Препоръчайте ми евтин хостинг

Stanki4

Member
Доста се рових в нета за чийп хостинг и имаше готини оферти на първо четене (по 1-2 долара + фри домейнче), но като почна да чета мнения от потребители и ми секва ентусиазма. Затова ми трябва мнение от първа ръка, някакъв евтин хостинг който сте ползвали и сте доволни и да не е БГ хостинг.
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

За който и да е хостинг в света ако тръгнеш да търсиш мнения ще намериш адски много оплаквания. С който и да си хост, все има проблеми и така се появяват оплакванията в нета. В момента, в който няма проблеми, никой не пише по форуми (няма теми със заглавие: днес хостинга ми работи без проблем). Та ти търсиш несъществуващ хостинг. На всичкото от горе го искаш и евтин :).
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

За който и да е хостинг в света ако тръгнеш да търсиш мнения ще намериш адски много оплаквания. С който и да си хост, все има проблеми и така се появяват оплакванията в нета. В момента, в който няма проблеми, никой не пише по форуми (няма теми със заглавие: днес хостинга ми работи без проблем). Та ти търсиш несъществуващ хостинг. На всичкото от горе го искаш и евтин :).

Потърси тогава оплаквания за Site5 и Jump.BG и ми кажи какво намираш.
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Та ти търсиш несъществуващ хостинг. На всичкото от горе го искаш и евтин :).

Съществуват и то доста. Но, както казах, след като изчетох една дозина мнения почнах да се чудя кой да избера.
Например това си е оферта www .mochahost .com/webhosting.php и бях готов да си купя, но 90% от мненията които прочетох по-късно са негативни, и се разколебах.
Има и още много евтини оферти, ама на думи е едно а след това става друго. И ми трябва съвет от хора които са ползвали /ако има тука такива де/ подобен евтин хостинг.
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Мога да ти кажа един, от който съм се "парил" и не и ги препоръчвам - dreamhost . com
Голяма набутвация е, добре че го бях хванал на промоция за $10 за първата година, която така и не я усвоих цялата ...
Но съм се убедил, че хубав и евтин няма :)
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Абе взимай хостинг от хост българия, евтини и надеждни.
А ако ти трябва за по натоварен проект насочи се към впс
 
И аз искам да попитам нещо. Досега не съм ползвал евтин или безплатен хостинг тъй като сайтовете са ми малко или много сериозни. От месец насам обаче работя по 10 проекта за малки/нишови сайтове и почти съм готов.

Каква ми е идеята - смятам да ги пусна едновременно и след няколко месеца да видя кои си заслужава да развивам и кои не. В началото обаче не ми се струва разумно да набивам толкова пари за сериозен хостинг при положение, че сигурно половината от тези 10 сайта сигурно няма да бъдат успешни. Един вид си правя експерименти и тестове, за да напипам кое работи. Затова мисля да пробвам на евтин($1-$2) хостинг или направо на безплатен такъв. Тук 2 дена чета тонове информация и съм объркан като колегата.

Та конкретно - знаете ли що годе надеждни безплатни/евтини хостове(без реклами) от личен опит?

Още един въпрос - имате ли някакви впечатления от т.нар. SEO Hosting? Твърди се, че е измама и набутвация...
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Евтиното рано или късно излиза скъпо. Скъпото не винаги е гаранция за качество.

Поглени midpulse.com - ползвам ги от 2г. не казвам че са супер, но за тези пари едва ли ще намериш по-добър cPanel хостинг с възможност да хостваш няколко домейна. Препръчвам ти месечен план за по 1 долар, така винаги можеш да се откажеш, ако не ти допадат.

Идеята е да започнеш с нещо евтино, и когато сайта се разрастне и започне да ти носи доходи, да преминеш на стабилен доставчик.

Не е добра идея да купиш домейн от същата компания която ти предлага хостинг услуга. Повярвай ми. Няма безплатен обяд. Моля те, не се хващай на тази въдица. (много хора биха ме обори, няма да споря - аз не купувам домейни и хостинг от една компания!)

Правилното ясто за купуване на домейни е NameCheap. Получаваш безплатено скриване на whois за първата година. После се плаща, но не е много, а и ти след 1 год трябва да можеш да си го позволиш (ако сега не можеш).

