Прекомпилиране на PHP с поддръжка на ZIP

penev75

Member
Имам VPS със cPanel и се опитвам да си сложа Joomla 2.5 на един сайт, но ми излиза, че някои препоръчителни неща не са изпълнени.

Native ZIP support - Off - препоръчително е On
Magic Quotes GPC - On - Препоръчително е Off

Разбира се, че Joomla може да се инсталира и без да са изпълнени тези препоръки, но ми се иска едното да го спра, а другото да го пусна.

Какво мога да направя?
Това ще повлияе ли на другите сайтове във VPS-а?
 
От: Прекомпилиране на PHP с поддръжка на ZIP

На коя Linux дистрибуция е сървъра?
В Gentoo (малко е вероятно да ползваш това) е просто. Добавяш си между USE флаговете "zip" и пускаш "emerge php" като root. В Debian и Ubuntu мисля, че се инсталираше допълнителен пакет.
Добавянето на zip подръжка в php няма да повлияе негативно на досегашните скриптове. Аз лично от години ползвам подръжка на zip в php.
 
От: Прекомпилиране на PHP с поддръжка на ZIP

Сървъра е на CentOS

Опитах се да прекомпилирам PHP, като накрая на ./configigure ..... сложих '--enable-zip', но се получи грешка:


checking for utf8_mime2text signature... (cached) old
checking for U8T_DECOMPOSE...
configure: error: utf8_mime2text() has old signature, but U8T_CANONICAL is present. This should not happen. Check config.log for additional information.


Аз съм лаик и не разбирам много от линукс, но правя опити.

Опитах се да и обновя версията на PHP от 5.2.17 на 5.4.0, но и и това не се получи. Може би греша
Изтеглих пакета с wget, разархивирах го и пуснах същото ./configure, както на сегашното 5.2.17, но излезе warning, че някои опции липсват

configure: WARNING: unrecognized options: --enable-fastcgi, --enable-magic-quotes, --with-sqlite, --with-ttf

Как да си сложа ZIP?
 
От: Прекомпилиране на PHP с поддръжка на ZIP

Не знам какво толкова му харесват на този CentOS. Последните ми спомени от CentOS бяха свързани с бъгове със SSL-а при ползване от cURL чрез PHP. Най-стандартното решение за сървър съм казвал много пъти, че е Debian (това че аз напук си ползвам Gentoo е подробност ;)). Иначе от грешките, които ти избива виждам, че не е до това, че си добавил zip подръжката, а нещо свързано с UTF-8.

Порових се малко и ето какво ти намерих:
http://install-manual.blogspot.com/2010/01/manually-compile-php-at-centos-with.html
Това, което мисля, е че трябва да прекомпилираш пакета 'libc-client-devel' преди да прекомпилираш php.
В примера от линка по-горе (последният, т.е. 14-тия пример) това става с:
Код:
yum install libc-client-devel
Нямам много опит с CentOS (само неприятен), така че почети преди да действаш.
 
От: Прекомпилиране на PHP с поддръжка на ZIP

Ако се налага да прекомпилираш PHP, а разполагаш с cPanel, защо го правиш по този ръчен начин? Препоръчвам ти да използваш използваш EasyApache, което е точно за тази цел, то ще компилира и инсталира нужните dependencies. Ако държиш да работиш през конзолата просто пусни командата /scripts/easyapache и следвай стъпките, като съответно избираш кои модули ти трябват. В противен случай можеш да го пуснеш и през WHM -> Software -> EasyApache. Относно Magic Quotes GPC - това се изключва от самото php.ini. Главното php.ini се намира в /usr/local/lib/php.ini по подразбиране. Ако не е там, можем да намериш пътя му с със следната команда: php -i | grep php.ini. Когато го отвориш просто правиш magic_quotes_gpc да е On :)
 

Горе