Препоръчайте ми тема за OpenCart, която да има следното...

lqllqlq

Well-Known Member
Здравейте,
Допускам, че в мен е проблема, но ровя themeforest (не ме питайте защо основно там - не знам) в търсене на OpenCart тема и не мога да си избера.
Какво очаквам от темата?
1. Да е респонсив
2. HTML5 е плюс
3. Големи снимки на хоум пейджа
4. Слайдер от типа Nivo
5. Да вади нови продукти и продукти с намаление на хоум-а
6. Визуализация на количката в приличен вид, а не някакъв забит линкоподобен бутон, който да търсиш с ловно куче
7. Възможност за визуално отделяне на магазин и бекграунд, т.е визуално да се ограничава обема, а не пълна ширина
8. Максимално изчистен дизайн, а не докарващи светлочуствитена епилепсия шарении
9. Възможност "най-продавани", "нови продукти" да се разполагат като отделни секции на хоум пейджа а не в табове
10. ФБ лайк бокс в приличен вид, а не като кръпка

Относно продуктова страница:
1. При отваряне на продукт да визуализира категории в ляво или дясно за по-лесна навигация
2. Възможност за поместване на допълнителни модули в сайд бара като "Най-продавани", "нови продукти" и тн. Идеята е да мога да изравня обема описание с този на сайд бара, а не да седи празно и пусто като кръпка
3. Голяма продуктова снимка
4. Голям и смислен бутон "добави в количката", който ако не е в зелено или червено да може да се смени цвета
5. Екстра снимките към продукта да се подреждат по смислен начин - дразнят ме теми, в които се редят под основната снимка и ако продукта няма допълнителни опции да "зависва", тоест остава празно място под "поръчай" и описанието
6. Минимум неща поместени в табове - единствено за ревю на продукта съм ок
7. Възможност сходните продукти да бъдат поне 4 в ширината на полето под описание
8. Големи бутони за социално споделяне, а не като масовите, които дори с очилата трудно виждам

Относно категории:
1. Възможност за задаване грид разположение като такова по подразбиране
2. Ширина позволяваща поне 4 продукта в ред
3. Сайд бар с навигация и възможност за допълнителни функции

От всичко, което съм видял до момента най-много на сърце ми легна тази, единствено ме дразни, че сходните продукти са забити, поне на демото, в сайдбара, което ограничава броиката до 1. Излишно е да казвам, че никак не ми допада.
Ще съм изключително благодарен ако някой от вас има опит с нея и може да ми сподели впечатления от "първа ръка" за плюсовете, минусите и всичко останало, защото честно казано се уморих да ровя, а искам да взема нещо, което ми е на сърце, а не защото трябва да взема.
 
От: Препоръчайте ми тема за OpenCart, която да има следното...

Колега, с тези изисквания отиваш на кастъм тема за опенкарта :)
Честно казано не съм срещал до сега нито една тема която да отговаря на 100% на изискванията ти. Тази която си посочил, щом ти харесва я вземай, а нещата дето не ти допадат в нея ще ги допълниш с допълнителни модули.
Наскоро и аз бях пред подобна дилема но понеже така и не намерих това дето исках, взех най-близката тема до вижданията ми, а останалите неща си ги спретнах или сам, или с модули :)
 
От: Препоръчайте ми тема за OpenCart, която да има следното...

Аз съм на ясно, че няма универсален вариант, но ако се замислиш 90% от нещата са основни за качетствената тема за магазин. А такава няма, което много ме учудва.
Интересувам се дали някой тук е ползвал тази, на която съм се спрял поне да сподели мнение. То като няма риба и рака е риба... :)
 

Горе