Претоварване на процесорно време

dinev

Member
Колеги дайте някаква идея, от супер хостинг ме предупредиха за процесорно време от 400 мин. при позволени 100 мин за 24 часа, на какво може да се дължи това , сложил съм плугина Hyper Cache , но явно не е настроен добре, меже ли да споделите как го настройвате вие за да не товари толкова ?Или други предположения , мерси.
 
От: Претоварване на процесорно време

От колко посещения е това?
 
От: Претоварване на процесорно време

от 10 тина сайта, общо 1000 пос. дневно
 
От: Претоварване на процесорно време

от 10 тина сайта, общо 1000 пос. дневно


Е то в суперхостинг можеш точно да видиш от кой домейн идва натоварването. Или натоварването е разпределено по всички домейни?
 
От: Претоварване на процесорно време

Възможно е натоварването да е от търсачки. Направете (ако нямате) регистрация в google webmaster tools и от там задайте на Гугъл как да обхожда сайтовете.

Site Settings - Crawl rate - Limit Google's maximum crawl rate

webmaster-tools.jpg

Site-Settings.jpg
 
От: Претоварване на процесорно време

Възможно е натоварването да е от търсачки. Направете (ако нямате) регистрация в google webmaster tools и от там задайте на Гугъл как да обхожда сайтовете.

Site Settings - Crawl rate - Limit Google's maximum crawl rate

Виж файлът 9628

Виж файлът 9629


ок, но няма ли по този начин да намалеят посещенията на саитовете?
 
това с намаляването на скороста на обхождането на гугъл бота ми звучи тотално грешно на мен, ако някой не ми вярва да пита в webhosting talk дали е добра фирма която ви кара да го направите...

след намаляване скороста на гугъл бот следва забраняване на msnbot, yahoo bot, yandex,понеже не докарвали много трафик, да бе да и ето една истинска история
хехе сигурен ли си че само фейк трафик е спрян разгледай си htaccess :) да не се окаже че компания X блоква bingbot яхо бот и яндекс - някой ще каже ми каквъ трафик идва от там че ми товарят cpu цикли - като си ги блокнал незнаеш никога

например
bing / organic 337
ask / organic 175
search.tb.ask.com / referral 145
yahoo / organic 90
yandex / organic 3

750 посетителя ако ги платиш по 5 цента минимум излизат 37.5 долара цена за блокажа за да си докараш същия трафика а някой няма да са по пет цента...

Отделно че ако си онлайн магазин и конвертираш 1:200 имаш вероятни пропуснати ползи и от три продажби :) съвсем златен ви излиза хостинга за няколко спестени cpu цикли от ботове...

или плащаш за хостинг 10 лева плюс имаш пропуснати ползи който трябва да компенсираш малко над 50 лева PPC реклама или ти излиза 60 лв хостинга...

да се забранява е разбираемо само за зловредни ботове и такива като ahref който много агресивно налазват сайтовете да ги проверяват за линкове без да донасят допълнителна полза за собственика на конкретния сайт останалите трябва да лазят свободно...


за да не съм офтопик с хипер кеш пробвай да генерираш само веднъж на ден кеш сайта задаи му 86400 таиминг и почисти всички стари файлове,

и провери дали на rss фиида се генерира кеш по спомен имаше отметка аз сега съм минал на w3 total затова казвам по спомен а е възможно да идва товар ако някой те скрейпи през него
 
От: Претоварване на процесорно време

от хостинга ми отговориха това:от наша страна Ви препоръчваме да активирате Memcached за Вашите сайтове, тъй като при него се кешират обекти в паметта и заявките към базата данни.
Практиката ни показва, че употребата на Memcached оказва положителен ефект.
Активацията на Memcache можете да направите през контролния панел cPanel -> MemcachedManager by Superhosting, като изберете 64M за RAM памет.

След което е необходимо да направите активация и в самата Wordpress система, като това можете да направите чрез плъгина W3 Total Cache.

ще ги пробвам, там има ли някакви тънкости при настроиките ?
 
