Препоръчайте SSD диск

От: Препоръчайте SSD диск

А бе доколкото слушам има и случаи в които се усеща даже по-зле от HDD в случай на несъвместимости с по-стари компютри... ала бала, но ще видим тая работа. Поръчах вече и аз една 120-ка Samsung от eMag, че реших да взема и едно по-читаво захранване, пък и там видях, че има адаптер за дискове от 2.5 към 3.5 и уж утре трябва да пристигнат чаркълъците... ако всичко е наред ще напиша и аз някой ред как е минал ъпдейта и дали съм доволен :)

След ССД никога няма да искаш да иман ХДД за системен диск. Дори на САТА1 дига към 80-90 МБ/с. Скоростта се увеличава поне 2.5 пъти - зареждане на всичко. При мен от 3 мин на 1.10 мин на лаптоп със сата1 от 2007 и това без преинсталация на вин хп. Имам ССД от 2+ г
Сложиси чиста 7ца (или 8 ) и ще видиш как е.
 
От: Препоръчайте SSD диск

А бе доколкото слушам има и случаи в които се усеща даже по-зле от HDD в случай на несъвместимости с по-стари компютри... ала бала, но ще видим тая работа. Поръчах вече и аз една 120-ка Samsung от eMag, че реших да взема и едно по-читаво захранване, пък и там видях, че има адаптер за дискове от 2.5 към 3.5 и уж утре трябва да пристигнат чаркълъците... ако всичко е наред ще напиша и аз някой ред как е минал ъпдейта и дали съм доволен :)

Аз в началото не вярвах, че ще има кой знае, колко голяма разлика, ама с това нещо машинката направo лети, прав е garnet, като казва че веднъж ползваш ли SSD, повече няма и да помисляш за HDD...
 
От: Препоръчайте SSD диск

Получих го, тепърва довечера ще монтирам и инсталирам уин. Прави впечатление обаче каква картичка е - тежи няколко десетки грама може би и абсолютно миниатюрно. Освен това Made In China, но ще видим. Сега го мисля как да стане слагането му - да го сложа на мястото на стария диск, да му инсталирам уиндоуса и после на 2-рия слот в лаптопа да си вържа стария хард и да му форматирам дяла със стария уин, който беше. Не знам дали ще стане, ама ще пробвам.
 
От: Препоръчайте SSD диск

Хора, направо хвърчи тоя диск, доста съм доволен като първи впечатления. Win 8 се инсталира буквално за 5 минути. Рестартира се за 5-10 секунди и върви доста бързо.
 
пробвай да си пуснеш някоя тежка програма която преди от hdd е зареждала бавно като фотошоп / гимп или нещо пдобно

и може да прочетеш другата тема (която пуснах на Viross) да видиш миналата година как 5 страници едва ли не ги навивам колко е яко и че няма да поискат да се върнат повече на харддиск след като пробват ssd :)

Мнения за хард диск SSD

oбщо взето няма недоволни пробвали тясното място на съремниите компове са хардовете... (поне за работа)
 
От: Препоръчайте SSD диск

Тъкмо чета в нета дали е добра идея програмите да се инсталират на SSD-то, макар че то пък ако не са там, му се губи ефекта, че е толкова бърз. Притеснява ме единствено това, че програмите пишат често върху диска, а нали казват, че това му скъсявало живота. До колко го скъсява обаче нямам представа. Като за начало му прехвърлих paging файла на hdd-то, както и библиотеките (my documents, my music и т.н.). Някои пишат и хебернацията да се спре, аз си я ползвам.

п.п. тея пичове са направили страшен тест специално на тоя хард, по техни изчисления издържа към 23 години при стабилна употреба - http://us.hardware.info/reviews/417...-with-final-conclusion-final-update-20-6-2013
 
Последно редактирано:
От: Препоръчайте SSD диск

Недей да махаш програмите от ССД-то. Няма да му се скъси живота - вин8 поддържа трим функцията. ССД-то може умре по 20 други повода, но не от това. Има смисъл да разкараш музика, филми, снимки, да не ти пълнят место, просто. А и за видео/аудио не ти трябва бърза скорост на достъп.
Общото правилото е ОС и програми на ССД, всичко друго на ХДД.
 
От: Препоръчайте SSD диск

Ето едно тестче след оптимизацията: http://prntscr.com/22tune
Ето и hdd-то: http://prntscr.com/22tusx доста зле :)

След това му пуснах и Rapid Mode, макар да не съм сигурен, че е нужен като цяло (май за по-бърз лоуд на игри го пишат), но аз там игри няма да си слагам.
 
От: Препоръчайте SSD диск

Както обещах, ще кажа каква е равносметката от ъпдейта от HDD на SSD :) Накратко - възхитен съм!

Въпреки, че го пуснах на IDE, понеже биос-а ми не поддържа ahci, пък и съм на SATA II, скоростите са доста добри и вече компютъра ми върви доста гладко, дори след като е натоварен на макс.

Кофтито е, че попаднах явно на кофти Windows, понеже след новата инсталация ви държи доста висок % на cpu-то и рамта, но ще я мъдря тая работа в близките дни :) Важното е, че съм доволен от промяната и дори препоръчам на тези, които все още не са се престрашили, да се възползват от възможностите на това малко и леко чудо наречено SSD :)
 
От: Препоръчайте SSD диск

И моя уин държи много високи стойности - към 1.5 гига рам, добре че имам много.
 
От: Препоръчайте SSD диск

Де да беше само рамта... и CPU-то държи яко над 80-90%, но доколкото видях, проблема е в Windows-са. Някак след ъпдейта нещата се нормализираха обаче, но все си мисля, че мога още да поработя в тая насока.
 
а случайно да сте с 64 битови ос? те си харчат до 40 процента повече рам

ако сте под 4 гб рам няма смисъл от 64 особено, като повечето тежки приложения поне при мен под уиндоус ги емулира на 32 (игрите ми всички са 32)

Де да беше само рамта... и CPU-то държи яко над 80-90%, но доколкото видях, проблема е в Windows-са. Някак след ъпдейта нещата се нормализираха обаче, но все си мисля, че мога още да поработя в тая насока.

нали седмица си сложил или ? този проблем с цпу беше на xp-tata (не съм експерт ама на всички роднини аз им иснталирам комповете безплатно)
 
От: Препоръчайте SSD диск

Дам 7-мицата съм сложил, 32 битова версия. Лично аз съм с 3 гб рам... над 4 няма смисъл за 32 битова версия, понеже не ги разпознава и другата си стои колкото да се топли в компютъра.

Не е само под XP, има го и под 7-цата, като процесора стои на 100%. Някакъв бъг е май, понеже след ъдпейт-а нещата се нормализираха... пак си харчи доста, но не е болка за умиране, имайки предвид, че не се отразява на работата значително. Принципно кофти избързах да си активирам трансфер на някой лицензи и сега ако искам да трансферна отново ( ще ми се наложи, ако преинсталирам ) ще трябва да изчакам до другият месец, а програмите ми трябват. Та.. другият месец, ако не успея да се справя до тогава с проблема ще потърся някой по-хубав release на 7-цата да видим дали няма да се оправи проблема.
 
От: Препоръчайте SSD диск

В никакъв случай не си играйте да си пускате бенчмаркове върху ССД-то както сте правили на ХДД защото му скъсявате доста живота

Наслаждавайте се на бързата му и безшумна работа и не се занимавайте с глупости също така не му пускайте дефрагове
 
От: Препоръчайте SSD диск

Много добър диск със 10г гаранция и софтуер за оптимизация. Ето един тест със включен rapid mode и over provisioning



eRSD3NY.png
 

Горе