Препоръчайте Широкоформатен Принтер

mantaman

Well-Known Member
Ако някой бачка с подобни принтери нека да сподели впечатления от различни марки и модели - Интересува ме най вече цената на консумативите да е приемлива и има ли други части като барабани и тем подобни дето да трябва да се сменят по често
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Имам HP Designjet от 2 години. Но е на 7 години защото го взех употребяван.
Безупречен. Никакви проблеми.
Изобщо за всички принтери HP не съм чувал лоша дума.

Купувам китайски консумативи от ebay, като чета внимателно отзивите за продавача.
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Ако някой бачка с подобни принтери нека да сподели впечатления от различни марки и модели - Интересува ме най вече цената на консумативите да е приемлива и има ли други части като барабани и тем подобни дето да трябва да се сменят по често
Какъв формат все пак ти трябва? Даже и А3 се води широкоформатен, А0+ също
Какъв принтер ти трябва - мастиленоструен или лазерен (споменал си барабани - може би лазаерен?), чернобял печат или и цветен?
За какви цели ти трябва все пак, каква разделителна способност/качество на печата търсиш?..
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Понеже колегата спомена формат - аз говорих за 36" мастиленоструен
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Говоря за нещо около A1 мастиленоструен идеята е да се печати на канава
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Говоря за нещо около A1 мастиленоструен идеята е да се печати на канава

Струва ми се, че за печат на канава, ще е нужен по-специален принтер, работещ с неконвенционални мастила, тоест, не с мастилата, с които се печата върху стандартна хартия, може би текстилни мастила, а те са много скъпи. Мисля, че печата върху кава, фотопечат и т.н. са си доста спесифични, а принтерите и консумативите са много скъпи и трябва да се консултираш с доказани специалисти в областта.Препоръчвам ти да се свържеш с една асеновградска фирма - factor.bg, много са точни и отзивчиви и са лидери в този пазар, и по телефона ще те консултират надеждно и професионално, а и по скайп също :)
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Гледам че моделите които които ги дават за канава са същите като за хартия и мастилото е същото - реално канавата като повърхност за принтиране е с някакво полиестерно покритие и е по близо до картона от колкото до платовете като тениските например

Сега гледам в Ебай един втора употреба HP за 700 паунда

Старичък модел е обаче пък консумативите му са на цената на спанака

Мастило за HP
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Да, мастилата са едни и същи за всички медии ( хартия, текстил и vinyl ) за модела който показваш. За моя модел има водоустойчиви мастила за печат върху vinyl. Това е за фолиото което се ползва за рекламни пана и т.н.
Но за всички други медии се ползва едно мастило - за моя модел са над 40 вида медии (медиите са материала върху който се печата)
10-15 вида хартии.
10-15 вида вида текстил, за който на опаковката пише fabric
10-тина вида canvas-и някой го превеждат канава други канаваца които обикновенно се използва за арт фотографии и картини.
2-3 вида canvas са много скъпи, които се ползват за giclee принт (прознася се жиклей , но може да го чуеш всякак) използва се изключително за високо качество картини.
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Мерси много за инфото - Точно за арт фотографии ще го използват и като гледам HP Designjet 500 или 800 е най добре като съотношение цена на принтера и цена на консумативите.

Единствено дето е само с четири цвята и разделителната му е на половината на по новите модели - 1200 x 600 dpi но си мисля че за снимки които ще бъдат гледани от поне 2-3 метра това няма значение
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Когато търсиш да купуваш платно онлайн използвай думата canvas. Повечето търговци използват тази дума въпреки че реално продават fabric.
Само тези които имат пълен асортимент от медиите използват и двете думи fabric и canvas.
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Подкрепям идея.
Освен НР и Canon и мат няколко модела, но като че ли не инвестират в достатъчно в тази ниша(все пак не е евтина). И на двете марки съм бил на презентация от представителствата в България, на като че ли НР се бяха подготвили достатъчно добре.
Имам мостри в офиса от примерни копия. При желание може да покажа. Медията която предлага НР също е с високо качество.
Консуматива няма да е на цената на тонерите, и от всичко което съм гледал и слушал ако закупиш по - голямо количество, цената на копие става по - ниска.
Друг е въпросът какво количество ще печаташ.

Да купуваш консумативи от ebay при положени, че тука се продаваt по 15 лв...

Иначе ако искаш качестен печат Канон, ако си по непретенциозен HP

Относно консумативите много зависи, ако печаташ повече обаче, има вариант да си вземеш система за непрекъснато подаване на мастило. Една глава с маркучи към нея която се захранва от "контеинери отвън". Вземаш си няколко туби мастило и само наливаш през месец... Цените на такова нещо започват от 60 лв...
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

glndrk - На мене Ебай ми е тук а консумативите по 15лв са ми на 3000км :)

Колкото до качеството на печата ако се гледат характеристиките в този евтин клас Епсъна би трябвало да има най добро качество - Каноните са скъпи втора употреба и мастилата са им по скъпи - то не е случайно че са по скъпи но не мисля че разликата в качеството си заслужава разликата в цената - За целта за която искат да го ползват
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

glndrk - На мене Ебай ми е тук а консумативите по 15лв са ми на 3000км :)

Колкото до качеството на печата ако се гледат характеристиките в този евтин клас Епсъна би трябвало да има най добро качество - Каноните са скъпи втора употреба и мастилата са им по скъпи - то не е случайно че са по скъпи но не мисля че разликата в качеството си заслужава разликата в цената - За целта за която искат да го ползват
Все си мисля, че най-полезни отговори и съвети ще получиш от factor.bg в един скайп разговор, но ти си знаеш.
 
От: Препоръчайте Широкоформатен Принтер

Аз харесвам и ползвам mutoh 1624 ниска е себестойността на печат и качеството е перфектно. Но все пак зависи от бюджета който си предвидил за такъв вид оборудване
 

Горе