Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

От: От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

SummerCart има експорт в csv файл, експортваш, нагаждаш таблицата според csv-то за импорт на OpenCart и импортваш. Ако обаче паролите на потребителите са кодирани, с тях не знам как може да стане. SummerCart има опция и да не кодира пароли, провери какви са ти били настройките за това.
 
От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Ако в SummerCart са ти hash-нати паролите, така или иначе няма да можеш да ги прехвърлиш. Мисли вариант с нова auto generated парола изпратена на мейла на клиента примерно. Или всеки един като влезе за първи път в новия сайт да си възстановява паролата и така.
 
От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Поредния "доволен" клиент на SummerCart :)
 
От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Здравей,

Тъй като практически е почти невъзможно да decrypt-неш паролите съвета ми е:

1. Правиш една заявка в базата, която да промени записите в таблицата "CustomerPasswordHashMode" от 1 на 0;
2. Правиш една заявка в базата, която сетва една и съща парола на всичките юзъри.
3. Пускаш един бюлетин до всички регистрирани с паролата и нещо от сорта "за да промените тази парола натиснете тук" и да води до forgotten_password.html

Или другият вариант е: даваш ми някой лев и аз го правя вместо теб ;)

Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Здравей,

Тъй като практически е почти невъзможно да decrypt-неш паролите съвета ми е:

1. Правиш една заявка в базата, която да промени записите в таблицата "CustomerPasswordHashMode" от 1 на 0;
2. Правиш една заявка в базата, която сетва една и съща парола на всичките юзъри.
3. Пускаш един бюлетин до всички регистрирани с паролата и нещо от сорта "за да промените тази парола натиснете тук" и да води до forgotten_password.html

Или другият вариант е: даваш ми някой лев и аз го правя вместо теб ;)

Поздрави!

Това си мислех и аз, но ... имам 5 групи потребители и имам някой с големи отстъпки. Ако някой се усети, че паролите са еднакви (като си ги сменят) може да стане кофти...
 
От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Коя версия е SC ?
Може сравнително лесно да се "пачне" функцията за логин на OC така че да работи с хешовете на SC. т.е да се импортират потребител и парола 1:1. Тя така или иначе в момента работи с 2 вида криптирани пароли - md5 и SHA1 + salt. Когато потребителят смени своята парола ще продължи да си работи по стандартният начин.
Проблем ще е ако обновиш сайта преди всички потребители да са си сменили поне веднъж паролата.
Горният вариант със задаването на CustomerPasswordHashMode на HASH_MODE_NONE (0) според мен е приложим само в обратният случай - потребители от ОК да се въвеждат в магазин на SC. Но може и да бъркам, отдавна не съм се ровил в него.
Поздрави.
 
От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Коя версия е SC ?
Може сравнително лесно да се "пачне" функцията за логин на OC така че да работи с хешовете на SC. т.е да се импортират потребител и парола 1:1. Тя така или иначе в момента работи с 2 вида криптирани пароли - md5 и SHA1 + salt. Когато потребителят смени своята парола ще продължи да си работи по стандартният начин.
Проблем ще е ако обновиш сайта преди всички потребители да са си сменили поне веднъж паролата.
Горният вариант със задаването на CustomerPasswordHashMode на HASH_MODE_NONE (0) според мен е приложим само в обратният случай - потребители от ОК да се въвеждат в магазин на SC. Но може и да бъркам, отдавна не съм се ровил в него.
Поздрави.


Ми не е толкова лесно... Ще ти отнеме едно известно време да разбереш как работи miphpf-a, но е постижимо и добро като вариант.
 
От: От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Това си мислех и аз, но ... имам 5 групи потребители и имам някой с големи отстъпки. Ако някой се усети, че паролите са еднакви (като си ги сменят) може да стане кофти...

Реално за да се логнеш освен парола ти е нужен и email, тъй като в бюлетина няма CC и не се виждат мейлите до които е изпратен- клиентите няма от къде да видят email-ите един на друг. Трудно е да ги налучкат.

Друг вариант е през базата да им сетнеш рандъм пароли(можеш да го направиш с едно query) и да си напишеш едно php да ти взима всяка парола и да я изпраща на съответния клиентски mail.
 
От: От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Е аз знам как работи, поне при по-старите версии. Затова питах коя версия е SC. Проверката за потребител SC е на около 4 реда в зависимост от начина на кодиране на паролата и не толкова сложно да ги copy/paste в ОК. По-големият проблем е да си оправиш отстъпките на потребителите.
Поздрави.
Ми не е толкова лесно... Ще ти отнеме едно известно време да разбереш как работи miphpf-a, но е постижимо и добро като вариант.
 
От: Прехвърляне на потребители от SummerCart на OpenCart

Здравейте, прехвърлихме всичко като експортвахме базите данни и ги нагласихме в OC. За паролите ще пратим имейл на всички с линк на страницата "забравена парола" и направо сами ще си я сменят.
 

Горе