Виж, сайта ти е твоя бизнес. Е, няма как да изградиш солиден бизнес с примитивни средства. Започни с евтина услуга и не забравяй да пеминеш към качественна, когато му дойде времето.

Успех!

Питай за всичко. Тук има свестни хора с ценни съвети при това безплатни. :)
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

HostSean не са скъпи.Дори е на колега от форума, ако не се лъжа.
Много съм доволен от тях, както от услугите, така и от екипа им.
Колкото пъти съм имал някакви запитвания, винаги съм получавал помощ.
Препоръчвам ти ги :)
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

@N1ck Съгласен съм с теб на 100%. Пределно ми е ясно, че за 1-2 долара на месец няма да намеря най-страхотният хипер мега ултра турбо як хостинг. Просто исках мнения като твоето - да се каже "аз ползвам тоя хост, доволоен съм и става". Или като на blakov - "Тоя не става", пак върши работа :)

@crazydevil Току що налазих една промоция за хостинг. То евтино, евтино ама тва за без пари го уцелих http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=2027893 за прохождащи сайтове и проби мисля че е добре, вече пренасочих един домей да ги пробвам.
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

за 10 сайта точно влизаш за хост българия, 36 лв на година
направо купувай и не се чуди, ако са ти англоезични сайтовете посочи си локацията на сървъра да е в САЩ
 
Re: От: Препоръчайте ми евтин хостинг

за 10 сайта точно влизаш за хост българия, 36 лв на година
направо купувай и не се чуди, ако са ти англоезични сайтовете посочи си локацията на сървъра да е в САЩ
Супер е офертата, но предполагам, че тези 10 сайта ще са на едно IP. От гледна точка на СЕО и чичо Г това проблем ли ще е? Сайтовете ще са независими и изобщо не мисля да ги линквам по какъвто и да е начин.

Другото което е - сериозна компания ли са? Съсредоточаването на много сайтове на един хост не е добра идея от гледна точка на това някой ден просто да не изчезне безследно този хост или пък да ти правят въртели и проблеми...чувал съм такива истории ;)
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

За малки сайтове Hostbulgaria са идеални просто. Използвам им услугите от 2004-та и почти съм нямал забележки, след като махнах малко натоварващи мои сайтове сървърите им :) Ама за 36лв си е без пари. Замисли се колко пари даваш, за да имаш интернет у вас годишно, под 200лв не вярвам да е ;) Имал съм вземане-даване и с топхост и като цяло не бяха толкова зле, колкото ги описват. Суперхостинг-а са ми фаворити, макар че и там маймуните станахме много и започна да се усеща. Това с различните IP-та всеки го иска, но и си плаща ;)
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Мятай се на Хост България, няма 3лв на месец за 10 сайта и то може и сървър в Америка няма да намериш, взех си и сложих нишови сайтове малки и нямам оплаквания, съпорта е светкавичен. Иначе като не линкваш сайтовете по между им мисля че има проблеми, така или иначе хоста е споделен и имаш други съседи.
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Сега в неделя си взех от Site5 по препоръката на DR_GIGGULS, имаха и бонус безплатен домейн. За сега се държи доста добре и съм доволен. Ако все още не си намерил погледни линка в подписа ми
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Някой спомена и пита за SEO хостингите ... Имам клиент с 1000-ди WP и ползва такива СЕО хостове, а аз ги поддържам. Да ти кажа голямо мотане и ядове е там. Почти през ден нещо трябва да се бута. Един ден сменят някоя машина или ИП и всичкодето ти на нея замине и ти трябва да го местиш на новата или сменяш настройки в някой си панел. Друг ден базата им данни изчезне, трети сървъра падне и го няма и чакаш съпорта да ги намери и дигне. Абе през ден нещо някъде ти го няма. По-добре си взема човек едно читаво VPS и си купува колкото му трябват ИП-та C-class например. Това с СЕО хостингите и техните панели и разхвърляни по сума машини ИП-та и Cpanel-и е големи ядове!
 
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

К'во по дяволите е SEO хостинг? :/

Как може да не знаеш какво е СЕО хостинг! :) Там се хоства сео-то и после го оптимизираш.:) Сега сети ли се? Аз вече не се занимавам с това, защото сео хостинг панелите са много трудни за управление... ужас.
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте ми евтин хостинг

Ами какво да ти кажа евтин СМС Хостинг 1.20 на месец 5 гб пространство 60 гб трафик!
 

Горе