Приемане на плащания в ePay.bg

IV-2000

New Member
Здравейте,

намирал съм доста полезна информация в този форум и ще се радвам и ако сега ми помогнете. Имам наколко (вероятно доста тъпи :confused:) въпроси за ePay.bg. До сега никога не съм използвал такава платформа.
Става въпрос за плащане на задатък(капаро) от клиенти, а акаунтът в epay ще бъде регистриран на търговец.
1. Мога ли да изпращам фактури на клиенти които не са регистрирани в ePay(т.е. да ги получават на имейл и след това ако нямат регистрация да се регистрират, как до колкото знам може в paypal)?
2. Каква информация трябва да предоставя на клиент за да ми преведе сума?
3. Каква е разликата между Микросметка и платежна сметка?
4. Парите постъпири в epay веднага ли се превеждат в банкова сметка или когато аз реша, защото в договора пише това:
5.1 Когато Търговецът получава плащания по Микросметка, платените в негова полза суми се превеждат по сметка, открита в българска банка с IBAN ....

5. Съгласно договора, таксата за търговеца е 1% при постъпило плащане от микросметка или карта регистрирана в ePay. Върху тази такса начислява ли се ДДС и какви са другите такси(напр. при постъпило плаща с банков превод)?
6. Ако получените плащания в брой(чрез офис на Изипей) не надхвърля 100лв. месечно, търговеца дължи 10лв. месечна такса. Ако няма никакви плащания в брой пак ли дължи тази такса?
7. Клиентите плащат ли някаква такса за превода и каква е тя?(при плащане от микросметка и при плащане в брой)
8. Може ли да се извършват плащания от други държави?

Благодаря предварително за отделеното време и не се подигравайте много. :D
 

Горе