Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

webstil

Well-Known Member
Здравейте, колеги имам 1 интересен казус и реших да попитам и тук. Да кажем мой роднина има 4-5 карти и тел. номера нали, към един оператор. Аз искам да мога да вземам фактура всеки месец за тез тел. номера, защото реално 3 от тях са за фирмата. Възможно ли е да стане някакво прехвърляне, като този мой роднина е съгласен да ми ги прехвърли на фирмата? Или няма как? При положение, че доколкото съм запознат договорът е безсрочен, мисля че е на Bob, т.е. не е вариант да изчакаме да изтече. :D
 
Последно редактирано:
От: Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

За БОБ не знам, иначе няма ядове да вкараш телефон на физ. лице към групата на някое юридическо лице на някой от плановете в групата.
 
От: Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

Мен не ми трябва да вкарвам в група на ЮЛ, просто защото още нямам такава. :D Трябва ми просто да ги пехвърля на фирмата, за да ми идват като разход всеки месец, защото сега не са. А предполагам не може да вземам фактура за фирмата като са на името на ФЛ.
Сигурно има такса, но това пък означава че е възможно. И аз мисля, че са едно с Мтел.
 
От: Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

Ще ги питам направо на място в офиса им май. А дали има възможност примерно телефоните да се водят на ФЛ, той да ги плаща, а аз само да си вземам фактура всеки месец?
По същия начин като примерно някой твоя познат купува стока от Техномаркет и понеже няма фирма ти взема 1 фактура за теб за всеки случай?
 
От: Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

Преди два месеца минах от БОБ- ФЛ към Виваком ЮЛ
няма проблеми!
 
От: Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

Няма проблем да го направиш, не дължиш и такса.
Нека процедурата я задейства МОЛ-а или отговорното лице на фирмата.
Частното и юридическото лице трябва да подпишат документ удостоверяващ съгласието за тази промяна.

Поздрави,
 
От: Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

Ще ги питам направо на място в офиса им май. А дали има възможност примерно телефоните да се водят на ФЛ, той да ги плаща, а аз само да си вземам фактура всеки месец?
По същия начин като примерно някой твоя познат купува стока от Техномаркет и понеже няма фирма ти взема 1 фактура за теб за всеки случай?

За фактурата от Техномаркет. Няма никакъв проблем, просто казват данните на фирмата ти, както е и със зареждането на горива. За телефоните, не можеш. Защото издават фактура на ФЛ-то, трябва да е собственик ЮЛ, че да получи то фактура. Но Боб е само за ФЛ, не става за ЮЛ. Можеш да отидеш в Мтел и да заявиш прехвърляне на номера от Боб към тях и да го сложих след това на ЮЛ.

//////Едит

Чак сега вижда, че темата е на 3 месеца. Но коментар може да е полезен за някой затова ще го оставя.
 
От: Прехвърляне на тел. номера от ФЛ на ЮЛ, възможно ли е?

Може да ги прехвърлиш към фирмата, пък те да си плащат на теб сметките. Ще спестят и ДДС, ти ще си го ползваш- ако си регнат де.
 

Горе