Прецакан с Iphone 4 icloud

От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Zdravei i na men Dnes mi se slu4i sushtoto bqh se razbrala s 1 momi4e w saita olx .bg da mi izprati rabotesht telefon a az da i izpratq 410 lv w podsledstvie razbrah che telefona e zakluchen kum iculd i samo purwonachalniq sobstvennik moje da wlezne vatre no tq mi otgovori che ne si znae parolite .... Imali vuzmojnost da si gi vurna i kakvo trqbva da napravq
 
От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Zdravei i na men Dnes mi se slu4i sushtoto bqh se razbrala s 1 momi4e w saita olx .bg da mi izprati rabotesht telefon a az da i izpratq 410 lv w podsledstvie razbrah che telefona e zakluchen kum iculd i samo purwonachalniq sobstvennik moje da wlezne vatre no tq mi otgovori che ne si znae parolite .... Imali vuzmojnost da si gi vurna i kakvo trqbva da napravq
 
От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Да не пазариш от шмекералника. Колко е просто? И не от random unknown sellers 0 feedbacks за продажби на предходни артикули от същият вид, а НЕ от друг вид (дрехи, блузки, маратонки - те тях няма как да се „заключат“).
 
От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Има си инструменти, чрез които се проверяват тези неща още преди да ви е звъннал куриера.
Отделно като вземете устройството за проба и тест (ако ползвате еконт) първото нещо, което правите е да Ресторнете устройството до заводските му настройки (става много лесно). След не повече от 2-3 минути телефона ще е ресторнат, закачвате го към WiFi (ако нямате 3G обхват примерно) и го активирате. Ако по някаква причина пак иска iCloud данните на предишен ползвател - означава, че държите ОТКРАДНАТ ТЕЛЕФОН. Не приемате пратката и се разделяте вместо с няколко стотачки, само с таксата на куриера (някаква служебна таксичка от порядъка на 5-10 лева беше).

Тези неща се проучват преди да тръгнете да търсите апарат втора употреба. Марката не е чак от такова значение.
 
От: Прецакан с Iphone 4 icloud

В продавалник има едно хлапе Шукри Алимула който ги прави тези измами.
СЪВЕТ: Когато купувате продукти на Епъл задължително правете Фактори ресет (връщане на фабричните настройки). Това е най-лесният начин, защото ако телефона е с премахнат айклауд то при фактори ресета ще се заключи и можете да го върнете преди да сте го платили
 
От: Прецакан с Ipohne 4 icloud

В продавалника е добре да се гледа рейтинг-а и продажбите на човека от който ще се купува и в твоят случай, трябва да гледаш какви са отзивите за продажбите на други телефони. Иначе, моето мнение е, че когато търсиш IPhone втора употреба, по-добре да го търсиш в специализиран форум и да обърнеш внимание до колко човека от който купуваш е доверен в форума. Ако е някой с 1-2 мнения е почти вероятно, да е влезнал в форума, колкото да си пробута откраднатият телефон, но ако е човек с приличен брой мнения е много вероятно да е върл фен на марката и освен, че вероятността да те излъжат е по-малка, шанс-а за по-запазен телефон е още по-голям.

Зелено! :|
Избирайте търговците, а не цените!
 
От: От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Скоро си закупих Iphone 5 втора ръка.Преди да го закупя помолих предишния собственик да премахне всякакви акаунти и да го върне към фабричните настройки и след това само да ъпдейтне софтуера до най-новата версия.Когато получих телефона айклауда беше чист,но имаше съобщения ,телефонни разговори,което ме навежда на мисълта ,че изобщо не го е връщал към фабричните настройки,а и за да го ъпдейтне до последна версия на софтуера преди да ми го даде предполагам,че е влизал с акаунта си в itunes.В момента си изполвам телефона с регистрация в ituns като не съм активирала айклауд.Когато влезна в General-About ми изписва ,че има 430 снимки ,а като влезна в папка снимки няма никакви снимки.Знаете ли на какво може да се дължи това?Също искам да го върна към фабричните настройки като задам restore през itunes с моя профил, но ме притеснява дали след това няма да ми иска старите данни на бившия собственик,защото не съм сигурна дали преди да ми го даде го е връщал към фабрични настройки въпреки ,че айклауда му е изтрит.Забравих да допълня ,че телефона е кодиран към мтел.Ще съм Ви много благодарна ,ако ми дадете някакво мнение по въпроса.
 
