Препоръчайте ми домейн

Viko

Well-Known Member
Здравейте

Напът съм да закупя сайт за текстове на песни на два езика - български и английски.
В момента сайта е с домейн дума-дума1.еу За пръв път се сблъсквам с такъв домейн. Как са с позиционирането в гугъл ?
Домейна с .ком е зает и трябва да се ориентирам към друг. Ако може да ми препоръчате нещо ще съм много благодарен :)
 
От: Препоръчайте ми домейн

Ами виж статистиката на ICANN за регистрираните домейни и много лесно ще избереш. Ако .ком е зает вземи .нет, .орг е специфично за организации, а останалите са боклуци. Ето стат:
COM - 73.87 %
NET - 11.20 %
ORG - 7.60 %
INFO - 2.18 %
BIZ - 2.04 %
PRO - 1.41 %
ASIA - 0.68 %
MOBI - 0.48 %
NAME - 0.30 %
TEL - 0.25 %
JOBS - <0.01 %
 
От: Препоръчайте ми домейн

Здравейте

Напът съм да закупя сайт за текстове на песни на два езика - български и английски.
В момента сайта е с домейн дума-дума1.еу За пръв път се сблъсквам с такъв домейн. Как са с позиционирането в гугъл ?
Домейна с .ком е зает и трябва да се ориентирам към друг. Ако може да ми препоръчате нещо ще съм много благодарен :)

1. Ако правилно съм разбрал питането, то тирето между две думи не пречи, а в много случаи дори помага.
2. И аз съм фен на .com и не обичам .eu, но това е субективно - .eu ще свърши същата работа. Стига тематиката на сайта да не е свързана с нещо диаметрално противоположно - популацията на бенгалски тигри в щата Прадеш, да кажем. Тогава домейнът от първо ниво би подлъгал потребителите, а търсачките уважават тяхното мнение.
3. За двуезичен проект с два домейна най-добре ползвай тире с кода на езика... site-en.com и site-bg.com.... потретвам този вариант в мултиезичен проект и отново има добри резултати като серп, бих казал неочаквано добри дори.
 
От: Препоръчайте ми домейн

Мерси за отговорите : )
Идеята ми е не толкова заради гугъл да сменя домейна, а заради потребителите. Примерно аз като не съм запаметил даден сайт и тръгвам по спомен да го пиша винаги отзад слагам .ком , а не еу, .нет и т.н. Хората са свикнали с .ком
Става въпрос за - http://www.music-text.eu/ Не си падам нито по тирета, нито по .еу, но сигурно това ще остане. Единствения вариант е .бг, но няма много положителни отзиви.
 
От: Препоръчайте ми домейн

Голямо дърво са. Заради тъпите ни и алчни регистратори ние сме сигурно единствената държава, която масово не си използва tld-то, а го заобикаля с ...-bg.com, просто .com или каквото друго падне.
 
От: Препоръчайте ми домейн

Да, обаче malware сайтовете с родни домейни са доста голяма рядкост. Което го подкрепям с 2 ръце.
 

Горе