Преместване на SSL сертификат

lz1nud

Active Member
Възможно ли е след като сменя хостинга на сайта, да си преместя и съществуващия SSL сертификат, или трябва да си платя за нов?

Тъй като в момента не ми работи на новия хост и не съм сигурен къде може да бъде проблема.
 
Можеш, но щом не може да работи на текущия хостинг е твърде възможно да не го подкараш на новия хостинг и много се съмнявам да е от сертификата.
 
Възможно ли е след като сменя хостинга на сайта, да си преместя и съществуващия SSL сертификат, или трябва да си платя за нов?

Тъй като в момента не ми работи на новия хост и не съм сигурен къде може да бъде проблема.

Както колегата вече те е насочил - да, възможно е и по принцип е доста стандартна операция.
Препоръчвам да се обърнеш към поддръжката на хостинга ти за съдействие.

Отделно, повечето компании поддържат Let's Encrypt, който е безплатен заместител на платените сертификати и в случай че не използваш специален сертификат (wildcard, EV etc..) или няма друга конкретна причина да искаш стария си сертификат - можеш да попиташ хоста си дали могат да ти активират Let's Encrypt.

Можеш, но щом не може да работи на текущия хостинг е твърде възможно да не го подкараш на новия хостинг и много се съмнявам да е от сертификата.

Аз доколкото разбирам - на новия не успява, а досега е работело ..
 
да, на стария хост работи
направих си нов сертификат от тия безплатните за 90 дни и го пробвах и с него не става, писах на съпорта да погледнат, явно проблема ми е при новия хост
 
да, на стария хост работи
направих си нов сертификат от тия безплатните за 90 дни и го пробвах и с него не става, писах на съпорта да погледнат, явно проблема ми е при новия хост
Значи толкова може да го наречеш и "хост", това, което използваш.. :)
 

Горе