От: От: Прецакан с Iphone 4 icloud

В продавалник има едно хлапе Шукри Алимула който ги прави тези измами.
СЪВЕТ: Когато купувате продукти на Епъл задължително правете Фактори ресет (връщане на фабричните настройки). Това е най-лесният начин, защото ако телефона е с премахнат айклауд то при фактори ресета ще се заключи и можете да го върнете преди да сте го платили

Скоро си закупих Iphone 5 втора ръка.Преди да го закупя помолих предишния собственик да премахне всякакви акаунти и да го върне към фабричните настройки и след това само да ъпдейтне софтуера до най-новата версия.Когато получих телефона айклауда беше чист,но имаше съобщения ,телефонни разговори,което ме навежда на мисълта ,че изобщо не го е връщал към фабричните настройки,а и за да го ъпдейтне до последна версия на софтуера преди да ми го даде предполагам,че е влизал с акаунта си в itunes.В момента си изполвам телефона с регистрация в ituns като не съм активирала айклауд.Когато влезна в General-About ми изписва ,че има 430 снимки ,а като влезна в папка снимки няма никакви снимки.Знаете ли на какво може да се дължи това?Също искам да го върна към фабричните настройки като задам restore през itunes с моя профил, но ме притеснява дали след това няма да ми иска старите данни на бившия собственик,защото не съм сигурна дали преди да ми го даде го е връщал към фабрични настройки въпреки ,че айклауда му е изтрит.Забравих да допълня ,че телефона е кодиран към мтел.Ще съм Ви много благодарна ,ако ми дадете някакво мнение по въпроса.
 
От: От: От: Прецакан с Iphone 4 icloud

@ssaaff изтрии си единия пост и нали знаеш, че това не е специализиран форум за телефони. Има специален форум точно само за продуктите на Apple потърси там информация, там доста от хората си изкарват хляба с продажба, ремонт и подобни неща на телефони, така че със сигурност ще ти помогнат. Мога да ти дам и друг съвет, но най-вероятно ще ти струва пари 20-50 лева, отиваш директно при някой, който се занимава с тези неща и му казваш, какво искаш да направиш и ще те посъветва.
 
От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Това, че iPhone-a е заключен към оператор не е от значение.
Ако не си сигурна дали телефона е чист или е краден, можеш да провериш това като от Settings отидеш на iCloud, скролнеш до края на списъка и ако срещу Find My iPhone е със статус On. Значи е заключен към опр. apple id. При опит да го изключиш (така се прави "махането на iCloud" за което често се споменава) ще ти изпише apple id мейла към който е активирана опцията и ще ти поиска парола.
Та... ако не ти е активирана опцията Find My iPhone или дори да е и да можеш да я деактивираш с твоите данни (може случайно да си я пуснала при активацията на телефона), значи всичко е наред и можеш без проблеми да си ресторнеш телефона.
Както писах по-горе из мненията по темата - първото нещо, закупувайки си телефон от частно лице през куриер е да го ресторнете на място. Така освен, че проверявате дали не е краден телефона, изчиствате и всичките остатъчни данни от предни собственици.
Рейтингите също е хубаво да се гледат, но не всички с нулев рейтинг или малко отзиви означава, че е измамник. Ще дам пример с мен: до сега винаги съм си продавал телефоните и лаптопите през специализираните форуми и само един телефон през продавалник. Никога не съм имал оплаквания от купувачите, още повечето че ме познават и по тези форуми и сайтове. Прави ли ме пренебрежимия ми рейтинг в olx измамник? Не. ;)
 
От: Прецакан с Iphone 4 icloud

Самия телефон е с премахнат icloud от предишния собственик ,затова предполагам ,че няма да е проблем да го върна към фабричните настройки.Благодаря за помощта.
 

Горе