Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте :).

Реших да наема един freelancer от форума, който да ми направи първия онлайн магазин.
Ситуацията е следната, трябва ми икономичен хостинг план и евтин домейн.
Домейна мисля да бъде закупен от GoDaddy, понеже е най-евтино там.
Обаче, за един начинаещ предприемач в областта на онлайн търговията, какъв изгоден хостинг план може да ми предложите?

Поздрави,
Георги
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Колега не се излагай. Ако смяташ да се конкурираш с Диана, Медина, Семперит... последното нещо което ти трябва е евтин домейн. Единственото нещо което ще постигнеш с евтин магазин-домейн е да магазина ти да стои някъде в 3-та глуха и да чака някои заблуден клиент да мине и да си поръча гуми. В общи линии по начина по които подхождаш към момента, е да имаш магазин колкото да има нещо... Защото още на първа страница "големите" ще оберат клиентите които търсят гуми.
Ако искаш да се конкурираш с големите, домейна ти задължително трябва да е БГ. И тука вариантите са да градиш бранд на фирмата ви, или просто да се измисли хубав домейн като avtogumi.bg което ще е по-лесния вариант от гледна точка на SEO оптимизация...
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Понеже знанията ми в тази област са повърхностни, искам да попитам - ако комбинирам някой хостинг план с домейн от тяхна страна, идеята не е лоша? Смисъл такъв няма значение от къде си взимаш домейна? Просто има значение как завършва и в коя ниша е..?
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Няма значение от къде взимаш домейна, но на теб ти трябва БГ и пак отиваш при едни хора :)
Като за начало среден хостинг плат ти върши работа, после ако потръгнат нещата може да го упгрейднеш...
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Магазин с евтин домейн и хостинг забрави просто. Мисли за клиента и за риспонсив версия задължително. После мисли добре за оптимизацията, иначе няма смисъл от магазин просто да го има там някъде. Мисли и за реклама из автофорумите и тематични сайтове
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Ще продаваш гуми за по 100 лв парчето, а ти се свидят едни 150-200 лв на година за качествен домейн и хостинг. Тегли заем ако трябва, кво толкова има.

Та то тва е най-евтиното от всичките работи за които трябва да се плаща около онлайн магазина.
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Трябва ти домейн .bg това е най-добрият вариант. Струва 55-60лв на година. Хостинг не пести от него! Защото когато е лош хостинга, то сайта няма да работи правилно и ще е бавен. Под правилно разбирай да не работи нон-стоп. Моят съвет е взе ми си хостинг от coolicehost(линк на тема във форума http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=51882 ), много потребители от форума го ползваме и нямаме никакви забележки. Ще ти излезне от 120 до 240лв, като вземеш един от първите планове, в началото не ти трябва по-голям. Което се връзва най-скъпо 300лв разход на година за домейн и хостинг.
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Ясно, благодаря момчета. Ще ги имам предвид коментарите и се надявам проекта да стане действителност. За момента информацията, която получих ме задоволява. Ако има още нещо да добавите - добре дошло е.
 
Re: От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Ще продаваш гуми за по 100 лв парчето, а ти се свидят едни 150-200 лв на година за качествен домейн и хостинг. Тегли заем ако трябва, кво толкова има.

Та то тва е най-евтиното от всичките работи за които трябва да се плаща около онлайн магазина.

Да, после имаш реклама и популяризация. Сайтът също ще излезе добра сума. Но да ти кажа честно, ако си направиш всичко добре, в рамките на 6 месеца до година ще си много доволен, че си поел по този път с онлайн магазина. ;)

Хората нон стоп инвестират. Поне тези около мен, които се занимават с бизнес. Другите не съм много горд от тях. ;)
 
От: Re: От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Да, после имаш реклама и популяризация. Сайтът също ще излезе добра сума. Но да ти кажа честно, ако си направиш всичко добре, в рамките на 6 месеца до година ще си много доволен, че си поел по този път с онлайн магазина. ;)

Хората нон стоп инвестират. Поне тези около мен, които се занимават с бизнес. Другите не съм много горд от тях. ;)

Има доста неща, които трябва да се направят за да функционира както си трябва един магазин. :). Осъзнах, че трябва да инвестирам в нещо, на 20 съм и само за това мисля и реших да направя тази първа крачка. Надявам се да е успешна. Уви, не всички разбират, че инвестицията носи печалбата. Но, при положение, че имаме офлайн бизнес и ако го разширим, това ще е много добра инвестиция.
 
