Препоръчайте ми платформа за създаване на онлайн магазин!

В форума има интересен пост не знам колко е верен като цена, но е много далече от твоята сума от 7500 лв.

Като разгледах попадам в абонамент про, а той е 1500 лв годишно. За 5 години ми е 7500лв. А за тези пари мисля ще се направи нещо много иновативно и функционално.



Сигурен ли си в това което казваш? На един клиент му оцених изработването на филтър на 4-тири нива точно за авто части около 15 000 лева и му се стори адски евтино. Авточастите изискват изключително прецизна работа при създаване на атрибути, това дето го препоръчваш писано от деца сякаш едва ли може да поеме логиката която е необходима.

Относно питащия ще ти кажа че няма подходяща платформа, всяка платформа ще трябва да се доработва, за авточастите и моргите имам разработена система с автоматични фийдове за амазаон, ebay и още над 20 платформи за продажба, която е автоматична, филтър на четири нива, които са: марка автомобил, година, модел, и четвъртия е опционален, може да е тип двигател, тип скоростна кутия или друго. Предлагам и база данни с над 2 милиона продукта със заложени стандартните цени на доставчиците, като са групирани по категорий и можеш да направиш изватка коя категория какъв процент марж имаш което е доста полезно при добавяне на отстъпки, ако добавиш правило за отстъпка при което остават по - малко от заложен от теб процент или фиксирана сума печалба на продажба ти съобщава. При закупуване на системата получаваш безплатно свързване със складова програма по избор или може ние да ти предложим най - добрите и използвани в бранша да си избереш. Едва ли ще се възползва, даже съм 100% сигурен че няма понеже не сме я правили за кои да е, а да работи и цената започва от 100 000 лева :) В цената е включено само и единствено право на вечно ползване, получаване на обновленията за период от 5 години. Не получавате права върху кода, нямате право да го развивате, преработвате или каквото и да било. В цената не е включена изработка на визия за сайта, не е включена и пълна конфигурация и поддръжка на сървъра.

Понеже някои ще кажат че това са много пари, ще кажа че само 2 милина продукта да се качат ще ви вземат поне 0.03 до 0.07 стотинки за продукта, при нас цената за продукт е 0.043 стотинки и системата ви излиза безплатно. Изработване на подобна система би отнла около 15 до 20 месеца на поне 4-тирима условно наречени програмиста, по 2000 лева с осигоровките да взимат става 8000 лева на месец, по 15 месеца 120 000 лева, което пак не включва продуктите, така че цента е повече от евтина.
 
Винаги съм се радвал най-много на ентусиазма на неопитните :) Винаги е едно и също, ама винаги. Ще го направя по-най добрия начин, без грешки, всичко ще е изпипано и други от този тип.... :) Накрая парите от кредита отишли за неефективни красиви тъпизми, което довело до тежка депресия, прерязани вени и тн. :) Тая нагласа е най-прекия път към фалита, ама не минеш ли през това, не можеш да го разбереш!
 
Той биаро, понеже разбира от бизнес, та дава акъл. Това че не си се реализирал като предприемач, не означава че трябва да ни натрапваш мъките си, включително и резане на вени.
 
Къде давам акъл!? Споделям мисли просто...

Той биаро, понеже разбира от бизнес, та дава акъл. Това че не си се реализирал като предприемач, не означава че трябва да ни натрапваш мъките си, включително и резане на вени.
 
@tipto Какви са тези евтини програмисти ? Някакви индиици ли са ? Кой ще разработва подобна система за 1500 лв ... абсурдно е.
Иначе да, съгласен съм с тебе за цената. 7500 няма да му стигнат само за реклама за първата година. А на месец ти се падат по 125 лв, като това включва и хостинга. Наема на склада, където ще държи частите ще му идва повече. Не знам какъв бизнес ще прави с тези сметки през пръсти, но му препоръчвам да си приготви поне още една нула на тези пари, които смята за цяло състояние, иначе само си чешем езиците.
 
