Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Maimun

New Member
Здравейте! Не видях подобна тема, а ме вълнува. Дано да не повтарям някой друг. Поразгледах доста неща из форума, но след 2 часа най-сетне се взех в ръце и се наканих да кликна върху "нова тема", защото постоянно се разсейвам с други интересни теми из този форум. Едно търсиш, друго намираш.

Каква ми е болката накратко?

Имам един блог на Blogger с около 50 статии на здравна тема, който е правен 2009 год. Още тогава не потръгна изобщо и не след дълго го отсвирих тотално. Сетих за него чак миналия вторник. Подчертавам, че се запознах с термина SEO (и много други) доста късно след появата на това нескопосано блогче, така че.......(статиите са писани за хора, не за роботи и според строго субективното ми мнение, си ги бива, НО няма грам webmaster-ска проницателност и бизнес идея в тях). Абе блога си е доста зле, откъдето и да го погледнеш. Обаче...

Сега, 6 години по-късно, имам друг на тема близка до Blogger-ския първи неуспех и ме поблазни идеята как тези 50 парчета могат да станат част от новия?

Новият ми домейн е на 2 месеца. Какво може да се направи, за да не излезе така, че съм копирал съдържанието от друг сайт? (със съдържание от 2009)

Това, което на мен ми се струва най-добре като вариант е да делна блога от Blogger, да изчакам месец-два или там колкото е нужно да се деиндексира от Google и после да изцопкам съдържанието в новия сайт?

Вътрешното ми чувство говори, че това не е много интелигентна стратегия и май вече всички разбраха, че не ми спорят много webmaster-лъка и СЕО-то :) Има ли по-умни варианти от този?

Благодаря на всички.
 
От: Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Смъкваш статиите от стария блог и след месец ги качваш в новия блог
Ако искаш по бързо трябва да провериш кога са излезли от индекса на Гугъл
Пишеш site:твоя блог име на статия
и виждаш дали има резултат, ако няма , значи са излезли от индекса

Успех!
 
От: Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Да, и аз това мислех да направя. Благодаря, за отговора!
 
От: Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Забравих да спомена да си провериш статиите за уникалност , ако трябва дай ги на някой писател във форума да ги редактира , за да може да се класират по добре
 
От: Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Не се занимавай с глупости като чакане на деиндексиране и тем подобни. Може пък и някой беклинк да ти е посъбрал блога.
Чети тук и тук.
 
От: Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Благодаря за полезното инфо!
 
От: Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Няма да е един месец. Имах блог на Blogger, при това не от 2009 г., а по-нов, след това го преместих на собствен домейн. Деиндексирането отне бая месеци, така че имай предвид и това.
 
От: Преместване на съдържание от стар, недоносен сайт в нов. Ами СЕО-то?

Подчертавам, че се запознах с термина SEO (и много други) доста късно след появата на това нескопосано блогче, така че.......(статиите са писани за хора, не за роботи и според строго субективното ми мнение, си ги бива, НО няма грам webmaster-ска проницателност и бизнес идея в тях).
Ето ти отговора.
Пренапиши си статиите от SEO гледна точка, докарай им поне 80% уникалност. Или поръчай някой да ти го направи.
Плюс останалите съвети в темата.
 

Горе