Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Не мога да не се израдвам, при положение че изтърпяхте всичко това и отговорихте спокойно. Аз успях да прочета темата само до средата... Чак ви завиждам за спокойствието. / и нека силата бъде с вас.../ 8)

Ако успеете да ми помогнете да се отърва от досадните вируси които ежеседмично кодират пхп-то в някои от сайтовете ми, и за които в три хоста не успяха да ми помогнат направо да местя при вас, каквото ми е останало.
 
От: От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Ако успеете да ми помогнете да се отърва от досадните вируси които ежеседмично кодират пхп-то в някои от сайтовете ми, и за които в три хоста не успяха да ми помогнат направо да местя при вас, каквото ми е останало.

Така е много относително, зависи от платформата и кода. При нас повечето вируси не минават, но ако дупката е в php кода трябва да се дебъгне и да видиш от къде влизат. Ако е популярна платформа със сигурност мога да кажа, че няма да има вируси (при положение, че е последна версия и няма гнила добавка). Най-малкото колегите или аз ще ти кажем къде и в кой файл е проблема.
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Наистина ли е правилно това твърдение?

Ако посетителите са ти чужденци, може да потърсиш външна локация, най-малкото за гугъл оптимизация :)
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Наистина ли е правилно това твърдение?

Скоростта е важна, ако посетителите са от Америка и таргета е Америка например е нормално сайта да се хоства на сървър в Америка - latency, от там и по-бързо зареждане.

Q: Is the server location important for geotargeting?
A: If you can use one of the other means to set geotargeting (ccTLD or Webmaster Tools’ geotargeting tool), you don’t need worry about the server’s location. We do, however, recommend making sure that your website is hosted in a way that will give your users fast access to it (which is often done by choosing hosting near your users).
 
От: От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Не мога да не се израдвам, при положение че изтърпяхте всичко това и отговорихте спокойно. Аз успях да прочета темата само до средата... Чак ви завиждам за спокойствието. / и нека силата бъде с вас.../ 8)

Да наистина, много готино от тяхна страна, че ми отговаряха на всеки един тъп въпрос . Усетих сарказма ти, но не мисля че като не си запознат с нещо е грешно да питаш!!!
От опит знам, че и хората които искат да научат това с което се занимавам аз, също задават 3726328237 тъпи въпроса, докъто се изясни всичко, so i am glad you add that link .. thanks.
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

@r.stefanov, благодаря. Въпрос към теб: в директхост ли работиш?
Въпрос към всички.
Новият ми сайт ще е англоезичен, и той няма да е пряко насочен към щатския пазар, а в целия свят като цялост Европа, Азия и Северна и Южна Америка. Тогава има ли значение дали ще бъда на хостинг в Щатите или такъв в Европа, но не и в България?
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

@r.stefanov, благодаря. Въпрос към теб: в директхост ли работиш?

На много места работя, общо в 3 проекта участвам :)

Въпрос към всички.
Новият ми сайт ще е англоезичен, и той няма да е пряко насочен към щатския пазар, а в целия свят като цялост Европа, Азия и Северна и Южна Америка. Тогава има ли значение дали ще бъда на хостинг в Щатите или такъв в Европа, но не и в България?

Значение голямо няма, този форум се хоства в Канада, проблем виждаш ли? Но ако таргета ти е worldwide е добре да използваш cdn (отбягвай безплатните обаче). В най-добрият случай аз бих пуснал няколко сървъра и трафика автоматично да се разпределя чрез geoip.
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Наистина ли е правилно това твърдение?

Разбира се, гугъл гледа локацията по IP адреса и индексира в съответния регион.
Разбира се това е един от многото критерии, но по мои наблюдения е доста важен.
Щом имате англоезичен форум за целия свят, то по-добре потърсете локация US, UK или DE.
Не че е проблем да е и в България, но може да спечелите някоя друга позиция, ако не бъде.