OK, направи си акаунт в OLX или ако си по-модерен в marketpalce на facebook и само брой кинтите после. Утвърдени платформи, със 100% таргетирана аудитория, няма как да сгрешиш, просто до 12 месеца ще си навъртял 1,5 милиона оборот, дори ще те наградят от НАП с орден "Голям данъкоплатец"
Очаквам адекватни мнения и коментари! Подобни препоръки или решения ми звучат някак леко, имайки в предвид смисъла на форума! Иронията си я запази за себе си!
 
Оценям желанието ви са ми бъдете полезни в тези първи стъпки, но нека не разводнавяме темата!
Първо буджетът, който съм споменал е само и единствено за онлайн магазина (без реклама, без складове, спедиция)
Модула ще се направи изцяло по изискването на файловете за импорт, а не обратното!
Частите са свързани само с екстериора на автомобила, затова повечето от филтрите, които си мислите, че трябва да има отпадат.
 
Това,че имам такива изисквания към магазина не значи, че ще ги правя наведнъж! Искам да тръгна от някъде и първото е платформата. Затова и темата ми е такава. Нали ще я награждам и трябва да позволява това и да е надеждна! Артикулите са много да. Но това е като жилището, или си взимаш голямо и обзавеждаш 2 стаи, а другите стоят така, но ги има, или взимаш малък и колкото позволява толкова. Цената, която съм споменал ми е оферта от готова платформа разработена от фирма. Без хост и поддръжка. И пак казвам, темеата ми е , ако не и беше , за коя платформа е подходяща за такъв тип работа!
ПС Финансирането не съм коментирал от къде е, затова ще помоля да си спестявате подобни коментари!
Като човек,който има нужда от помощ,препоръки и насоки в това начинание, сметнах,че тук е най-правилното място да получа адекватно и грамотно отношение от експерти и работещи в този сектор! Дано не съм сгрешил с преценката си!
 
Очаквам адекватни мнения и коментари! Подобни препоръки или решения ми звучат някак леко, имайки в предвид смисъла на форума! Иронията си я запази за себе си!
Така, така.
Браво!
Бурни ръкопляскания!
Насоли ги здраво разбирачите ироници! :D
 
Очаквам адекватни мнения и коментари! Подобни препоръки или решения ми звучат някак леко, имайки в предвид смисъла на форума! Иронията си я запази за себе си!
Написаното от мен и в последствие цитирано от теб е също толкова адекватно, колкото и цялата ти идея за начинанието в което си на път да се провалиш.
 
Написаното от мен и в последствие цитирано от теб е също толкова адекватно, колкото и цялата ти идея за начинанието в което си на път да се провалиш.
Глуци винаги има, като скайфокса, това е като критерий:)
 
Хайде, понеже форумните активисти за равни права на половете се разхленцаха да придам малко стойност на темата:

За този обем продукти, всеки един от трите CMS-а ще свърши работа. Аз ги подреждам в следния ред:

1. Magento
2. Presta Shop
3. Open Cart.

Най-скъпия ти компонент ще бъде филтъра за продуктите в търсенето. ИМпортъра от xml не е сложен при условие, че сорса - т.е. този който ти предава конкретния XML спазва някаква конвенция и не сменя синтаксиса и подредбата като електроразпределителните дружества например (всеки месец различен формат, зависи булята дето е писала файла колко разбира от ексел). Импортирането е ресурсоемък процес но не е постоянно, а само по време на импорта, най-много веднъж на ден. Най-скъпия ти ресурс ще е хостинга - дали ще е cloud, дали ще е dedicated server все си в горната половина на диазона 0-1000 лв на месец. Най-много ресурси за разработки / доработки като фитъра, импортера и кредитния калкулатор ще трябва да отделиш при Magento - скъпа система е, но пък големите брандове я препоръчват. Дежурните функционалности като връзка с платежните системи в БГ и европа, както и модули за връзка с куриерските фирми не ги гледаме, защото има достатъчно на пазара - добрите струват пари, тези които са free струват нерви. Избери си кое ти е по-скъпо? Без значение коя плаформа ще избереш и дали ще си хостнеш нещата в Amazon Cloud или на някой местен провайдър си около 10k на година, за да работи всичко гладко и надеждно.

