Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

against

Well-Known Member
Здравейте,

Един такъв въпрос - искам да направя от сайт да се приемат плащания през ипей (като алтернатива на СМСите) и гледам тоя вариант: https://www.epay.bg/?page=front&p=ms2

Обаче има такова изискване:
да се предостави копие от булстата и/или удостоверение от Aгенцията по вписванията и копие на личната карта на МОЛ-а на фирмата

Фирма нямам, ама имам някаква регистрация по БУЛСТАТ - това дали ще свърши работа или си трябва фирма, как мислите?
Бих им звъннал да питам, ама е вече късно...
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Мисля, че няма да стане като физическо лице! Въпроса ми е следния:
1. Искаш да приемаш плащания с карти в ePay?
2. Или искаш да получаваш пари от други потребители регистрирани в ePay?
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Второто - плащания от потребители в епай. Идеята е като алтернатива на СМСите - който иска с епай, вместо 2.40 да плаща примерно 1лв.
Че много яд ме хваща на тая 50% комисионна :)

То има и вариант без фирма, договори и тн, с някаква епай форма, ама там пък няма как да разбереш за какво точно е плащането.
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Ако искаш да можеш да получаваш пари по микросметка чрез кредитни карти, това става лесно от тук: https://www.epay.bg/credit_wt.cgi
Ако искаш да получаваш от регистрирани потребители на ePay: правиш си бутон или форма:
https://www.epay.bg/?page=front&p=front_ad_18_gen
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Второто - плащания от потребители в епай. Идеята е като алтернатива на СМСите - който иска с епай, вместо 2.40 да плаща примерно 1лв.
Че много яд ме хваща на тая 50% комисионна :)

То има и вариант без фирма, договори и тн, с някаква епай форма, ама там пък няма как да разбереш за какво точно е плащането.
Защо да не можеш? Към плащанията можеш да добавяш уникално ID в описанието. Просто ти трябва примерно да вземаш ID-то на поръчката и да го слагаш в описанието.

Код:
<?php
$kin= 0000000; // КИН (твоя)
$amount = 100 // сума
$orderid = 5 // номер на поръчката
$desc = 'Поръчка No:'.$orderid; // описание
$OK = 'http://site.bg/platiuspeshno.html'; // URL при успешно плащане
$FAIL = 'http://site.bg/neuspeshno.html' // URL при неуспешно плащане
?>

<form action="https://www.epay.bg/" method=post>
<input class=epay-button type=submit name=BUTTON:EPAYNOW value="   Плащане чрез ePay.bg   ">
<input type=hidden name=PAGE value="paylogin">
<input type=hidden name=MIN value="<?php echo $kin; ?>">
<input type=hidden name=INVOICE value="<?php echo $orderid; ?>">
<input type=hidden name=TOTAL value="<?php echo $amount;?>">
<input type=hidden name=DESCR value="<?php echo $desc;?>">
<input type=hidden name=URL_OK value="<?php echo $OK;?>">
<input type=hidden name=URL_CANCEL value="<?php echo $FAIL;?>">
</form>

Просто Order ID и сумата трябва да ги направиш да са динамични! Кофтито на тази интеграция е, че ePay не връща отговор и трябва да ги проверяваш ръчно.
Доброто е, че няма такси за теб (ако има връщане на респонс удържат 1.1%) :)
 
Последно редактирано:
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Хааах, аз незнам защо останах с впечатление, че неможе да си я генерираш динамично тая форма - да си слагаш orderID и тн... Ама това ще свърши перфектна работа :)

Лошото наистина е, че нали не пращат response обратно, ми само мейл, та ще трябва ръчно да се обработват, ама като за начало върши работа :)

Мерси!
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Даже това с ръчния преглед май може да се излъже да става автоматично - в конкретния случай - одобрение на ВИП обяви.

Това URL_OK ако може и то да се генерира автоматично и да съдържа номера на ВИП обявата (кодирано някакси, че да неможе ръчно да си го напишеш). И юзъра като отиде на тоя адрес знаеш, че е платено по еди-коя си обява и сайта я прави ВИП.

Проблема е, че пишеше, че това URL_OK не ти гарантира, че реално е направено плащане. Но пък това ще са редки случай и си мисля да си ги прави ВИП, пък после ако се види в мейла, че няма плащане да се маха ВИП-а ръчно.

Охаа екстра, един среден за мобилните оператори :)
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Всъщност може да приемаш без проблеми плащания и всичко, проблема е само с респонса и ръчната обработка. Всъщност това е метода, който ползвам в онлайн магазините, в които има по 2 поръчки на месец през ePay. Просто защото е без комисионна, допълнителни интеграции и т.н. Поддържа и плащане с кредитна карта
Имай предвид, че тази форма лесно може да се манипулира (защото не е криптирана) чрез Firebug/Chrome Inspector и разбирай в полето за сума да се въведе по-малка. Тоест ако гледаш мейлите дали има плащане... гледай и сумата.
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Даже това с ръчния преглед май може да се излъже да става автоматично - в конкретния случай - одобрение на ВИП обяви.

Това URL_OK ако може и то да се генерира автоматично и да съдържа номера на ВИП обявата (кодирано някакси, че да неможе ръчно да си го напишеш). И юзъра като отиде на тоя адрес знаеш, че е платено по еди-коя си обява и сайта я прави ВИП.

Проблема е, че пишеше, че това URL_OK не ти гарантира, че реално е направено плащане. Но пък това ще са редки случай и си мисля да си ги прави ВИП, пък после ако се види в мейла, че няма плащане да се маха ВИП-а ръчно.

Охаа екстра, един среден за мобилните оператори :)
Проблема е, как ще предаваш коя точно е обявата? В смисъл освен чрез cookie не виждам как иначе.
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Проблема е, как ще предаваш коя точно е обявата? В смисъл освен чрез cookie не виждам как иначе.

URL_OK си мислих ако се направи нещо такова: http://site.com/payment-ok/adid-123456/

Като това 123456 да е някакси кодирано, че да не можеш да си го напишеш сам (примерно със salt или нещо такова).

Ама това с промяната на hidden полетата наистина е кофти....... Освен с още някакъв checksum, дето да се генерира според стойностите във формата, после да се дава и той на URL_OK и да се проверява пак дали съвпадат...
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Ако е за сайт за обяви... не бих го мислил толкова честно казано. Поне не и на първо време. Виж как ще тръгне, ако вече почнат да се появяват разни умници... ще го измислиш :)
Аз примерно мога да ти дам два съвета в тая насока:
- Срещу промяната с инспектора - един JS дето да проверява дали сумата е ОК :) - това отказва 99% от наглеците. Другия 1% ще го преживееш :)
- Срещу това да зареди страницата за успешно плащане: проверка на рефъръла (това май не работеше в IE). Тук обаче проблема е... какво става ако не цъкне на бутона "връщане към сайта" и разбирай въобще не зареди тая страница.
 
От: Приемане на плащания през ипей с БУЛСТАТ

Тук обаче проблема е... какво става ако не цъкне на бутона "връщане към сайта" и разбирай въобще не зареди тая страница.

ааа.... е това е лошо :) Аз мислих, че автоматично се праща към този адрес...

Нищо де, в краен случай ще ги одобрявам ръчно като дойде мейл.

Мерси пак.
 

Горе