Също сайта ще е по-бърз за чужденците, ако е колокиран навън. Избягвайте и .bg разширението, домейните за момента не се индексират добре навън.
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Имам десет сайта в супера на два акаунта, направо ги разпраха от няколко месеца с атаки.
Сутрин като стана и хвърлям боб кой сайт е изгърмял през ноща, а едно време се водеха за сигурен хост, затова и преместих там 10 по-важни сайта,
уж да са на сигурно и да нямам главоболия с тях.
За другия хост да не говорим, 20-тина сайта УМРЯХА а другите 20 - са пътници и те от 2-3 000 уникални на 200-300, защото ми писна да се занимавам с вируси. Никакъв съпорт,от една година къде как защо... не било по тяхна вина, разбирам ги джъмперите, пораснаха, не им се занимава с такива като мен, ама да кажат кой как защо атаквуа сайтовете? - неее не е по тяхна вина и не ги вълнува.
В qhoster имам 10 сайта малки пикливи, за проба, влизам преди две седмици, и какво да видя те не работят от 3 месеца. Защото били атакувани и за да не пречат, а аз даже и не знам, но така и ме по лесно - що не ми се обадихте? -
- нямаме практика да звъним - ами ок- аз пък нямам практика да давам пари на мързеливци. Щом са ви излишни клиентите ок.

Има вина и в мен, че вече не им обръщам внимание на сайтове, защото няма време за тях, но все пак, нали целта е да съм на сигурен хост в който да съм спокоен?

Ще преместя сайтовете си от тези три хоста и ще тествам директ, няма какво да губя.

I Hayak Le AnonBoy

Tgk dolah Peugah nyan ata nyan hareum.. Hana ureung kaya ngon Judi.. Kajak Sembahyang aju keudeh
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Накрая се принудих да взема сървър и да го хостна при интернет доставчик,като на него си монтирах няколко от сайта които все пак искам да запазя.
Да инстлаирана е любителски, но от година си вървят сайтовете на нея с няколко хиляди уникални на ден и досега нито един път не са били атакувани.
Да крашва ми понякога mysql-la - но това е "бял кахър".
Същите тези сайтове преди това в продължение на година бяха ежеседмично заразявани. не разбирам достатъчно, за да обвинявам и затова си търпя, но защо при мен на моя сървър не ги атакуват, а на общия ги нацепиха като кандидат маникенкити на митьо пищофина...
ето - фреш от преди 5 минути, поредната атака:

fak.jpg
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Ако искаш пиши на съпорта да ти пуснат един акаунт free за 30 дни и да ги прегледат като ги качиш. Ние не спираме сайтове без да пратим поне съобщение защо. Макар че много рядко прибягваме до спиране, защото има други методи да се ограничи достъпа до проблемния код. Няма и да се промени тази практика, а ще се автоматизира.
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Ако искаш пиши на съпорта да ти пуснат един акаунт free за 30 дни и да ги прегледат като ги качиш. Ние не спираме сайтове без да пратим поне съобщение защо. Макар че много рядко прибягваме до спиране, защото има други методи да се ограничи достъпа до проблемния код. Няма и да се промени тази практика, а ще се автоматизира.

Направо ще взема един впс и един споделен
и ще изпратя списъка със сайтовете за местене.
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Имам десет сайта в супера на два акаунта, направо ги разпраха от няколко месеца с атаки.
Сутрин като стана и хвърлям боб кой сайт е изгърмял през ноща, а едно време се водеха за сигурен хост, затова и преместих там 10 по-важни сайта,
уж да са на сигурно и да нямам главоболия с тях.
За другия хост да не говорим, 20-тина сайта УМРЯХА а другите 20 - са пътници и те от 2-3 000 уникални на 200-300, защото ми писна да се занимавам с вируси. Никакъв съпорт,от една година къде как защо... не било по тяхна вина, разбирам ги джъмперите, пораснаха, не им се занимава с такива като мен, ама да кажат кой как защо атаквуа сайтовете? - неее не е по тяхна вина и не ги вълнува.
В qhoster имам 10 сайта малки пикливи, за проба, влизам преди две седмици, и какво да видя те не работят от 3 месеца. Защото били атакувани и за да не пречат, а аз даже и не знам, но така и ме по лесно - що не ми се обадихте? -
- нямаме практика да звъним - ами ок- аз пък нямам практика да давам пари на мързеливци. Щом са ви излишни клиентите ок.

Има вина и в мен, че вече не им обръщам внимание на сайтове, защото няма време за тях, но все пак, нали целта е да съм на сигурен хост в който да съм спокоен?

Ще преместя сайтовете си от тези три хоста и ще тествам директ, няма какво да губя.