Разходите за реклама - е тука вече си нагазил в дълбоките лайна. Трудно ще събориш хегемонията на Megaparts.

Разходи за склад, както някой горе спомена - 0 лв. Четейки "бизнес плана" ти, клоня към dropshiping без първонална инвестиция за складови наличности. ИМай предвид, че БГ клиента е "искам го сега, ако може до 10 мин и за много къси пари, ако може и под доставната цена, на шано оферта"

Печалба - замисляйли се за горните три неща, ти как мислиш? Ще имя ли, ще я няма ли?

Тези проучвания, четения и бизнес план, с които така самонадеяно започна темата включват ли анализ на пазара и конкуренцията?
 
Хайде, понеже форумните активисти за равни права на половете се разхленцаха да придам малко стойност на темата:

За този обем продукти, всеки един от трите CMS-а ще свърши работа. Аз ги подреждам в следния ред:

1. Magento
2. Presta Shop
3. Open Cart.

Най-скъпия ти компонент ще бъде филтъра за продуктите в търсенето. ИМпортъра от xml не е сложен при условие, че сорса - т.е. този който ти предава конкретния XML спазва някаква конвенция и не сменя синтаксиса и подредбата като електроразпределителните дружества например (всеки месец различен формат, зависи булята дето е писала файла колко разбира от ексел). Импортирането е ресурсоемък процес но не е постоянно, а само по време на импорта, най-много веднъж на ден. Най-скъпия ти ресурс ще е хостинга - дали ще е cloud, дали ще е dedicated server все си в горната половина на диазона 0-1000 лв на месец. Най-много ресурси за разработки / доработки като фитъра, импортера и кредитния калкулатор ще трябва да отделиш при Magento - скъпа система е, но пък големите брандове я препоръчват. Дежурните функционалности като връзка с платежните системи в БГ и европа, както и модули за връзка с куриерските фирми не ги гледаме, защото има достатъчно на пазара - добрите струват пари, тези които са free струват нерви. Избери си кое ти е по-скъпо? Без значение коя плаформа ще избереш и дали ще си хостнеш нещата в Amazon Cloud или на някой местен провайдър си около 10k на година, за да работи всичко гладко и надеждно.

Разходите за реклама - е тука вече си нагазил в дълбоките лайна. Трудно ще събориш хегемонията на Megaparts.

Разходи за склад, както някой горе спомена - 0 лв. Четейки "бизнес плана" ти, клоня към dropshiping без първонална инвестиция за складови наличности. ИМай предвид, че БГ клиента е "искам го сега, ако може до 10 мин и за много къси пари, ако може и под доставната цена, на шано оферта"

Печалба - замисляйли се за горните три неща, ти как мислиш? Ще имя ли, ще я няма ли?

Тези проучвания, четения и бизнес план, с които така самонадеяно започна темата включват ли анализ на пазара и конкуренцията?
Както споменах, глупците са си глупци, без да обиждам опенкарта:)
 
@Цветелин Кършаков моето мнение е да си сключите договор с фирма за изработка. Начинанието не е малко. Фрилансър 1 или повече може да не се получи (ако искате мога да дам подробности на лично).
Първо седнете и си изгответе задание, колкото повече детайли има толкова по-лесно и сигурно ще бъде изработването. Така при сключване на договор, било то и граждански можете да си търсите правата.
Там на горе имаше един цитат за едни суми с много нули :cool:. Не им обръщайте внимание докато нямате идея, какво ви трябва, допитали сте се до няколко фирми/фрилансъри и те са ви дали оферти. Също така, те ще изберат платформата, защото това им е работата.
 