От: Претоварване на процесорно време

Първо установи от къде идва натоварването. А не да се почват произволни мерки за намаляването му. Може да е от конкретен скрипт в конкретен сайт или даден сайт да е атакуван от конкретен бот или група ботове. Гугъл е най-умния бот и е много вероятно не той а друг да ти прави проблем. Чрез Awstats можеш да видиш във всеки сайт кое ip ти прави много посещения и точно в дадения ден къде има рязко покачване. Помоли хостинга за съдействие.
След като вече откриеш точно къде е проблема, тогава може да се почне мислене за начина на справяне с него.
 
От: Претоварване на процесорно време

да, разбрах че натоварването е главно от един саит, но не мога да го оправа, май ще се наложи да премахна самият сайт, мерси на отзовалите се:|
 
От: Претоварване на процесорно време

Аз едно не мога да разбера - защо просто не си кеширате сайтовете за анонимните потребители? Никой crawler няма да вземе да се логне, а кешираните страници генерират нулево натоварване. Това да ограничаваш търсачките е пълна глупост както и да го погледне човек. Преди няколко дни правих бенчмарк на един клиент и с basic баш скрипт с 50-тина заявки в секунда сайта падаше (става въпрос за VPS) :cry: При споделен хостинг повечето провайдъри имат build in решения за този проблем. Или поне би трябвало.
 
От: От: Претоварване на процесорно време

Аз едно не мога да разбера - защо просто не си кеширате сайтовете за анонимните потребители? Никой crawler няма да вземе да се логне, а кешираните страници генерират нулево натоварване. Това да ограничаваш търсачките е пълна глупост както и да го погледне човек. Преди няколко дни правих бенчмарк на един клиент и с basic баш скрипт с 50-тина заявки в секунда сайта падаше (става въпрос за VPS) :cry: При споделен хостинг повечето провайдъри имат build in решения за този проблем. Или поне би трябвало.
Колега дай съвет как да ги кеширам за анонимните потребители , понеже не съм наясно, става ли с плугина Hyper Cache ?
 
По принцип това прави хипер кеш само му дай да не презаписва кеша на 720 секудни ами го уевличи на поне 86400

за да не съм офтопик с хипер кеш пробвай да генерираш само веднъж на ден кеш сайта задаи му 86400 таиминг и почисти всички стари файлове,

аз по нагоре защо ти пуснах линк това е най адвансъд което можеш с w3 total cache да му активираш кеша в мемкешъд иска малко повече настройки но има срииншотове в темата в която съм пуснал
 
От: Re: Претоварване на процесорно време

По принцип това прави хипер кеш само му дай да не презаписва кеша на 720 секудни ами го уевличи на поне 86400



аз по нагоре защо ти пуснах линк това е най адвансъд което можеш с w3 total cache да му активираш кеша в мемкешъд иска малко повече настройки но има срииншотове в темата в която съм пуснал


ок, ще пробвам с хипер кеша на 86400, дано да има ефект , мерси
 
От: От: Претоварване на процесорно време

Колега дай съвет как да ги кеширам за анонимните потребители , понеже не съм наясно, става ли с плугина Hyper Cache ?

http://wordpress.org/plugins/wp-ffpc/

Накарай някой, който знае какво прави да конфигурира кеширането. Ще си спестиш повече време (пари) от колкото да си губиш времето сам. Цаката е страниците, които не изискват логин да се кешират и изобщо да не се правят заявки към пхп или mysql за тях. По този начин ако имаш бърз статичен уеб сървър всичко ще се обработва от него.

Иначе с тази добавка съм стигал 9к заявки в секунда. Но и хардуера, който използваме не се oversell-ва.
 
От: От: От: Претоварване на процесорно време

http://wordpress.org/plugins/wp-ffpc/

Накарай някой, който знае какво прави да конфигурира кеширането. Ще си спестиш повече време (пари) от колкото да си губиш времето сам. Цаката е страниците, които не изискват логин да се кешират и изобщо да не се правят заявки към пхп или mysql за тях. По този начин ако имаш бърз статичен уеб сървър всичко ще се обработва от него.

Иначе с тази добавка съм стигал 9к заявки в секунда. Но и хардуера, който използваме не се oversell-ва.

и продължава да се покачва,последно разбрах че е от ботовете на гоогле, как да ги намаля?
2014-04-06 11_04_36-Хостинг и домейни от СуперХостинг.БГ - хостинг в България. Hosting and domai.png
 
Последно редактирано:
От: Претоварване на процесорно време

реших проблема, благодаря на млазаров за настоиките на плугина:roll:
 

Горе