Препоръчайте фотоапарат

От: Препоръчайте фотоапарат

Споделяй по натам как върви. Препоръчвам да отделиш пари тогава и за 1-2 книги за фотографията. Щом ще си с DLSR, някои малки шукаритети няма да са ти излишни.
Да, почнах днес вече да чета по форуми и видях, че има добри хора които подаряват такива книги. Като се ориентирам още малко ще взема една.
До седмица ще съм взел един и до месец ще мога да покажа нещо.
 
От: Препоръчайте фотоапарат

Canon EOS 100d, 1100d, 1200d, мисля че вторите 2 са в бюджета, 100-така, само ако е на промоция някъде. Тук в момента всичките са по около 270-280 паунда.
Около 4 години бях с 1100д и го ползвах само на авто настроики, и винаги снимките изглеждаха супер, докато не минах под 1 водопад с него. Миналата година направих ъпгрейд към 60д и все още чета как да го ползвам, но и почти нямам време да си поиграя с него...
 
От: Препоръчайте фотоапарат

Интересно, че за Никон-а не се споменават колко кадъра са правени с него, а това е важно, защото всяко тяло си има някаква "годност". Колкото повече кадъра- толкова по-захабен. Ако са над 100к, не бих те съветвал, въпреки че щом е в гаранция едва ли са направени толкова много снимки за толкова малко време!
 
От: Препоръчайте фотоапарат

Здравей,
с този бюджет няма да можеш да си вземеш приличен DSLR.

Моя съвет е да си купиш един нов нормален фотоапарат от среден клас за любители. Ще влезеш в бюджета си, ще си купиш всички аксесоари, освен това, получаваш нов фотоапарат с 1 2 години гаранция и сервиз, комплекта е сравнително малък и удобен за носене (спрямо раницата с DSLR-a), можеш да го носиш винаги с теб и да го ползваш винаги като фотоапарат или камера.

Разгледай нещо от рода на:
amazon.com/Panasonic-DMC-FZ200-Digital-Camera-Optical/dp/B008MB6ZX0
amazon.com/Sony-DSC-HX300-Digital-Optical-Accessory/dp/B00CAXVJP0

Поздрави!

Напълно подкрепям Деница. Съвета и е много уместен и точен. Посочените фотоапарати са много подходчщи за целите за които ще го ползваш.
Ето защо: 1. Правят достатъчно добри и качественни снимки, включително снимат и RAW формат.
2. Имат достатъчен набор от настройки и параметри, които ги доближават до DSLR.
3. Обективите им са със доста широк диапозон на фокусното разтояние и няма нужда да мъкнеш чанта обективи.
4. Леки и компактни, не тежет килограм.

Мое мнение: DSLR не е за аматьори и не са подходящи за тепърва навлизащите в света на фотографията. те в най лекия случай може да се използват от полупрофесионалисти, които имат познания и опит във фотографията. Поради тази причина посочените фотоапарати са подходящи за колегата.

Лично за мен: Занимавам се със фотография от ерата на фотолентата. Почнал съм със "Смяна 8", минал съм през "Зенит" и "Киев" и последния от тази епоха "Практика". Имам участия във конкурси и съм се занимавал професионално със фотография и съм си вадил парите с това като съм снимал по свадби и дори на плажа "Фото мексико".
В момента не се занимавам активно със фотография но ми е тръпка и хоби. И все пак ми е необходим фотоапарат със достатъчен ресурс да покрива изискванията ми. Затова използвам "Lumix" и ми върши работа.

За това и аз препоръчвам фотоапарат от компактния клас на така наречените "Турбо сапунерки"
 
От: Препоръчайте фотоапарат

Да започна... За този бюджет (600лв.) ти препоръчвам Canon EOS 600D. Не се залъгвай с нищо друго! Преди две години го взех за 1600 и доста добре се представя! Не е като другия Canon EOS 5D Mark III, но поне 10 000 продуктови снимки съм направил в студиото с него. Препоръчвам ти го. :) П.С. Ако имаш въпрос относно обективи и осветление съм насреща. Прочетох, че ще е за аматьорски снимки, но за тези пари - втора употреба можеш да съчетаеш полу-професионален клас. :)
 
Последно редактирано:

Горе