Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Предприемача се ражда или става такъв...?


  • Общо гласове
    42
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Според мен слепия си ти след като не можеш да разбереш това което ти пиша. Обясних ти за пеенето как стават нещата. Това не са мой измишльотини а проучвания и изследвания който се разбират и вярват от много хора. Примера който ми даваш е един свършен факт, но каква е причината да се стигне до там теб не те интересува, защото е по-лесно. По-лесно е да ми кажеш как НЕ СТАВА, от колкото да помислиш как може да стане!
Ок, всички сме равни и който се труди повече става по-добър. Талант не съществува и абсолютно всички хора се раждат еднакви :) Вярвай го, щом така ти харесва повече и щом това нещо те кара да се чувстваш по-добре. Аз повече няма да споря, защото е безсмислено, всеки има свое собствено мнение и поглед върху живота и всеки е изградил своя преценка за нещата.

Между другото, няма да е лошо да се научиш къде се използва буквата "й", защото я ползваш на доста грешни места. Казвам го като съвет, не като заяждане, защото си е дразнещо за повечето грамотни хора.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

За N-ти път ти казвам, че не вярвам в това:
Ок, всички сме равни и който се труди повече става по-добър.
Но ти твърдоглаво си решил да не разбереш какво искам да кажа. Не може да извадиш 2 цифри от уравнението и да кажеш, че те дават крайния резултат.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Не, не казвам нищо подобно! Казвам, че такова нещо като талант (в смисъла в който някой хора го разбират) не съществува.


Maverick - моите уважения към теб, но по-голяма глупост не можа ли да измислиш!? Има много фактори за да станеш успешен предприемач, и едни от най-важните са генът, да ти идва отвътре да правиш това. Това е като вечния спор кой е по-добър шофьор: жената или мъжа. Ми, че доказано си е, че мъжете и жените възприемат по различен начин входящата информация и за това е и тази разлика.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Тогава как ще обясниш факта, че има много успешни предприемачи от бедни семейства? Даже като се замисля май по-известните са точно такива.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Тогава как ще обясниш факта, че има много успешни предприемачи от бедни семейства? Даже като се замисля май по-известните са точно такива.

Вече го казаха преди мен: отговорът е комплексен. Средата помага за това, но донякъде. Трябва да си го имаш в себе си. Независимо беден ли си се родил или богат, не носиш ли искрата в себе си за развитие, успех, за вземане на решения и още и още... не би се получило.
 
От: От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Само, че гена не скача като бълха от човек на човек. Ако не се предаде по наследство как ще стане? Много си прав тук:
Средата помага за това, но донякъде.
Само, че като го кажа аз не е вярно.

Независимо беден ли си се родил или богат, не носиш ли искрата в себе си за развитие, успех, за вземане на решения и още и още... не би се получило.
Тази "искра" се "засажда" в мозъка ти с като едно дърво. И ако го поливаш и отглеждаш, то започва да пуска корени. Когато поникне дървото и даде плодове, ти на тях казваш талант.
 
От: От: От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Тази "искра" се "засажда" в мозъка ти с като едно дърво. И ако го поливаш и отглеждаш, то започва да пуска корени. Когато поникне дървото и даде плодове, ти на тях казваш талант.

Това не е вярно. Няма ли необходимата основа за това, не дърво, и гора да засадиш пак няма да се получи. А под "основа" имам предвид да имаш природен талант за това. Вече ти казах - знае се, че различните хора възприемат и реагират на входящата информация по различен начин.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Да, обаче докато станат хора се е случило нещо с тях което е определило на кой му е през оная работа и кой иска да се бори. И аз се отказвам да пиша повече по този въпрос защото няма смисъл да се води монолог с хора който явно не четат тематична литература (предприемачество и личностно развитие). Вярвайте си, че сте ограничени и си поставяйте измислени бариери, после очаквайте да се случи нещо различно в живота ви.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Да, обаче докато станат хора се е случило нещо с тях което е определило на кой му е през оная работа и кой иска да се бори. И аз се отказвам да пиша повече по този въпрос защото няма смисъл да се води монолог с хора който явно не четат тематична литература (предприемачество и личностно развитие). Вярвайте си, че сте ограничени и си поставяйте измислени бариери, после очаквайте да се случи нещо различно в живота ви.