Да, мога да ти гарантирам, че е по-добра инвестиция от нов телефон, на който едно 90% от функциите му не са ти нужни. :) Тук при магазина, всяка една функция ти носи дивиденти под една или друга форма.

Мисля, че ви е било време да минете онлайн. ;) Дори, след този проект, замисли се и за нещо по-глобално. За всеки случай да ти сложи един модул за езици, за всеки случай. Както се вика, дори и да се развиеш на Балканите, пак е някакъв поглед в бъдещето. Ти успоредно с това си започни другите неща - социалните канали и дори някой друг банер за бъдещи кампании. Дори подготви и някакви PDF-и (оферти, каталози) за сваляне. И така.
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Надявам се, че до 2-3 месеца ще стане факт. Важното е, че имам мотивацията и идеите, кои ваши, кои мои. Благодарен съм, че го има този форум. :)
 
Re: От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Надявам се, че до 2-3 месеца ще стане факт. Важното е, че имам мотивацията и идеите, кои ваши, кои мои. Благодарен съм, че го има този форум. :)

И ние сме благодарни, че има хора като теб. Живите примери как се успява в живота. Успехи и да се похвалиш тук, като стане готов. ;)
 
Re: От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Надявам се, че до 2-3 месеца ще стане факт. Важното е, че имам мотивацията и идеите, кои ваши, кои мои. Благодарен съм, че го има този форум. :)

Успехи и от мен. И ако толкова се чудиш за хоста, загледай се в банерите във форума. :D Давам един глас за CooliceHost и аз. ;)
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Виж опитай така според мен ще ти е най евтино:
1. Хостинг от coolice най евтиния хибриден план който ти е 10лв на месец
2. Тема от themeforest хубавите са най много 80лв (55$)
3. БГ домейна е 60лв другите са по 15-20лв може и по евтино да ги намериш
Разходите ти за 1 година са 260лв заедно с домейна и хоста + темата
 
От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

Виж опитай така според мен ще ти е най евтино:
1. Хостинг от coolice най евтиния хибриден план който ти е 10лв на месец
2. Тема от themeforest хубавите са най много 80лв (55$)
3. БГ домейна е 60лв другите са по 15-20лв може и по евтино да ги намериш
Разходите ти за 1 година са 260лв заедно с домейна и хоста + темата

За разияснение: темата се плаща един път и остава за цял живот твоя не я плащащ всяка година, както е домейна които се подновява всяка година, а хостинга може и на месец да го плащаш.
 
Re: От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

За разияснение: темата се плаща един път и остава за цял живот твоя не я плащащ всяка година, както е домейна които се подновява всяка година, а хостинга може и на месец да го плащаш.
И в това число добър съпорт, който е за темата, ако случайно нещо не е Ок по нея или искаш нещо да пипнеш. Естествено, според това какво искаш. За къстамизацията няма да ти се сбъдне желанието, тъй като си е доработване. ;) Да знаеш. ;)
 
От: Re: От: Предложение за хостинг и домейн за онлайн магазин

И в това число добър съпорт, който е за темата, ако случайно нещо не е Ок по нея или искаш нещо да пипнеш. Естествено, според това какво искаш. За къстамизацията няма да ти се сбъдне желанието, тъй като си е доработване. ;) Да знаеш. ;)

То може да се сбъдне, стига да си доплати, де.
 

Горе