Прецакан с Iphone 4 icloud

cmpax

Active Member
Здравейте!
Вчера ме прецакаха с иайфон 4 клоуд от продавалника. Момчето гласеше че телефона имало проблем с антената и телефона работил без проблем, прати ми имея на телефона пуснах един чекменд и нямаше проблем, викам си може пък наистина да е така. Отивам взимам телефона разглеждам го няма проблем, веднага отивам в офиса, в който работя пускам го към айтунс и го ресторвам за да видя дали е правено некви шашми, и какво да видим телефона заключен с айклоуд, просто му е направен един байпас и айде да се продава. Звъня аз на момчето той ми вика сменил съм му имея, прецакал съм телефона и некви такива. Аз му обяснявам, че му го пращам във вида, който той ми го е пратил и че нищо не съм направил. Днес му звъня да му кажа, че телефона е пристигнал да отиде да го погледне, той ми вика че в късния следобед ще отида да го вземе. Знам, не предполагам, че няма да го вземе. Какво да правя от тук на татък.

Вариант 1: Връщат ми телефона, отивам в полицията и казвам, че това момче ми е продал краден телефон, пускам жалби ала бала (сигурно ще вземат телефона и няма да видя кинтите)

Вариант 2: Отивам в КЗП-то обяснявам случая и така нататък (става сложно и разточително и пак може да не видя парите)

Вариант 3: Имам данните на момчето (имена, телефон, адрес), отивам му на гости правя го миш маш, чувствам се добре и пак няма да видя кинтите си.

Вариант 4: Ползвам телефончето за ипод и се радвам и разказвам на близките, кви педали сме българите.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Предлагам да избереш вариант 3, с другите нищо няма да помогнеш. Също така докладвай потребителя в продавалник, да го знаят
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

За сега и аз съм се спрял на този вариант, по принцип не съм варварин, но не обичам да ме цакат, нито да цакам.
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Тези телефони с айклоуд мисля само за части или айпод стават. И аз търсих в нета, но не можах да намеря друго.
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

аз имам 3S не мога да го вържа към айклауд, някакви идеи?
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

не съм запознат с този айклоуд, по принцип с айфон не съм запознат много. Просто исках да взема едно телефонче да тествам ала бала.... ама в днешно време всеки гледа да прецака другия. Това е положението...
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

А бе вземеш ли си нещо американско, пиши го бегал :) Аз съм имал честа да изпробвам почти всички марки телефони и съм най-доволен от Самсунг и Сони
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Много лошо си се прецакал и в общи линии, нямаш кой знае какви възможности, освен да се надяваш, че все пак момчето от което си купил телефона ще се стресне и ще ти върне парите.

Относно вариантите, най-удачни са 1-вият вариант, като се надяваш, че ще ти съдействат от полицията и ще го сплашат да ти върне парите. Хубавото в този случай е, че поне собственика на телефона, може да ти е благодарен и да те почерпи едно.

Вторият вариант с КЗП-то... забрави, просто защото не си го купил от търговец, а от физическо лице. Те биха ти съдействали, ако си взел телефона от магазин.

Вариант 3, също е донякъде добро решение, особено, ако имаш по-яки приятели, които да успеят да му изкарат акъла и да ти върне парите.

Вариант 4 мисля, че няма смисъл да го обсъждам.