Айде бе, някои от нас освен че са чели доста литература, даже са писали такава. Гледаш само от една гледна точка и си мислиш, че няма друго правилно мнение, освен твоето. Освен това, не си мисли, че като четеш много, това води до съвършените знания, защото в различните книги както пише правилни неща, така и пълни глупости. Освен да четеш и да вярваш на всичко, което ти сервират, трябва и да мислиш. Не казвам, че ти не го правиш, защото не те познавам, но по принцип е така.

Спорът наистина е излишен, защото всеки държи на своето. Ако бяхме на живо, със сигурност бих те убедил в някои неща, защото съм го правил с немалко хора. Тук само си чешем езиците (пръстите) и до нищо градивно няма да стигнем.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Абсолютно съм съгласна с лекторите за комбинативната мислене. Ако не го притежаваш, не може да станеш добър предприемач, може само да се опитваш да станеш предприемач.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Няма опция за трети отговор:

Предприемач се раждаш, но ако не развиваш уменията си, не ставаш.
Кой е чул за хирург, учител, спортист, учен или какъвто щете специалист, дето да не са учили здраво за занаята си, не са се бъхтали, да развиват таланта си?
А не сте ли чували за хора с очевиден талант, пропилели го от мързел, някоя пагубна любов, порок?
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Аз съм за "ставаш". Все пак работих във фантастико.
Главното е да не забравяш от къде си тръгнал. Познавам много дето се забравиха :D Такива не остават за дълго.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Аз съм за "ставаш". Все пак работих във фантастико.
Главното е да не забравяш от къде си тръгнал. Познавам много дето се забравиха :D Такива не остават за дълго.
Този мерцедес на аватара ти твой ли е ? Все се питам.

Иначе с воля всичко се постига! Важното е да носи удовлетворение труда, който полагаш и да знаеш, че винаги ще се намери някой по-добър от теб, но това трябва да те мотивира още повече.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Няма опция за трети отговор:

Предприемач се раждаш, но ако не развиваш уменията си, не ставаш.
Кой е чул за хирург, учител, спортист, учен или какъвто щете специалист, дето да не са учили здраво за занаята си, не са се бъхтали, да развиват таланта си?
А не сте ли чували за хора с очевиден талант, пропилели го от мързел, някоя пагубна любов, порок?

Точно това щях да напиша, но видях отговора ти. Напълно съм съгласен!
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Аз съм за "ставаш". Все пак работих във фантастико.
Главното е да не забравяш от къде си тръгнал. Познавам много дето се забравиха :D Такива не остават за дълго.

Язе па та мислех за роден препреймач с връзки досеги
Евалата тогава и ного довре го каза, да не забряваш началто
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Определено се ражда. Няма как да станеш, ако си умрял извътре ;)
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Раждаш се, т.е. има го момента на гена и таланта. Примерно е прието че евреите и арменците са добри търговци, от хилядолетия е така и това няма как да не се вземе в предвид. Човек пак може да се занимава с предприемачество но ако няма нюх, ще стигне до някъде и до там. Но си има хора които от всичко могат да направят пари, просто мозъкът му работи така и той и да иска не се чувства на място на редовна заплата, няма да се чувства в свои води и няма как да е удовлетворен от живота си когато няма предизвикателства и успехи, както би било на една нормална работа на залата.

Имаше една притча ще се опитам да я цитирам по памет: Евреите както знаете са търговци и се подкрепят в това отношение, примерно дори да е по скъпа една и съща стока те предпочитат да купуват пак от евреи. Относно подкрепата: решил един да върти търговия и рода и познати го подкрепили със средства, уви провалил се. След година пак му хрумва друга идея и пак фал старт. Третият път премислил всичко решил се и пак го подкрепили, но за съжаление и този път се провалил, след време пак го споходила идея но никой повече не си и помислил да го финансира или подпомегне.

Изводът: Ако един евреин се провали три пъти в бизнеса - той не е никакъв евреин.

Хрумна ми, идея за още една анкета дано уцеля правилната секция.
 
От: Предприемача се ражда или предприемач ставаш... ? АНКЕТА

Предприемача се прави! Номера става така: хващаш потенциалната му майка и ... следващото го знаете, след девет месеца имате предприемач. Междувременно (докато чакате да минат деветте месеца) му събирайте начален капитал.
 
Според мен зависи от човека и обстоятелствата в които е поставен. На всеки му се отдава нещо, въпросът е как ще използваш това за което си добър и как ще постъпиш спрямо нещата в които не си на нужното ниво. Всичко е комбинация от използване на предимствата, справяне с недостатъците и разчупено мислене. Както казаха останалите - комплексен е проблема.
 

Горе