Предложения за онлайн бизнес.

Cenk Seyfi

New Member
Здравейте,
казвам се Дженк на 16 години от гр.Бургас.В момента ми беше потвърдено партньорството за безплатен домейн от ho**.bg . Исках да се посъветвам с потребителите на предприемач за да реша с какво да се занимавам. Не съм решил и очаквам предложения от вас.
Искам да се занимавам с онлайн магазин.Ако имате предложения какво ще ''джиткаме'' пишете :)

Ако някой иска,също може да стане партьнор на проекта с който ще се занимаем в идните дни :)
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

Здравей млади колега.
Звучиш ентусиазиран НО Онлайн магазина според мен не е за теб * освен ако нямаш повечко пари за инвестиция и родител който да ти помага за това *.
Не те отказвам,а просто ти давам моето мнение :)
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

Отговори си на следните въпроси:

1. Имаш проект, а нямаш идея? WTF
2. Подарили са ти домейн като партньор, а за момента нямаш представа в какво ще се изразява партньорството?
3. Искаш да стартираш онлайн магазин, а нямаш години за да носиш административно-наказателна и финансова отговорност?
4. Термина "джиткаме" в час по литература ли го научи или е някакъв teen жаргон за "въртим далавери с батките от Меден рудник"?

Сега малко по-сериозно:
1. Провери какви конкуренти има в нисшата ел. магазини за продукта, който искаш да продаваш
2. Разбери се с мама и тате, кой ще бъде "собственик" (разбирай, крайно-отговорно лице) на ел. магазин
3. Провери какви са опциите за доставка на стока в магазина ти - трудно ще продаваш, нещо което нямаш - dropshit бизнеса в БГ е трагикомична гледка.
4. След като си намериш доставчици си прецени надценка, ДДС, разходи за доставка.
5. След като придобиеш ясна представа за бизнесмодела може да се замислиш за платформа за този магазин и дизайн
6. След като си готов с всичко гореописано почваш рекламата (позната още в БГ като СПАМ)
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

Благодаря Ви,Стан и Maji 92 за вашите отговори.Ми в момента всичко е добре(дизайна,домейна и т.н),но единствено остана с какво ще се занимавам.Ако има хора,които наистина искат да ми помогнат.Родителите ми единствено ме подкрепят финасново и морално.Всичко останало е моя идея.
Ако имате някаква категория(за магазин),моля предложете то е важно за мен.
Благодаря за компетентния Ви отговор :)
 
От: От: Предложения за онлайн бизнес.

Отговори си на следните въпроси:

1. Имаш проект, а нямаш идея? WTF
2. Подарили са ти домейн като партньор, а за момента нямаш представа в какво ще се изразява партньорството?
3. Искаш да стартираш онлайн магазин, а нямаш години за да носиш административно-наказателна и финансова отговорност?
4. Термина "джиткаме" в час по литература ли го научи или е някакъв teen жаргон за "въртим далавери с батките от Меден рудник"?

Сега малко по-сериозно:
1. Провери какви конкуренти има в нисшата ел. магазини за продукта, който искаш да продаваш
2. Разбери се с мама и тате, кой ще бъде "собственик" (разбирай, крайно-отговорно лице) на ел. магазин
3. Провери какви са опциите за доставка на стока в магазина ти - трудно ще продаваш, нещо което нямаш - dropshit бизнеса в БГ е трагикомична гледка.
4. След като си намериш доставчици си прецени надценка, ДДС, разходи за доставка.
5. След като придобиеш ясна представа за бизнесмодела може да се замислиш за платформа за този магазин и дизайн
6. След като си готов с всичко гореописано почваш рекламата (позната още в БГ като СПАМ)

Здравей,
благодаря за страхотния отговор.Имам няколко въпроса ако можеш да отговориш,ще ми дадеш кратък урок :) Трябва ли да притежавам тези продукти,които ще продавам ? С куриер трябва ли да подпиша договор? Как мога да достигна повече клиенти?
Спасиба.
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

Ако мога аз да отговоря!

1. Не е задължително да претижаваш продуктите. Ровни из форума за дропшипинг или афилиейт.
2. Не е задължително да имаш договор с куриерска фирма но е препоръчително. Тъка ще се ползваш от отстъпките им което ще свали стойността на доставката а и всички други имат.
3. Колкото как да достигнеш клиентите е много дълга и динамична тема и неможе да се отговори в няколко реда. Все пак може да намериш в форума доста добри идеи и практики за това.
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

мда аз навремето не питах за таквиз въпроси и се лутах няколко години докато си намеря нишата
а сега се опитвам да мина на друг коловоз!
Задължително пишеш адрес за контакти и телефони
повечето клиенти не се доверяват на сайтове без тези данни!
Успех!
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

магазина е лесен, ама тези 16 години, кой ще направи фирмата - мама и тати, или ще "джиткаш" в сивия сектор
 
От: От: От: Предложения за онлайн бизнес.