Знам, че всеки може да се подлъже и да попадне в твоята ситуация, но винаги когато купувате от който и да било, трябва да гледате и рейтинг-а на човека. В продавалника е добре да се гледа рейтинг-а и продажбите на човека от който ще се купува и в твоят случай, трябва да гледаш какви са отзивите за продажбите на други телефони. Иначе, моето мнение е, че когато търсиш IPhone втора употреба, по-добре да го търсиш в специализиран форум и да обърнеш внимание до колко човека от който купуваш е доверен в форума. Ако е някой с 1-2 мнения е почти вероятно, да е влезнал в форума, колкото да си пробута откраднатият телефон, но ако е човек с приличен брой мнения е много вероятно да е върл фен на марката и освен, че вероятността да те излъжат е по-малка, шанс-а за по-запазен телефон е още по-голям. Всички знаем, какъв култ е Apple ;)
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Собственика на телефона даже не е българин, след като ресторнах телефона и като ми изписа че е краден имаше съобщение на испански и някакъв телефон. Градът ни е малък и познавам всички полицаи, ще свършат услуга винаги, но дали престъпника ще се сплаши.. или да си процедирам по вариант 3, зареждам колата в събота и тръгвам да го издирвам. Може и беля да си направя така, ама да Ви кажа честно писна ми, тази скапана държава да ми дава наклон на к...
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Ако е изпечен измамник, вероятността да го сплашиш е малка, но ако го прави за пръв път, 100% ще го стреснеш :)

Иначе щом имаш познати полицаи, попитай тях, как е по-добре да процедираш... ако могат да направят нещо за да си получиш парите обратно... добре, но ако нищо не могат да направят, не подавай официално жалба. Един съвет, ако решиш да се саморазправяш, гледай поне преди да го понатупате без много видими белези, да не може да си изкара медицинско :)
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Да,прецакан си, но не мисля,че е правилен 3-ти вариант.Ако всички и за всичко за което сме прецакани започваме 3-ти вариант ЗАЩО ЖИВЕЕМ ТУКА?Ако ще се мъчим да оправяме държавата - 1-ви вариянт е най-удачен,аз бих постъпил така:!:
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Ако подавам жалба има вероятност или поне така мисля от гледаните хамерикански филми, да вземат телефона все пак е краден или... нямам идея. Надявам се просто момчето днес да отиде и да си вземе телефона. Поех му всички доставки подготвих му телефончето, па може и да е пич и него да са прецакали и те така. Времето ще покаже. Вирос, да ти кажа със сигурност ще има видими белези и счупвания.
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Да,прецакан си, но не мисля,че е правилен 3-ти вариант.Ако всички и за всичко за което сме прецакани започваме 3-ти вариант ЗАЩО ЖИВЕЕМ ТУКА?Ако ще се мъчим да оправяме държавата - 1-ви вариянт е най-удачен,аз бих постъпил така:!:

Да, но има и друга страна на монетата.... ако всеки си седи на дупето и се примирява с измамите, нали се сещаш, че този хитрец ще продължава да лъже... лошото е, че от подобно действие е по-вероятно да си навлече повече неприятности, отколкото ползи, но когато човек е афектиран, рядко мисли за последствията от действията си.
 
От: От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Да, но има и друга страна на монетата.... ако всеки си седи на дупето и се примирява с измамите, нали се сещаш, че този хитрец ще продължава да лъже... лошото е, че от подобно действие е по-вероятно да си навлече повече неприятности, отколкото ползи, но когато човек е афектиран, рядко мисли за последствията от действията си.

Както вече ти казах не ми пука от последствията, правим белята и след това го мислим.
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Ако подадеш официална жалба и полицаите си направят труда да видят, че е откраднат (което не ми се вярва щот ги мързи) гаранция ще ти вземат телефона. Един мой познат така беше купил тел от заложна къща и впоследствие се случи така, че трябваше да лежи в болница. Полицаите го намериха там и му взеха телефона, парите естествено са в шахтата :)
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

ши му е.. аз п..ка.а май...а ако го набарам. Надявам се момчето да излезе като мъж и да ми върне парите, а аз телефона.
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Просто го заплащи, че ще подадеш жалба в полицията. АКо тогава, не се стресне, подай жалба, обаче не казвай, че телефонът е краден, а че ти е продал счупен телефон, а ти е обещал друг. Не споменавай никъде, че знаеш, че телефонът е краден, защото това ще има последствия за теб.
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

Не мисля че ще стане нещо с полицията, просто и двете страни че напишем по някоя лъжа и до там, нищо повече. Телефона си остава в мен, парите в него и 1,2 ходили до полицията.
 
От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Края на деня се вижда. а момчето не е отишъл да си вземе телефона... Здравей България!
 

Горе