Хайде, понеже форумните активисти за равни права на половете се разхленцаха да придам малко стойност на темата:

За този обем продукти, всеки един от трите CMS-а ще свърши работа. Аз ги подреждам в следния ред:

1. Magento
2. Presta Shop
3. Open Cart.

Най-скъпия ти компонент ще бъде филтъра за продуктите в търсенето. ИМпортъра от xml не е сложен при условие, че сорса - т.е. този който ти предава конкретния XML спазва някаква конвенция и не сменя синтаксиса и подредбата като електроразпределителните дружества например (всеки месец различен формат, зависи булята дето е писала файла колко разбира от ексел). Импортирането е ресурсоемък процес но не е постоянно, а само по време на импорта, най-много веднъж на ден. Най-скъпия ти ресурс ще е хостинга - дали ще е cloud, дали ще е dedicated server все си в горната половина на диазона 0-1000 лв на месец. Най-много ресурси за разработки / доработки като фитъра, импортера и кредитния калкулатор ще трябва да отделиш при Magento - скъпа система е, но пък големите брандове я препоръчват. Дежурните функционалности като връзка с платежните системи в БГ и европа, както и модули за връзка с куриерските фирми не ги гледаме, защото има достатъчно на пазара - добрите струват пари, тези които са free струват нерви. Избери си кое ти е по-скъпо? Без значение коя плаформа ще избереш и дали ще си хостнеш нещата в Amazon Cloud или на някой местен провайдър си около 10k на година, за да работи всичко гладко и надеждно.

Разходите за реклама - е тука вече си нагазил в дълбоките лайна. Трудно ще събориш хегемонията на Megaparts.

Разходи за склад, както някой горе спомена - 0 лв. Четейки "бизнес плана" ти, клоня към dropshiping без първонална инвестиция за складови наличности. ИМай предвид, че БГ клиента е "искам го сега, ако може до 10 мин и за много къси пари, ако може и под доставната цена, на шано оферта"

Печалба - замисляйли се за горните три неща, ти как мислиш? Ще имя ли, ще я няма ли?

Тези проучвания, четения и бизнес план, с които така самонадеяно започна темата включват ли анализ на пазара и конкуренцията?
Не вярвах, че ще видя такава глупост написана от теб, за първи път грам не си се подготвил прочитайки темата поне.
Сега се върни и виж малкото постове на човека и дали и 90% от написаното не отпада, да не кажа и повече.
Или и ти за лайковете почна да пишеш :D
 
Не вярвах, че ще видя такава глупост написана от теб, за първи път грам не си се подготвил прочитайки темата поне.
Сега се върни и виж малкото постове на човека и дали и 90% от написаното не отпада, да не кажа и повече.
Или и ти за лайковете почна да пишеш :D
нямам представа какво точно не ти допада, но мога да се обоснова за всичко написано. Повечето е базирано на наблюдения от сайтове, до които съм имал достъп преди да хвърля пагоните.
 
Поредната тема, тип:
"Имам тука едни пари, смятам да станат милиони. Прочел съм и знам всичко нужно, само питам - да ми потвърдите мислите; нищо ново не можете да ми кажете."
Следват дежурните караници на този с онзи. Обичайното групиране е попълвачи на дивове срещу програмисти и хостинг доставчици.
Хиляди тренират усърдно с мечтата за златния медал, но само единици стават шампиони. Защо ли?
 
Поредната тема, тип:
"Имам тука едни пари, смятам да станат милиони. Прочел съм и знам всичко нужно, само питам - да ми потвърдите мислите; нищо ново не можете да ми кажете."
Следват дежурните караници на този с онзи. Обичайното групиране е попълвачи на дивове срещу програмисти и хостинг доставчици.
Хиляди тренират усърдно с мечтата за златния медал, но само единици стават шампиони. Защо ли?
Пак ли прекали с гемеото?
 
Поредната тема, тип:
"Имам тука едни пари, смятам да станат милиони. Прочел съм и знам всичко нужно, само питам - да ми потвърдите мислите; нищо ново не можете да ми кажете."
Следват дежурните караници на този с онзи. Обичайното групиране е попълвачи на дивове срещу програмисти и хостинг доставчици.
Хиляди тренират усърдно с мечтата за златния медал, но само единици стават шампиони. Защо ли?
А защо някой трябва да става шампоан? Цял живот блъскане, за да те потупат порамото накрая. Гонене на вятъра е това и захранване на огромното его на человека.
 

Горе