Престраших се да сложа Windows 8.1

sliddex

New Member
Здравейте! Сложих си Windows 8.1 след като вече има читави уроци за активация и активатори. Отначало бях скептичен, понеже бях много разочарован от Windows 8. Ето малко първи впечатления:
Положителни
По-бързо стартиране и отговаряне
Оптимизацията на SSD не е нужна, тъй като вече е направена от Windows 8
Според мен старт менюто е доста полезно
Лесна инсталация на софтуера чрез новият магазин на M$
Завишена сигурност

Отрицателни
Не знам защо, но ми се наби на око, че искат да ползвам само техният софтуер, а не друг (например за winamp - като маркирам песните не ми дава да ги пусна в плейлиста, а имам опция само в windows media player, а при Win7 не беше така)

За сега други слабости не съм намерил.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Това за песните ми изглежда пресилено. Ако наистина е така ще изядат яки глоби от антимонополното законодателство.
По-скоро разгледай опциите по-добре.
Аз също се чудя дали да слагам този уин, но ще изчакам още малко. За сега съм на 7.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Ето виж как е (http ://prikachi .com/images/414/6867414s.png). В Win7 имаше опция да си ги пускам направо в Winamp. Сега трябва да отварям Winamp и да казвам от коя папка да възпроизведе песните.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Fuckin' bullshit. Нещо се омазаха администраторските права, когато си премахнах паролата. ROFL Минавам си на стабилната седмица, явно осмицата не е готова за моите претенции. Честита Коледа и да се надяваме, че през 2014 най-сетне производителите на моят хардуер се сетят да пуснат Linux версии на драйвърите покрай SteamOS. :p Че иначе мишока не е удобен и не мога си биндвам копчетата.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Фъкинг, нищо не разбрах от предния пост
Кое е кофти на осмицата? не разбрах, ма то и не се чете:mrgreen:
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Опитах се да махна паролата на акаунта ми, понеже ме мързи на всеки рестарт да я пиша. След като я премахнах и рестартирах наистина вече не се нуждаеше да се пише. Но като се пробвах да деинсталирам нещо, Windows 8 ми казва да въведа администраторската парола, но проблема беше, че нямаше никакво поле къде да я въведа. Логнах се с outlook акаунта (M$ акаунта), който бях разкачил от ОС-а и пак същото - "Въведете администраторска парола"? Еми коя парола да въведа и КЪДЕ по дяволите да я въведа? Общо взето си изгубих контрола над операционната система (или тя ми го отне???). Иначе осмицата си е добра, но явно има още неща за дооправяне. Ще я пробвам пак в 8.2 версията, която мисля, че ще е скоро.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Ужасен е. И мен ме поблазни бързината му, но много голяма част от софтуера който ползвам тръгва когато си поиска и през половината време ми дава някви грешки за съвместимост, което е нелепо, защото понякгоа тръгва понякога не.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Аз иползвам осмицата вече доста време и съм доволен. Няма програма която да тръгне когато си иска поне при мен е така. Доста е по лек от седмицата. Но от 20 дена съм на ubuntu и от него съм доволен. Лошото е когато трябва да редактирам някаква снимка трябва да минавам на осмицата заради фотошопа.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Аз иползвам осмицата вече доста време и съм доволен. Няма програма която да тръгне когато си иска поне при мен е така. Доста е по лек от седмицата. Но от 20 дена съм на ubuntu и от него съм доволен. Лошото е когато трябва да редактирам някаква снимка трябва да минавам на осмицата заради фотошопа.

Използвай gimp. :) sudo apt-get install gimp
EDIT: Общо взето в осмицата ме блазнеше performance-а в новите игри. А иначе относно скоростта - аз не усещам разлика. Като си лепна един pagefile 16GB/32GB всичко си стартира мигновено, както в осмицата. Мен общо взето не ме интересува колко е лека (имам си стабилна машина), а дали ще използва по-добре ресурсите на седмицата. И както казах - доволен бях, но ще се срещна с осмицата в 8.2 релийза. :)
 
Последно редактирано:
Хъм това
Завишена сигурност

нее вярно.... ако не е оригинален уиндоус след като има крак / активатор от неизвестен източник с затворен код никога не може да си сигурен че крака не добавя нещо (винаги секюритито е по ниско спрямо каквото и да е по стари от тръстед източник)


все едноче да си държиш парите в банка нкоято ползва за заключване на сейфа софтуер свален от непроверен източник и кракнат...
 
