разбереш как не се прави. Опитваш едно, второ, трето ... но това което казваш
"Вместо да пробва всички идеи, първо питам на хора, които са минали от този път, за да не допускам големи, непоправимо греши"
ми казва, че нямаш дори една идея а желаеш нещо на готово което някой е пробвал опарил се е и сега да кажем има развитие. И пак стигаме до това, че ако някой ти даде реална идея за бизнес все ще пропусне нещо малко и ще се опариш само за да разбереш как не се прави. Седни си на задника и помисли какво ти се прави, намери положителната страна и отрицателната и прецени дали те устройва, така със всяка идея. Но не се нахвърляй на 5-6 неща това не е правилното мислене.
Една идея = успех, ако се провалиш със нея то ти ще разбереш, че не се прави така.
 
  • Like
Реакции: ST-1
Няма провал, провал е още една дума за да разбереш как не се прави. Опитваш едно, второ, трето ... но това което казваш
"Вместо да пробва всички идеи, първо питам на хора, които са минали от този път, за да не допускам големи, непоправимо греши"
ми казва, че нямаш дори една идея а желаеш нещо на готово което някой е пробвал опарил се е и сега да кажем има развитие. И пак стигаме до това, че ако някой ти даде реална идея за бизнес все ще пропусне нещо малко и ще се опариш само за да разбереш как не се прави. Седни си на задника и помисли какво ти се прави, намери положителната страна и отрицателната и прецени дали те устройва, така със всяка идея. Но не се нахвърляй на 5-6 неща това не е правилното мислене.
Една идея = успех, ако се провалиш със нея то ти ще разбереш, че не се прави така.
Благодаря много
 
Наистина ли започнахте от презумпцията, че ОР няма никакви полезни умения? Или просто е обичай, когато видите човек под 25, задължително да се мине през изтърканите поучения и мъдрости?

"Дървена философия" май се наричаше явлението.
 
Наистина ли започнахте от презумпцията, че ОР няма никакви полезни умения? Или просто е обичай, когато видите човек под 25, задължително да се мине през изтърканите поучения и мъдрости?

"Дървена философия" май се наричаше явлението.
А сега, кой го мързи да чете @Luftwaffe го мързиии.
 
Умозаключението, което правя от ваши съвети е, че без провал няма успех. И да успея, ще проваля всичко, за да имам ''истински"успех
Провал е подвеждащо.
Гледай го като опит, knowhow.
Като каране на колело.
Никой не се е научил да кара колело без да пада и никой не може да те опази от това да паднеш, ако искаш да се научиш да караш.
 

Горе