Прехвърляне на сайт към нов домейн

Здравейте,
проблема с който се сблъсквам със сигурност е обсъждан, а и аз имам някакво решение, но не съм напълно сигурен за да премина към действия.
Има десйтващ сайт на домейн X, искам този същия сайт да е с нов домейн Y. В същото време връзките от стария сайт да пренасочват към съответните в новия домейн.

Примерно: сайтХ.ком/тема1/мнение6 ---> сайтY.ком/тема1/мнение6

Може би всичко това ще се получи с redirect 301, но не знам откъде да започна. С прехвърляне на файловете към новия домейн?

Признавам си не съм много на ясно и се обърквам.
Благодаря :) :beer:
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Нали сменяш домейна за какво прехвърляне на файлове става дума?
Ако ползваш апах слагаш следният код в htaccess:
Код:
Options +FollowSymlinks
RewriteEngine On
RewriteCond %{HTTP_HOST} \siteX.com$
RewriteRule ^(.*)$ http://siteY.com/$1 [R=301,L]
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Нали сменяш домейна за какво прехвърляне на файлове става дума?
Да, прав си няма връзка, но преди да отворя тема прочетох няколко неща по темата и съм се оплел съвсем.


Сега ще пробвам.
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

След опитите ми:
- Настройка на DNS настройки на новия домейн
- Добавяне на новото домейн име към хостинга
- Пренасочване от Htaccess файла от стария домейн с дадения код

Резултатите са:
- Връзките сочат към 404 страници
- Началната страница сочи към index страницата, създадена от хостинга при добавянето на домейна.
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Нищо не чакай :). Ако не знаеш как да провериш дали всички с DNS е наред. Отвори си hosts файла(предполагам си с windows) напиши сайтУ.ком ИП адрес. Тествай на воля.
Имай предвид, че ако си добавил addon domain през cPanel то той по дефаулт си прави нова директория за него - това нагласил ли си го правилно?
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Да, след като добавих домейна се създаде директория, към която копирах всичко от директорията на стария домейн. Направих редиректа от htaccess файла на стария домейн. И сега всичко е наред. DNS - те са си добре.
Само не знам правилно ли е това копиране на файлове, което съм направил - а все си мисля, че без тази стъпка няма как да направя редирект.

Друг проблем ми е Webmaster Tool, който казва, че 301 редирект няма, а всъщност има - проверявах и през други компютри/браузъри. Тоест не мога да променя адреса на стария домейн от функцията "Промяна на адрес". Следвам една публикация от Cloxy.
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Напълно нормално е да бъде така както го казваш.
Изтрий тази директория, настрой домейана да сочи към главната public_html и тогава в htaccess сложи редирект кода и няма да имаш грижи.
Напълно логично е когато сайтХ сочи public_html, а сайтУ да сочи public_html/сайтУ това да са разлчини сайтове.

Ако толкова държиш да имаш дабъл брой файлове сложи htaccess файла с редиректа на в директорията на СайтУ, а в този на СайтХ.
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

С оглед на последните ъпдейти аз гледам да не правя линкове и редиректи преди контента към който ще линквам е вече индексиран от Google.
В случая това е съвет от Agent Blackhat, нямам особено големи наблюдения, за да отхвърля или напълно потвърдя теорията, но ми се струва логична
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Напълно логично е когато сайтХ сочи public_html, а сайтУ да сочи public_html/сайтУ това да са разлчини сайтове.
Уточнявам, че сайтX си сочи към /сайтX, а сайтУ сочи към /сайтУ.

сложи htaccess файла с редиректа на в директорията на СайтУ, а в този на СайтХ.
Htaccess файла е във директорията на сайтХ(старият домейн).

Проблем ли е ако оставя нещата така, освен двойният брой на файловете?
Предполагам гугъл ще си реиндексира линковете с новия домейн след време, без проблеми.

Edit:
Последвах съвета на @AMitrev да насоча новия домейн към директорията на стария. Оправих Htaccess файла и сега всичко е ок, с изключение на конфликт с една добавка, за която търся решение.
Google Webmaster Tools отново не приема, че редиректа е направен..?!

Благодаря ви, че се отзовахте и най-вече на @AMitrev :)
 
Последно редактирано:
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Много хостинг компании имат ограничения за брой файл затова не е добра идея да имаш дублиращи се.

Значи сложи това за редиректа преди всички други условия и не би трябвало да имаш никакви проблеми.
за GWT какво ти пука? Той е просто една глупава машина - важни са хората.
 
От: Прехвърляне на сайт към нов домейн

Не знам защо ми пука, редиректа съществува, т.е. няма да имам проблеми с индексирането. Благодаря отново.
Оправих се и с добавката, която правеше проблем. Всичко е перфектно. :)
 

Горе