Препоръчайте ми монитор.

iliqnktz

Active Member
Здравейте на всички.
Трябва ми помощ в избора на монитор за стария компютър в къщи, изходите на компютъра са VGA и DVI, HDMI няма. Компютъра е с вградена видео карта ATI Radeon X1200 (чипсет ATI RS690). Търся нещо за около 300 лева, 21-22 инча. Като цяло компютъра се ползва за интернет, музика и филми. Разгледах доста монитори, но търся и мнения от тук, относно впечатления, забележки, марки, яркост, цветове и всичките характеристики, които вървят при мониторите. Също да попитам, тъй като гледах че вървят и някакви подобни монитори, които и същевременно са с тв тунер, тоест и телевизори, но изчетох доста негативи заради ъгъл на видимост и т.н. Струва ли си да се спра на такъв тип монитори, които да ползвам и за телевизор?

Благодаря на всеки, който се отзове! :)
 
Последно редактирано:
Аз си купих ей този втора тъка за 89 лв и съм много доволен: https://izone.bg/hp-lp2065/
Тъй като е с IPS матрица има идеален ъгъл на видимост, което за мен е най-важно. Вижда се много ясно. Няма никакви проблеми по екрана. Леки надрасквания по пластмасата на поставката долу, но не ми пречат. Вижда се в пъти по-добре от някакви нови за 300 лева с TN матрица.
В сайта има и други ако искаш по-голям, пак търси с IPS матрица.
 
Последно редактирано:
Колегата KISS е купил много добър монитор за тези пари и правилно е написал, че най-важното е да гледатe матрицата да е IPS. Още по-добре би било, ако може разделителната способност на монитора да е FULL HD 1920x1080. При избора гледайте типа на матрицата, разделителната способност, ъгъла на видимост и времето за реакция (обикновено се дава в ms).
Все пак, ако може да си позволите нов монитор, винаги е за предпочитане.
Ето тези ACER са с 3 години гаранция и отговарят на всичките Ви изисквания.
medium.jpg

Monitor Acer KA220HQDbid (IPS LED), 21.5" (55 cm) Wide ZeroFrame, Format: 16:9, Resolution: Full HD (1920х1080), Resp. time: 4 ms (G to G), Contrast: 100M:1, Brightness: 250 cd/m2, Viewing Angle: 178°/178°, Panel type:IPS, VGA, DVI, HDMI, Energy Star 6.0 - 239 лева
Monitor Acer V246HQLAbd (LED) (IPS), 23,6" (60 cm), Format: 16:9, Resolution: Full HD (1920х1080), Response time: 6 ms, Contrast: 100M:1, Brightness: 250 cd/m2, IPS LED, Viewing Angle: 178°/178°, VGA, DVI (w/HDCP), Energy Star 6.0, TCO 6.0, Acer ComfyView - 269 лева

Ако искате монитора да става и за TV, вижте този Samsung с цена 309 лева и 3 години гаранция:

TV Monitor Samsung T22E390E 21.5" LED, Full HD (1920x1080) PLS, Brightness: 250cd/m2, Contrast: 1000:1, Response time: 5ms, Viewing Angle: 178°/178° , D-SUB, 2xHDMI, USB, Stereo Speakers, DVB-T/C, Glossy Black

Има още доста предложения в този ценови диапазон.
 
Както казаха по-горе, гледай да е с IPS матрица. Също така си е направо задължително на добър монитор да ползваш някой от дигиталните портове (DVI, HDMI или DisplayPort), а не стария аналогов VGA, защото в зависимост от компютъра сигналът от VGA може да е със значитено по-лошо качество.

Аз лично ползвам Acer G227HQL от 3 години и съм много доволен. Преди няколко месеца купих няколко такива монитора за офиса, всички са доволни от тях. Макар че не знам доколко преценката им е меродавна, тъй като повечето колеги (ако не всички) не са работили с хубав монитор, за да направят сравнение, а са свикнали със смотаните TFT мониторчета, които се слагат в повечето лаптопи.
 
Колегата KISS е купил много добър монитор за тези пари и правилно е написал, че най-важното е да гледатe матрицата да е IPS. Още по-добре би било, ако може разделителната способност на монитора да е FULL HD 1920x1080. При избора гледайте типа на матрицата, разделителната способност, ъгъла на видимост и времето за реакция (обикновено се дава в ms).
Все пак, ако може да си позволите нов монитор, винаги е за предпочитане.
Ето тези ACER са с 3 години гаранция и отговарят на всичките Ви изисквания.
medium.jpg

Monitor Acer KA220HQDbid (IPS LED), 21.5" (55 cm) Wide ZeroFrame, Format: 16:9, Resolution: Full HD (1920х1080), Resp. time: 4 ms (G to G), Contrast: 100M:1, Brightness: 250 cd/m2, Viewing Angle: 178°/178°, Panel type:IPS, VGA, DVI, HDMI, Energy Star 6.0 - 239 лева
Monitor Acer V246HQLAbd (LED) (IPS), 23,6" (60 cm), Format: 16:9, Resolution: Full HD (1920х1080), Response time: 6 ms, Contrast: 100M:1, Brightness: 250 cd/m2, IPS LED, Viewing Angle: 178°/178°, VGA, DVI (w/HDCP), Energy Star 6.0, TCO 6.0, Acer ComfyView - 269 лева

Ако искате монитора да става и за TV, вижте този Samsung с цена 309 лева и 3 години гаранция:

TV Monitor Samsung T22E390E 21.5" LED, Full HD (1920x1080) PLS, Brightness: 250cd/m2, Contrast: 1000:1, Response time: 5ms, Viewing Angle: 178°/178° , D-SUB, 2xHDMI, USB, Stereo Speakers, DVB-T/C, Glossy Black

Има още доста предложения в този ценови диапазон.

Мисля да се спра на третото предложение. Благодаря колега!
За съжаления ще трябва да се задовя с D-Sub кабела и сигнала, тъй като не открих подобни монитори и тв с DVI кабел и порт. Ще се разровя още малко за подобни на този монитори, но мисля че този ще свърши работа.

Благодаря отново на всички отзовали се!
 
За посочения бюджет всички монитори с тези размери са еднакви. Не го мисли толкова. Хвани си любимата марка и вземай.
 
Радвам се, че бях полезна. Само че, аз съм колежка, а не колега:))) Поработвам в компютърна фирма и с това се занимавам.
 
Моля! Не че е супер важно, но ако оставя такова впечатление тук и някой вземе да ме наеме за нещо, има да се обясняваме ...
 
Моля те изтрий линковете, това си е скам сайт откъдето и да го погледнеш.
Ко било? Скам сайт? Не съм видял в БГ някой друг да прави такива гайдове подплатени с факти и измервания.
 
Имам acer голям монитор. Проблемът е че свети много силно и цветовете се виждат някак по бледо. Уж настройките са правелни но така се мъча снего вече почти година... Някой има ли същия проблем?
 
Калибрирал ли си го?
2017-02-04_114057.jpg


photo_2017-02-04_11-54-11.jpg


Ако имаш предвид тези настройки под калибриране, оставил съм ги автоматични. Монитора има и еко отавил съм го него но намалих яркостта, въпреки това не е комфортно.
 

Горе