Здравей,
благодаря за страхотния отговор.Имам няколко въпроса ако можеш да отговориш,ще ми дадеш кратък урок :) Трябва ли да притежавам тези продукти,които ще продавам ? С куриер трябва ли да подпиша договор? Как мога да достигна повече клиенти?
Спасиба.

Не за что!

1. не е нужно да притежаваш стоката, НО drop shipping модела НЕ РАБОТИ в БГ. Вносителите на сносна стока за години назад в разбирането си по отношение на този метод на дистрибуция. Останалото са китайски боклуци от сайтове като dx.com, alibaba, tinydeals и прочие, които ще чакаш със седмици когато ги поръчаш. А клиента е още по-нетърпелив и ще ти стопи телефона от капризи. Affiliate модела също не разботи добре, защото трдуно ще си позволиш марж на цената какъвто очаква клиента. Т.е доставчика ти няма да даде, кой знае каква отстъпка за да си конкурентоспособен.

2. подписването на догово с куриер обикновено се прави не за удобство на клиента, а за намаляване на разходите. Аз като клиент на ел, магазини се съобразявам почти винаги с желанието на магазина да ми достави конкретната стока с предпочитан от тях куриер, но на запад хората си държат на избор на куриерска служба от клиента. Разбира се там клиента си плаща shipping-а - това е цената на каприза сам да си избере куриер, но тук в БГ трудно ще научиш Бай Ганьо, че каприза си има цена. Накратко договор с куриерска служба = по-ниски цени на доставката = по-малки разходи за теб, ако поемаш доставката като "добавена стойност" към продукта.

3. как можеш да достигнеш до повече клиенти?!? Пак те питам, ти наясно ли си какво ще продаваш и на кого? Т.е. какъв е продукта (или продуктовата гама) и какъв ти е таргета (целевата група) ?!? Как искаш да достигнеш до целевата група, след като не знаеш коя е тя?
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

Благодаря,s1yf0x
Еми решихме да се занимаваме с дрехи,обуки и т.н. Някак си ще направим нещо,което да не бави поръчките на клиентите.В момента изготвяме продуктите и офертите.Ще сме на принципа ''По-евтино за по-добро''. В момента се тества и самия саит дали работи добре. Времето за доставката на даден продукт ще до 6 работни дни,като ще направим отстъпка ако надвишим този срок.
Имам много други идеи,но те ще се развиват когато пусним сайта.
 
От: От: Предложения за онлайн бизнес.

Благодаря,s1yf0x
Еми решихме да се занимаваме с дрехи,обуки и т.н. Някак си ще направим нещо,което да не бави поръчките на клиентите.В момента изготвяме продуктите и офертите.Ще сме на принципа ''По-евтино за по-добро''. В момента се тества и самия саит дали работи добре. Времето за доставката на даден продукт ще до 6 работни дни,като ще направим отстъпка ако надвишим този срок.
Имам много други идеи,но те ще се развиват когато пусним сайта.
След поръчка ли ще ги шиете/лепите тези продукти та 6 дни доставка? :)

Можеш да забравиш пич за този сценарии. Нещата са много тегави, ще нагазиш в едни води дето до 25 годишен няма да можеш да се оправиш.

Потърси си някаква по-свободна ниша, събери поне 10 хиляди лева, ако ще зареждаш по малко и тогава скачай. До тогава си трайкай, защото само ще се набиеш с пари... Тегаво е просто, не искам да те отчайвам. Идеите са едно, преебавките и селския манталитет са друго... и двете не вървят ръка за ръка...
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

Това с 6-те дни ме разсмя от сърце. Клиентите искат стоката за вчера ;)
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

О забрави да те чака някой 6 дни :) Мен са ми се карали, че не мога да им го пратя още днес. Видиш ли от Стара Загора до Видин например да прелети за 1 час, че му трябвало за подарък на леля му :Д
 
От: Предложения за онлайн бизнес.

Направи си сайта и бизнеса, не се отказвай :) Дори и да не се получи ще е опит и то добър на тая възраст. Но не влагай съществени пари, опитай с малко и ако е ок, тогава още.
Бургас е ключова точка, имаш достъп до голям трафик на стока и предполагам лесно може да намериш връзки в митницата и съответно да си уредиш някакви по-лесни доставки... Помисли и в тая насока :)
Успех!
 

Горе