Пренасочване на DNS настройки на домейн към новоизграден сайт

mhx

Member
Здравейте,

ако имам поръчан уеб сайт от дадена фирма, но с уговорката сам да си регистирам домейна. Kак става пренасочването на DNS настройките? Какво е нужно да им дам? Домейнът е регистриран през Godaddy. Малко съм на зор, надявам се на бързи отговори. :)

Имам и още един въпрос: За какво е "Certified Domain", за което се плащат допълнително $5? В обяснението е записано, че това показва че ти си реалния собственик на домейна и можеш да го докажеш продажба, но нали това се подразбира от самото регистриране на домейна ?! Не мога да продам домейна (и сайта в/у него без този Certified Domain ли ?!

Благодаря на всички.
 
Последно редактирано:
От: Пренасочване на DNS настройки на домейн към новоизграден сайт

Промяната на DNS настройки никак не е сложна и става буквално за броени минути. Разбира се, имай предвид, че от фирмата където е поръчан уеб сайта също трябва да са предоставили DNS настройки, каквито трябва да се зададат за самия домейн. След като си се сдобил с тези настройки, процедурата е следната -> Логваш се в Godaddy контролния панел -> Кликаш на My account -> На следващата страница кликаш върху самия домейн, на който ще се променят DNS-ите -> Кликаш върху Set nameservers, намиращо се точно под полето Nameservers -> Въвеждаш данните, които са ти предоставени от фирмата където си поръчал уеб йсата в Nameserver 1, Nameserver 2 и т.н.

Колкото до Certified domain, то това не представлява нищо повече от един обикновен WHOIS protect. Това, което прави е просто да ти скрива контактните данни на домейна. Тези данни по принцип за публични и достъпни за всеки, но със Certified domain се заменят с други. Също, не е нужен certified domain, за да продадеш домейнът си :)
 
От: Пренасочване на DNS настройки на домейн към новоизграден сайт

Да ползвам и аз темата :) Може ли да се настрои blogspot към домейн в register.bg
 
От: Пренасочване на DNS настройки на домейн към новоизграден сайт

Благодаря, тоест те трябва да ми дадат настройките, да ги пренасоча аз ?

П.С. До колко е важно да се избере Certified domain. Не ми е за $5, но просто ми е интересно дали има смисъл да се избира?
 
От: Пренасочване на DNS настройки на домейн към новоизграден сайт

Благодаря, тоест те трябва да ми дадат настройките, да ги пренасоча аз ?

Да, именно трябва да получиш точните DNS настройки, за да можеш да насочиш домейна си. Обикновено те са във вида ns1.domain.com и ns2.domain.com.

П.С. До колко е важно да се избере Certified domain. Не ми е за $5, но просто ми е интересно дали има смисъл да се избира?

Това зависи изцяло от твоите нужди. Доста хора, които не искат WHOIS информацията им да е видима публично поръчват подобни услуги.
 
  • Like
Реакции: mhx
От: Пренасочване на DNS настройки на домейн към новоизграден сайт

В същност е точно обратното. При "Cerfitied" домейн информацията става още по-публична :)

Защитата на WHOIS при GoDaddy не работи. И не само, че не работи, но и ще ти вземат пари когато някой адвокат (или представящ се за такъв) поиска да разбере твоите лични данни. И не само ще ти вземат пари, но ще дадат личните данни безплатно и безпрепятствено на лицето, което ги иска! Повече информация на NoDaddy.com.
 
От: Пренасочване на DNS настройки на домейн към новоизграден сайт

Тоест да не се набутвам да вземам Cerfitied domain...
 

Горе