От: Re: Престраших се да сложа Windows 8.1

@coolice това ми е пределно ясно, но как ще има гаранция, че като Windows е със затворен код няма някакво следене на информацията на компютъра? 100% сигурност няма, затова се правя на тарикат и си блъскам активатори (уж следя връзките с компютъра). Знам, че има и безплатни операционни системи (Mac OS X, който пак е със затворен код и Linux на който не ми тръгват драйвърите на мишката и клавиатурата), но за сега ще карам на уинбоз и ще преинсталвам като се скапе. А относно завишената сигурност - става дума за anti-malware, а не за (вече / може би) backdoor.
 
не че проблем че е затворен кода на уиндоус те спазват някакви бизнес условия

въпроса е че кода на крака също е затворен нензаеш кой го е правил какво да прави и незнаеш дали това е оригиналната версия на тези който са правили или допълнитенло е нижектирана с нещо там от където си го свалил понеже не го сваляш директно от тези който са го правили а го намираш по торенти
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Каквото е правил Daz само той си знае. Оригиналната версия на крака на Daz излиза на първо място в google (digital life форума) и от там съм я свалил директно.
EDIT: Праскам един keyscrambler и ми е малко по-леко за паролите.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Тоя е пълен боклук. 2 часа вече ми лази по нервите и не мога да го инсталирам.

Някой има ли идея на Asus X550C - как се инсталва? Май има проблем с разделянето на дисковете, иска някакви драйвери.. отврат.

Мъча се сума ти време, пробвах с PRO 64-bit и други, активирани версии, обаче не става и не става.

Даже ASUS-а като стартирам BIOS-а никакъв го няма едни пробити букви излизат. :evil: :evil:
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Не.обвинявайте програмата.
Не е виновна тя. Никога не е имало по-добър уиндоус.

Или са ви стари машините за него или имате някой дефект /хардуерен/.
Лесен, удобен и стабилен е. А с бърз ссд диск няма равен.
Опитайте да му дадете още един шанс, струва си. :)
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

60GB SSD + 1TB WD Black
i7 3770
16GB 2133Mhz RAM
Съжалявам, но според мен машината ми изобщо не е стара! Дадох му шанс, не си струва много, понеже още не е напълно стабилно всичко.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

според мен е ок Уин-а както е вярно че трябва и известно време да се свикне към новия интерфейс.
относно за обвързването на програмите то си е от край време, не мисля че дори вече някой трябва да се изненадва че адроидите идват с вградения браузер или уин-а с интернет експлорер и Media Player,
от там нататък си направи настройки коя програма по-подразбиране да се грижи за отваряне на съответните формати.
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Най готино от цялата работа е да си качиш скайп на осмицата - След тази опрерация ти идва да си откинеш главата

Въобще не ме кефи мъчих го няколко дни и си се върнах на 7 мицата - С нея спокойно мога да дочакам да излезе и 10-ка
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Вече близо 2-3 месеца съм с Windows 8.1. Супер доволен съм и нямам никакви оплаквания. Има си дори reader за pdf, има си някаква антивирусна ( даже не си инсталирах друга ), има си дори вграден софтуер подобен на Daemon tools.
Това, което малко ме дразни е, че като вляза във My computer и има един раздел Folders - това вече е дразнещо :D
 
От: Престраших се да сложа Windows 8.1

Опитах се да махна паролата на акаунта ми, понеже ме мързи на всеки рестарт да я пиша. След като я премахнах и рестартирах наистина вече не се нуждаеше да се пише. Но като се пробвах да деинсталирам нещо, Windows 8 ми казва да въведа администраторската парола, но проблема беше, че нямаше никакво поле къде да я въведа. Логнах се с outlook акаунта (M$ акаунта), който бях разкачил от ОС-а и пак същото - "Въведете администраторска парола"? Еми коя парола да въведа и КЪДЕ по дяволите да я въведа? Общо взето си изгубих контрола над операционната система (или тя ми го отне???). Иначе осмицата си е добра, но явно има още неща за дооправяне. Ще я пробвам пак в 8.2 версията, която мисля, че ще е скоро.

Как я махна тази парола? Аз доста се рових, но освен да я променя на пин код друга опция не намерих. :cry: Иначе съм много доволен от 8.1. Не мога да правя сравнения с Уин 7, защото от повече от година съм на 8-ца, на която преминах директно от ХП и седмицата я прескочих като еволюционно развитие. :lol: Относно програмите за музика и други подобни, има опция за програми по подразбиране в контрол панела и там съм му казал кое с какво да ми отваря и разни медиа плеъри и други джинджифляци не ми досаждат. Дори ИЕ не ми е дефолтен, защото откакто познавам Лисичата опашка Мозила, не ползвам друг браузър. Отрехни завеската за дестроя на паролата, ако не е някаква специална тайна?:lol:
 

Горе