Преподъчайте лаптоп до 2 бона

manqga

Member
Препоръчайте ми хубав и мощен лаптоп до 2 бона.
Сигурно ще питате за какво ще ми трябва ето казвам:
Ще отварям по 10 браузера(chrome) едновременно с по 5-6 таба във всеки.Искам даже да не си помисля да ми забива,че със сегашния ми положението е много зле.
П.С
Няма да съм аз ако не объркам заглавието,моля някой да го поправи :)
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Аз съм с такова lenovo, само че с ъпдейт 16 гб рам. Имай на предвид, че тоя лаптоп още при взимането трябва да смениш диска с ССД. С диска с който идва, процесор и рам работят бързо, хдд-то спъва цялата машина... Сложих едно ссд на интел 250 гб. и машината лети.
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Eто ти един супер мощен и здрав лаптоп ASUS ROG G55

Процесор Intel Core i7-4700HQ (4-ядрен, 2.4 - 3.4 GHz, 6MB кеш)
Памет 12GB
Видео карта NVIDIA GeForce GTX 850M (4GB DDR3)
Диск 1TB HDD (7200 оборота/минута)
Екран 15.6-инчов (39.62 см.) - 1920x1080 (Full HD) IPS, матов

Ревю на ASUS ROG G56
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

С този бюджет при всички положения ще вземеш сериозна машина. И все пак гледай процесора да е I7 i рамта да е 16 ГБ.
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Ще отварям по 10 браузера(chrome) едновременно с по 5-6 таба във всеки.Искам даже да не си помисля да ми забива,че със сегашния ми положението е много зле.
За тази цел не ти трябва лаптоп от 2 бона. Какъвто и да е ще свърши работа, стига като го купиш да му сложиш SSD и максималното количество RAM, което може да поеме.
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Макар, че кеша на браузърите и хибернацията ще убият по-бързо SSD-то. Заради това и Kingston 120GB те оправя. Като марки ти препоръчвам Apple и DELL. Lenovo недей купува заради hardware-level backdoors (което може да важи и за Apple с пълна сила).
 
От: От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Макар, че кеша на браузърите и хибернацията ще убият по-бързо SSD-то. Заради това и Kingston 120GB те оправя. Като марки ти препоръчвам Apple и DELL. Lenovo недей купува заради hardware-level backdoors (което може да важи и за Apple с пълна сила).

Какво ще рече hardware-level backdoors ? Скаран съм с английския.
 
Вземаи Леново без да те е страх. Всеки лаптоп има hardware backdoor. Това не зависи от марката а от хардуереа

Между другото леновпто е малко по бързо от предложения асус
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Ако не ти толкова важна мобилността,за 2к лв ще сглобиш в пъти по-мощна и стабилна настолна конфигурация
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Ако не ти толкова важна мобилността,за 2к лв ще сглобиш в пъти по-мощна и стабилна настолна конфигурация
Е да,но ми е важна не стоя на едно място :)
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

За това, за което си писал, че ще го използваш лаптопа РАМ-та е най-важна, имаш ли 16 ГБ РАМ едва ли ще ти забие в Chrome или дори и FireFox. SSD за работа в интернет не виждам смисъл да си даваш парите, както и за някакъв мощен процесор като i7.
Аз ползвам моят лаптоп за същите неща - отварям много табове, няколко browser-а и се спрях на един ACER, който беше на промоция някаква. Супер много съм доволен, върши ми точно това, за което ми трябва, със слаб процесор е, не е с ССД, но РАМ-та му е повече и съответно онлайн всичко става светкавично и съм АЗ :). Да вмъкна само, че го ползвам на Windows 7 главно. Ако го ползвам на Linux Mint примерно мога да удвоя browser-ите и табовете спокойно. Така че за мен в твоята ситуация ключова е РАМ паметта. Ако ще го ползваш на Линукс може да си вземеш и по-слаба машина с 4 ГБ РАМ или най-добре с 8. Кофтито на Windows-a е, че кокото повече РАМ има то толкова повече си взима :).
 
От: Преподъчайте лаптоп до 2 бона

Значи решено е.
Този ще е http://laptop.bg/laptops-lenovo-Y50-lenovo_y50_59422475 само че с 16гб рам. Ще се опитам да си изпрося безпатен windows от някой от сайтовете.
Благодаря на всички за мненията господ здраве да ви дава :)
 
То в уиндоуса и хрома е проблема аз на доста по малък лаптоп ( с линукс) го правя това с баузърите но напоследък хром почна да яде страшно много рам

пс какво стана тук
 

Горе