Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

Здравейте,

препоръчайте ми счетоводител, който да е наясно с онлайн търговията и плащания през epay, paypal и т.н. и да е на разумна цена разбира се.
Става въпрос за новостартираща фирма с минимален брой документи.
Из форума чета хората плащат по 50-60 лева, а като гледам по разни сайтове на кантори под 100 лв. няма.
 
От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

1. Всеки счетоводител би следвало да може да осчетоводява описаните от тебе разплащателни методи. Те не са нищо различно от разплащателни сметки в лв. или разплащателни сметки в чужда валута или в чужбина.
2. Цената се определя от много фактори - какъв документо оборот имаш. Разбирай брой издадени и получени фактури, осигурителни декларации, ТРЗ (трудови договори). Много важно е дали фирмата е регистрирана по ДДС, ако си регистриран по ЗДДС избий си го от главата някой да води счетоводство за сума под 120 лв.

Офтопик и лирично отклонение в състояние на афект и под въздействие на тежки медикаменти:
==========================================================================================================
Научете се да уважавате труда на другите. Не може да искате да сте конкуретно способни в тежки нисши на електронната търговия като скатавате от основните разходи. Счетоводителя и адвоката в електронната търговия са хората, които едно че не трябва да позволяват да се оакаш и второ като нагазиш в тинята да ти извадят задника от там с възможно най-малко щети за теб и бизнеса ти. Тук във форума имаше тема за банковите такси. Не мога да си представя що за бизнес развиват мрънкалниците там, след като 20 лв на месец ще ги фалират?!? Друга тема на 16 годишен хлапак, който ще търгува с бързооборотни стоки, които има във всеки МОЛ но със забавена доставка от 6 до 7 дни. Искренно се надявам, че твоят магазин ще потръгне, но запомни едно нещо от самото начало - печалбата не се вдига само ако намаляш до санитарния минимум разходите, трябва да мислиш как да увеличиш приходите.
 
От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

Нека внеса малко яснота. Не става въпрос за пестене. Ако всичко върви нямам против да се плаща, но първоначално за една две фактури на месец да давам месечно по 100 лв. ми се вижда много. За това търся решения към момента.

А относно това,
1. Всеки счетоводител би следвало да може да осчетоводява описаните от тебе разплащателни методи.
да ама не. Питал съм на няколко места и получавам едни несигурни отговори.
 
От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

Нека внеса малко яснота. Не става въпрос за пестене. Ако всичко върви нямам против да се плаща, но първоначално за една две фактури на месец да давам месечно по 100 лв. ми се вижда много. За това търся решения към момента.

А относно това,

да ама не. Питал съм на няколко места и получавам едни несигурни отговори.

Нормално е да получаваш несигурни отговори. За 50-60 лв сигурно си попаднал на току що завършили студентчета. Сигурен ли си, че фактурите са само 1-2? А по ДДС ли са? А фактурите за закупената стока ? А те по ДДС ли са или е внесена незнайно как? Има ли осигурителни декларации (предполагам, че поне ти като собственик на дружеството ще се самоосигуряваш). Клиентите ти физически или юридически лица са? От Европа или извън еврозоната? (това е важно да се уточни преди да си се нагълтал с вода покрай VIES)
 
От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

Мисля, че въпросите, които ми задаваш трябва да уточня с избран от мен счетоводител затова и темата беше да ми препоръчате такъв, а не да се показваме кой колко знае.
Не съм питал как се калкулира цената за счетоводни услуги.
 
От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

Въпросите, които ти задавам, ще ти ги зададе всеки счетоводител, преди да сключи договор и на база отговорите ти ще ти каже цена :) Ето за това ти е трудно да си намериш счетоводител. Да те ориентирам:

Ако си ЕООД и нямаш наети лица по трудови правоотношения, не си регистриран по ДДС и имаш по 20 фактури на месец ще намериш и за 40 лв.
Ако си ЕООД и нямаш наети лица по трудови правоотношения но си регистриран по ДДС отиваш директно на 100+ лв.
 
От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

И за да се върнем на питането ми, можеш ли да ми препоръчаш такъв:
Ако си ЕООД и нямаш наети лица по трудови правоотношения, не си регистриран по ДДС и имаш по 20 фактури на месец ще намериш и за 40 лв.
 
От: От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

Научете се да уважавате труда на другите. Не може да искате да сте конкуретно способни в тежки нисши на електронната търговия като скатавате от основните разходи. Счетоводителя и адвоката в електронната търговия са хората, които едно че не трябва да позволяват да се оакаш и второ като нагазиш в тинята да ти извадят задника от там с възможно най-малко щети за теб и бизнеса ти. Тук във форума имаше тема за банковите такси. Не мога да си представя що за бизнес развиват мрънкалниците там, след като 20 лв на месец ще ги фалират?!? Друга тема на 16 годишен хлапак, който ще търгува с бързооборотни стоки, които има във всеки МОЛ но със забавена доставка от 6 до 7 дни. Искренно се надявам, че твоят магазин ще потръгне, но запомни едно нещо от самото начало - печалбата не се вдига само ако намаляш до санитарния минимум разходите, трябва да мислиш как да увеличиш приходите.

Уви, нямам какво да добавя.

screampays, аз съм собственик на счетоводна кантора в София, която обслужва предимно и с приоритет стартиращи онлайн бизнеси, като разбирайки трудностите, с които се сблъсква всеки стартиращ предприемач, предлагаме преференциални условия, каквито надали могат да се срещнат на друго място (има линк в подписа ми). И въпреки всичко, цена от 50 - 60лв месечно за фирма, занимаваща се с търговия, на практика няма как да предложим. Сумата дори не покрива разходите ни по основни пера, като наем, консумативи, софтуерни лицензи, работни заплати, данъци и осигуровки. А и това, че клиентът ни оставя 10 листа хартия, например, не означава, че ние просто описваме тези 10 документа в една екселска таблица и толкова. Всъщност работата е значително повече, по-сложна и най-вече отговорна. А цена от 50 - 60лв можем да предложим евентуално на някое ЕООД, например, без персонал, извършващо само услуги (а не търговия или производство), които услуги предлага само в България; има максимум една банкова сметка в лева (без ePay, PayPal, Skrill и т. н.) или един касов апарат и месечно има 1 - 2 фактури за покупка и продажба, както и, не на последно място - да ни е симпатичен. :)

Не е никак зле да се вслушате в съвета на s1yf0x - не пестете от важните неща! Направете си добре сметката. Отделете едни пари за 6 или 12 месеца напред, например, за които трябва още в началото да сте психически подготвени, че ще ги изгубите. Вижте резултата след този период, който сте си дали, и преценете има ли смисъл да се напъвате още или тотално да зарежете всичко и да започнете да събирате пари за следващия проект. Две мисли ми идват след това изречение: "С трици маймуни не се ловят" и "Истински успешният предприемач е този, който има много провалени бизнеси зад гърба си". Всичко това го казвам от позицията си на предприемач, стартирал преди време от самата нула и като собственик на счетоводна кантора, през която са минали много стартиращи бизнеси, провалили се още в първите месеци, поради липса на средства за основни неща, каквото е и счетоводството.
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте счетоводител за онлайн магазин

Здравейте screampays,

Ще се радваме да поговорим за Вашата фирма и да Ви предложим индивидуална цена за счетоводно обслужване, ако все още се интересувате от тези услуги. Подхода, който е предприела нашата счетоводна къща би могъл да се окаже много подходящ за Вашата дейност. Можете да ни откриете на следния телефон: 024390231.
 

Горе