Пренасочване на сайт, но не директно?

niki_sf

Member
Здравейте!
Напоследък се замислих, че много сайтове, които са в групи с други, отчитат невъзможен трафик и посещения. Мой познат ми каза, че го правят по следния начин:
Влизаш в даден сайт X и е сложен някакъв код, с който отчита посещения и в сайта X и в сайта Y, който е на същия човек, на един хостинг и в една група. По този начин примерно жените, влизащи в женския сайт, биват отчетени и като посетителки на мъжкия сайт, сайта за спорт и сайта за техника, без те да знаят и реално да са влизали и разглеждали другите сайтове. Нещо като redirect (поне така го разбирам), но не реален, а колкото да отчита посещения групировката.

Някой има ли представа дали това е истина и съответно прави ли се?
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

А ти прочете ли какво написа и дали е разбираемо за другите:)
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

Доколкото разбрах...става на въпрос за някакъв невидим iframe или нещо от сорта :D
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

Някой има ли представа дали това е истина и съответно прави ли се?

Защо ти е да го знаеш това? Искаш и ти да правиш такива номера?

А, и да не забравя да те питам - имаш ли брояч на сайта си?
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

Защо ти е да го знаеш това? Искаш и ти да правиш такива номера?

А, и да не забравя да те питам - имаш ли брояч на сайта си?

Аз нямам други сайтове, от които да пренасочвам и да правя номера, а с факти да обясня на някои рекламодатели, които ми философстват, че сайтът X си имал билборди и правил по 1 милион посещения...

Имам си Аналитикс на сайта...
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

А ти прочете ли какво написа и дали е разбираемо за другите:)

Влизам в АБВ и е сложен код, който отчита в същото време и на ДАТА.БГ, че съм го посетил, без дори да съм влизал в него :) Споменаха ми, че сайтовете, които са в група го правят по някакъв начин :)
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

Влизам в АБВ и е сложен код, който отчита в същото време и на ДАТА.БГ, че съм го посетил, без дори да съм влизал в него :) Споменаха ми, че сайтовете, които са в група го правят по някакъв начин :)

Казах ти как се прави. Ти самият на 2 пъти го обясни. Тогава какъв е проблема да го направиш, нищо, че се оправдаваш, че нямаш такива намерения!
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

Да, ама има основен проблем като шмекеруваш - гугъл имат доста стриктна политика относно това - имам познати, които се опитваха да си вдигнат рейтинга но накрая се оказа, че изчезваш от търсачката за известно време. Бота хич не ги харесва такива сайтове. Видях също един бг сайт, на който в кода с отместване на -7000 пиксела имаше реклама сложена на някакви онлайн UK казина... потърсих съответния сайт из гугъл и не успях да го открия... не знам кой го е писал но беше някакъв сайт за работа в чужбина
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

deanski - това което обясняваш няма нищо общо с темата и това което пита автора. Изглежда автора на темата не знае как да си инсталира своя брояч и на други сайтове.
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

deanski - това което обясняваш няма нищо общо с темата и това което пита автора. Изглежда автора на темата не знае как да си инсталира своя брояч и на други сайтове.

аз го разбрах погрешно явно, помислих, че иска да манипулира брояча на даден сайт ако няма реално посещение на него, а го манипулира чрез друг, свързан сайт
 
От: Пренасочване на сайт, но не директно?

И за какво ти е това? Безсмислено е ....
1. Не може да си правиш реална статистика за отделните сайтове, кой какви посещения има
2. Лъжеш рекламодателите, не очаквай да рекламират пак при теб
3. Това няма да ти донесе повече приходи

Абе измисли начин да си докараш повече посещения вместо да лъжеш за тях.. ако искаш може да си създадеш и сам брояч който да умножава посетителите по 5-10-15 ама файда ....
 

Горе