Препоръка за хостинг за онлайн магазин

Здравейте,

Имам нужда от малко препоръки относно хостинг за онлайн магазин.

Онлайн магазина е български, magento в момента е на Суперхостинг. Споделен хостинг, средния вариант. До колкото съм запознат има проблеми със скоростта. Според мен проблема е в "smarty template", защото след като се изчистел някакъв кеш и се оправя. Та какво ще ме посъветвате, ако оставам на суперхостинг, какво да избера или към кой друг хостинг доставчик да се насоча. Общо взето всякакви съвети приемам относно хостинг, бързина на сайта и т.н.

Благодаря предварително.
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

До колкото съм запознат има проблеми със скоростта. Според мен проблема е в "smarty template", защото след като се изчистел някакъв кеш и се оправя.
Ако само това ти е проблема пусни си един cron job да ти чисти кеша през нощта и си свиркай.
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

Здравейте,

Имам нужда от малко препоръки относно хостинг за онлайн магазин.

Онлайн магазина е български, magento в момента е на Суперхостинг. Споделен хостинг, средния вариант. До колкото съм запознат има проблеми със скоростта. Според мен проблема е в "smarty template", защото след като се изчистел някакъв кеш и се оправя. Та какво ще ме посъветвате, ако оставам на суперхостинг, какво да избера или към кой друг хостинг доставчик да се насоча. Общо взето всякакви съвети приемам относно хостинг, бързина на сайта и т.н.

Благодаря предварително.

Много интересно как кеша, ще ти бави скоростта(като принципно целта му е да я увеличава). Както и да го погледнеш в случая проблема е при теб, и смяната на хостинга едва ли ще ти реши проблема... Така, че търси решение в твоята система...
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

Суперхостинг и нямаш ядове
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

Суперхостинг и нямаш ядове

Пък ако започнеш и да четеш преди да въртиш постове ...

Онлайн магазина е български, magento в момента е на Суперхостинг.
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

Аз бих препоръчал при Coolice. Аз с моята преста излетях. И при нея смарти-то бълва един болюк файлове, които вече са на ССД, а и се кешират на няколко нива. Пусни си запитване за тестов период и завърти един-два теста, да видиш че ще останеш доволен...


Също така ще имаш бууст в ранкинга и показванията на сайта в серп-а. Суперхостинг е много бавен за преста, за магенто не си го представям как става...

Между другото дай линк на лично да видим колко е бавен, аджеба...
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

ние също сме много доволни от Суперхостинг.бг
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

С Coolice вече обсъдихме положението. При него няма да стане заради изискването ми за рам памет. За сега съм се насочил към Digitalocean. Като тук искма да попитам има ли нещо в плащанията което да ме притеснява, тъй като гледах че има два типа плащане - месечно и на часове.
 
То винаги те таксува на час като стигне месечната сума спира да те таксува това е максимума който ще платиш..

Ако плащаш с карта те таксува на края на месеца ако плащаш с пейпал зареждаш пари и ги върти назад (при пейпал не трябва да ти свършват през месеца затова зареди колкото ти трябват)

Те девелопърите отоносително са ти го казали колко ти трябва като рам, може и да се събереш при мен :) защото в 2 гб рам ще въртиш и целия mysql деамон, уеб сървъра и операционата система, освен php-то :) Аз все пак съм центос 6 хостинг меря реално ползваната рам а не vmem както е при центос 5 хостингите, (1536 vmem адресирана реално ползавана 350-500 мб) но пък впса си е впс знаеш колко има а дижитал оушън не са овърселнати, форума е при тях...
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

В този случай се доверявам изсцяло на твоите препоръки, защото съм малко назад в това отношение.
 
И на девелопърите си трябва да вярваш :) те ти познават системата надявам се :) Когато двелопърите си разбират от работата е възможно много - къстъм писан скрипт с близо 1 милион на месец посещения при до 500 онлайн качен на добре оптимизиран хостинг ;) яде константо под 10% от едно ядро с много редки пикове който са доста далеч от лимита му - и мен ме учуди че е възможно :) (за съжаление шопинг картовете не са такъв частен случай)
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

В случая и ти и те ме насочват към едно и също нещо. Според мен разликата ще е доста видима, но.. Ще ви как ще се справя с настройките и местенето. Като за начало искам аз да го направя за да видя как се случват нещата.
 
Кулайс препоръчвам и аз. Не за друго, но няма кой друг да ви задоволи прищявките. Някой голям, да бе да. :) Пък минути, секунди. Оня на заплата му е много важно това. :)

Малките хостинги с добри ресурски и повече места, в който да намериш инфо за тях са за предпочитане. Това не изключва и момента да се пробва някой голям.
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

В случая и ти и те ме насочват към едно и също нещо. Според мен разликата ще е доста видима, но.. Ще ви как ще се справя с настройките и местенето. Като за начало искам аз да го направя за да видя как се случват нещата.

Хм щом е нужно нестандартно решение с определени параметри, добре е да се помисли и варианта за една собствена машина. Слага се един 4-8 ядрен процесор, слага се 8-16ГБ рам, и една хубава OS. И забравяш за проблеми с ограничения и то към процесор и от към място и от към рам.
От тука идва питането къде ще се хоства, дали в къщи в мазето или на колокация някъде... Предиствата и недостатъците са ясни, едното е евтино другото сигурно и бързо...

От гледна точна на инвестицията. Като се замислиш трябва да налееш доста пари... Но ако гледаш напред, и мислиш, че сайта ти прогресивно ще се развива, инвестицията си струва а и ще се изплати с времето.

Гледам на пръв поглед DigitalOcean ти искат към 350 лв на година, а суперхостинг 120...
 
От: Препоръка за хостинг за онлайн магазин

Superhosting.bg :)
 
Superhosting.bg :)

и ти като горния в темата пишеш без да чете Martin Kolev казва че е на суперхостинг в пръвия пост и има проблем...

ето го горния
Суперхостинг и нямаш ядове
Онлайн магазина е български, magento в момента е на Суперхостинг.



поне четете преди да спамнете - а по надолу в темата става ясно че девелопърите на проекта му са казали че му трябват два гигабайта рам което не като за шеърд хостинг ако му трябват постоянно...
 

Горе