Привет,

Джъмперите не са променили нито за секунда начина си на работа (Ако са, моля за сигнал, със сигурност ще се вземат мерки.), нито политиката си от когато са били с 1 клиент или с 10 клиента. Със сигурност над 5 пъти сме пренаписвали Ваши скриптове и друг вид уебмастърски неща, които със също със сигурност не влизат в изпълнението на хостинг услугите, които предлагаме.

Конкретния казус във този случай е, че и да изчистим сайтовете от вирии, това не е решение на проблема и те пак ще бъдат под прицел заради пробойните си на ниво код. Именно поради тази причина има периодични проблеми, а решението за тях е програмист. (Знае се от всички как стоят нещата при нулираните скриптове.)

Предполагам няма да изкривя истината, ако кажа, че винаги сте могъл да разчитате лично и на мен на скайп по което и време да е на денонощието и винаги сме били моментално ангажирани със ситуациите, които сме имали с услугите, които Ви предоставяме?

С този пост не целя благодарност или друг вид полза, но от този тип подмятания при наличието на толкова прецедентни ситуации в които сме били емоционално и работно ангажирани не мога да приема.

Най-важното, което искам да отбележа, че сме оставили няколко вида контакти, а на Вас и скайп - мисля, че проблемите се решават, когато се споделят.

Поздрави!
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Ама защо се засягаш, аз не искам да ви обидя, супер беше хоста,
просто няма време да се занимавам със сайтовете, не съм програмист, а моя програмист умря.
Знаеш че с теб сме се разбирали винаги, самоче виждаме нещата в различна светлина.
И както казах и по-горе, не обвинявам никого.
Вината е в мен предимно, защото не отделям достатъчно време.
Преди няколко минути завърших тази сутрешното двучасово почистване на вируси отново / в супера/.

Ти знаеш по колко посещения и сайтове имах преди година, погледни ги сега. Загубил съм 80% от трафика.
Загубих всякакво желание да се занимавам със сайтове, да споря кой прав и кой крив.
Важно е че резултата е плачевен кой и как виновен е без значение в случая.

Да знам не е ваша работа да се запушват дупки в кода, помагали сте ми при нужда и то много.
Спорили сме също така за някои неща.

факт е че сайт който преместих на мой сървър, сайт който беше атакуван ежеседмично и му се кодираше кода,
без да правя никакви промени по него не е виждал вирус и хакване от как съм го преместил, при положение че не е пипан код.

от ваша гледна точка нещата са точно така както ти ги казваш и си прав! не мога да споря
Но от моя гледна точка нещата са съвсем различни.

Хоста ви е добър цена качество, няма оплаквания- ако бях човек който разбира от код и сървъри и не се нуждае от специалист.
Но за клиент като мен който има само обща култура в пхп - и сървъри - нещата не стоят така

Неща които за вас са очевадни и дебилни, за мен са като ядрена физика за напреднали.
не искам да споря по темата, просто плащам хоста от една година и нещо по навик и от мързел, защото не ми е останало никаво желание да поглеждам сайтовете и единственото ми желание когато вляза да не ме е страх че отново съм заразен и те не работят.
и да вината е моя за това,защото от мързел отлагам вземането на сериозни мерки повече от година.

И какви са вариантите в моя случай?
не познавам програмист на който да се доверя, аз няма умения да го оправя сам?
Да мрънкам и да се моля всеки ден на някой да ми реши проблемите?
 
От: Предложете ми надежден хост - имам 6 сайта

Ама защо се засягаш

Не се разбира се, чувствам се длъжен, когато се споменава името, което представлявам да отговоря. Съжалявам, ако не съм прозвучал професионално, просто мисля, като потребител, работя, като такъв и искам услугите, които предлагаме да са на ниво на което и на мен биха ми харесали, като потребител.

Както по-горе споменах, имаме си контактите и винаги може да се измисли решение вместо временно такова, като изчистване на virii-те. Комплексните решения и услуги са важен сегмент, но сме дали гаранции само за хостинг услугите си,а девелопърската същност е част от друг вид разговор за друг вид услуга към която също съм отворен, знае се, че разполагаме и с девелопърски екип, който за жалост обаче в момента е доста натоварен, но ще коментираме, няма проблем :)
 

Горе