Предложете безплатен ERP софтуер

arcsales

Active Member
Търся си безплатен ERP софтуер, който да мога да си пусна на сървъра онлайн и да обработва поръчки.
Някакви идеи?
Погледнах и в гоогле и намерих няколко предложения, но все пак предпочитам личната препоръка.

Благодаря ви предварително :)
 
От: Предложете безплатен ERP софтуер

Odoo, за версия 8 имаме българско счетоводство, пълен превод и е достатъчно изчистен от бъгове. На 9 още и е рано. Внедрители и интегратори сме. Това не задължава никой да ползва услугите ни. Odoo е с отрворен код под AGPL v3 лиценз за 8 и LGPL v3 лиценз за 9. Сорс - https://github.com/odoo/odoo. В интернет има десетки туториали за инсталация и настройка.
 
Последно редактирано:
От: Предложете безплатен ERP софтуер

Благодаря за предложенията.
Снощи цяла вечер си рових из нета и накрая завърших с инсталация на Dolibarr.
След като разгледах, както Dolibarr, така и някой други...вече не съм сигурен дали наистина ми трябва ERP.
ERP вклучва нещата, от които имам нужда, но е далеч по-детайлен.
На мен ми трябва система, която да обработва поръчки, издава фактури, следи статуса на поръчките и плащанията.
Имаше един израз "Не убивай мухата с чук." или нещо подобно...идеята е да не ползваш повече ресурси от необходимото, а ERP е много повече.
 
От: Предложете безплатен ERP софтуер

Все пак Dolibarr е най-опростен и според мен ще ти върши работа. Аз работя няколко месеца върху него и за безплатен софтуер е повече от идеален. Има няколко важни неща, които лично за мен са неудобни, има модули за решаването им, но са платени.
Превода на Бг е кошмарен, аз си направих мой, бих го споделил с теб напълно безплатно. Дори и на английски има объркани фрази (разработва се във Франция).
Ако имаш други въпроси, с радост ще ти отговоря (ако мога). Все още не мога да пиша лс, пощата ми е като ника в дир.бг
 
От: Предложете безплатен ERP софтуер

Да и аз забелязах някой пропуски в превода, но това съвсем не е проблем.
Софтуера наиста изглежда опростен и достъпен, но все още се чудя дали си заслужава да гоня мухата с чука.
Ето ти скайпа ми: angel_arakov
Не ми трябва превода, но е винаги добре дошъл още един колега да споделим опит и знание :)
 
От: Предложете безплатен ERP софтуер

За съжаление скайп не ползвам по религиозни причини, моето приложение за чат е Telegram. Там съм със същото име. Ако искаш ще ти направя профил в моята тестова инсталация, за да я разгледаш. Само ми изпрати мейл да ти дам данни за вход. Хубавото на Доли е, че може да си включиш само модулите, които те интересуват. И на всеки хост с php и mysql може да се инсталира. Тайно се надявам някой тук, който разбира от тях да прояви интерес и да го направим напълно пригоден за ползване в България. Ако решиш, пиши.
 

Горе