Пренасочване на поддомейн

mvmrik

Well-Known Member
Може ли поддомейн да се пренасочи към IP адрес. В смисъл не да препраща към него, а направо да го отваря.

Намерих в cpanel някаква опция и го направих, но сега като се напише поддомейна например sub.site.com и се отваря 222.222.222.222.

Целта е да не се вижда този IP адрес, а като се въведе sub.site.com направо да излиза съдържанието на 222.222.222.222

За домейн знам че става, но за поддомейн дали може?
 
От: Пренасочване на поддомейн

може :) май с А запис беше, оба4е трябва по сериозен достъп до сървър-а,
/офф. колкото и да не понасям тъпхост, те ми направиха подобно пренасочване :)/
 
От: Пренасочване на поддомейн

Значи в DNS настройките на домейна има Добавяне на child name сървър.

Там има 2 полета, едното ми дава да въведа ________.domain.com, а долу ми дава да добавя IP адрес. Ако горе добавя поддомейна, който вече съм създал и долу IP-то дали ще стане или това е друго нещо?

Да не взема да си прецакам домейна, затова питам. Лесно е да пробвам, но не искам да омажа работата.
 
От: Пренасочване на поддомейн

Ако в контролният панел Cpanel имаш възможност да оправляваш зоната на домейна. Което обикновено е разрешено при повечето доставчиции.

Менюто се нарича Simple Zone Editor.

И там имаш Add A record.

Попълваш Name: subdomain.moqtdomain.com
Попълваш IP: 10.0.0.1

Примерно :) И си готов. Сега когато набереш subdomain.moqtdomain.com ще ти се отваря сайт на 10.0.0.1
 
От: Пренасочване на поддомейн

Незнам защо не може да се добави самият поддомейн без www отпред, а става само с www. Като го добавих в Simple Zone Editor с www отпред и сложих IP адреса стана и работи. Но като опитам да го добавя без www дава тази грешка:
Error
You must have the zoneedit feature to take this action. You currently only have the simplezoneedit feature.
 

Горе