Пренасочване на Index, спрямо IP адреса

sliterun

New Member
Здравейте, случая е следния,
занимавам се с един сайт и той е на 3 езика(Български, Немски и Английски).
Бих желал когато се влезне от дадената страна да се отваря на даденият език на който съм превел сайта.
Тоест, когато се влезне с IP адрес от Германия да зареди версията site.com/de

Ще съм благодарен за компетентни мнения по въпроса.
Благодаря!
 
От: Пренасочване на Index, спрямо IP адреса

:) а я си представи, че китайски турист, който не знае немски, но се намира в Берлин, отвори сайта ?!? Гледай да ги филтрираш по language настройката на браузъра или OS-а, а не по локация на IP-то.
 
От: Пренасочване на Index, спрямо IP адреса

Language на браузъра е добра идея.
Повечето обикновени потребители на windows или друга ОС си нямат и на идея как да си сменят локалните настройки и в повечето случаи са на US както е по подразбиране на windows свален от тракерите... затова според мен идея 2 не е толкова добра.
Мерси за мнението @s1yf0x
 
От: Пренасочване на Index, спрямо IP адреса

Понякога се използава и е необходимо. Аз правих един мулти-стор и за различните държави цените бяха различни затова се прави редирект по IP с опция да се смени локацията и локалните сайтове да не доставят извън географската зона.
Използва се безплатната база данни на www.maxmind.com и ей този туториал http://www.finalwebsites.com/forums/topic/how-to-use-maxmind-geoip-for-websites.
Недостатъка е че базата данни трябва да се ъпдейтва от време на време. Разбира се има и платена услуга на горния сайт и това отпада.
 
От: Пренасочване на Index, спрямо IP адреса

Колегата @s1yf0x спомена за добър такъв начин като се използва информацията от браузъра на клиента, има някакви начини(различни)
Когато успея да го направя по сравнително лесен начин и видя че работи добре, ще направя туториал.
 
От: Пренасочване на Index, спрямо IP адреса

Не си споменал, но предполагам, че сайта ти е на php.
За локация по IP аз ползвам ipinfo.io. Недостатък му е, че не хваща всички адреси, но се справя сравнително добре. Има си и API http://ipinfo.io/{$_SERVER[REMOTE_ADDR]}/json

Успех!
 

Горе