Приказка за гордостта (авторско видео от днес)

webselo.com

Active Member
Уважаеми колеги, създадох днес авторско видео за гордостта. Струва ми се, че тази тема е твърде значима и често подценявана.

Сигурен съм, че видеото, което съм направил, ще Ви бъде от полза.
Приятно гледане!

Ваш,
Кирил Йовев
webselo
 
Баснята е точно в целта, принципно. Само една скобка ще отворя - за да се стигне до този извод, трябва човек да премине през всичките съпала до там. Ти искаш директно да скочиш на последното стъпало.
 
Аз бих добавил бъдете гъвкави, но никога не се навеждайте, защото винаги ще има някой да ви изненада изодзадзе:)

За мен такива философии са много относителни и ми приличат на детски приказки, за съжаление нещата не са толкова елементарни, понякога трябва да си гъвкав, а по някога твърд като дърво.
 
Притча за гордостта №2
Имало едно време един писател-предприемач, който реши да титулува екипа си ''най-добрите'' - многократно и целенасочено. С тази своя проява на горделивост, писателят-предприемач предизвика бурно неодобрение у аудиторията, което ескалира до референдум за връщане на негативните репутации.
Извод: Не се пъчете, когато минавате през гъст трънак. Промъквайте се внимателно, ако не искате да усетите бодливите тръни. :)

А сега обещаната (в друга тема) забележка, понеже видеото ме подсети: Кико, не използвай вербалната форма на съюза ''ала'' - не и с тази дикция. С това пернишко ''л'', т.е. ''уъ'', думата звучи като прозявка. Или го изключи от лексиката си, или подобри малко дикцията. Не ми харесва как звучи, произнесено по този начин. Това е приятелска градивна критика, поднесена с най-топли чувства. :)
Иначе съм съгласна с посланието на притчата, но за съжаление на теория всички знаем как стоят нещата, пък на практика все омазваме пейзажа. :)
 
Притча за гордостта №2
Имало едно време един писател-предприемач, който реши да титулува екипа си ''най-добрите'' - многократно и целенасочено. С тази своя проява на горделивост, писателят-предприемач предизвика бурно неодобрение у аудиторията, което ескалира до референдум за връщане на негативните репутации.
Извод: Не се пъчете, когато минавате през гъст трънак. Промъквайте се внимателно, ако не искате да усетите бодливите тръни. :)

А сега обещаната (в друга тема) забележка, понеже видеото ме подсети: Кико, не използвай вербалната форма на съюза ''ала'' - не и с тази дикция. С това пернишко ''л'', т.е. ''уъ'', думата звучи като прозявка. Или го изключи от лексиката си, или подобри малко дикцията. Не ми харесва как звучи, произнесено по този начин. Това е приятелска градивна критика, поднесена с най-топли чувства. :)
Иначе съм съгласна с посланието на притчата, но за съжаление на теория всички знаем как стоят нещата, пък на практика все омазваме пейзажа. :)

Не съм гледал видеото, но нали знаеш какво казват - на теория няма разлика между теорията и практиката. Но на практика има.
 
Здравейте, @slavchev , ако не Ви харесват, значи просто не са за Вас. СПАМ = само пиша, а не мисля. Убеден съм, че нещата, които върша, са на хиляди мили от тази категория.

@Websolut - всъщност точно това е гъвкавостта, не мислите ли? Да не си винаги твърд или винаги мек.

@nandibandi - благодаря за съзидателното мнение. Колкото до горделивостта - онова беше ценен урок. Всъщност то не бе проява на горделивост - мислех си, че този тип увереност ще донесе ползи, а уви - бях разбран погрешно. Аз не съм същият човек, който бях тогава. Не съм и същият, който бях вчера. Всеки ден чета и се развивам. И мисля, се усеща, все по-силно. Колкото до съюза "ала" - не съм се заслушвал в това. Понеже не ми се иска да осакатявам речника си, вероятно ще поработя върху дикцията. Отново благодаря!

@Saviour - здравейте, простете, ала струва ми се, че просто си чешете езика. Да приемем, че някой Ви е поканил на обяд. Вие дори не сте отишли на обяда, а обсъждате поднесеното ястие. Моля, не считайте този коментар за укор. Напротив, приемете го по най-позитивния възможен начин.

В часовете по литература ни учеха да правим разбор на прочетени произведения. Повярвайте, опитвал съм да импровизирам върху нещо непрочетено и резултатите от тези импровизации не са били, как да кажа, вдъхновяващи.

Ваш,
Кирил Йовев

П.С. Успешен и продуктивен ден на всички.

@waldes - впрочем, допълниха ме във Фейсбук - баснята май е на Езоп. Вероятно и Хорхе Букай да я е ползвал в своя книга да обясни нещо.
 
Йовев, на всяка манджа мерудия си. Коментарът ми не беше насочен към видеото, а като допълнение към последното изречение на Нанди. И още нещо, каква е тази злонамереност, прикрита под маската на чистосърдечие? Не се чувствай длъжен да ми отговаряш.
 
Коментарът ми не беше насочен към видеото, а като допълнение към последното изречение на Нанди.

Допълнението беше ефектно - крада го. :)

Колкото до горделивостта - онова беше ценен урок. Всъщност то не бе проява на горделивост - мислех си, че този тип увереност ще донесе ползи, а уви - бях разбран погрешно.
Да, има огромна разлика между нашите намерения и начина, по който действията ни биват възприемани. Затова е важно да можеш да предвиждаш реакциите на всеки тип аудитория, което умение се придобива с опита (понякога горчив). Хубаво е, че се учиш от грешките си, защото повечето хора са склонни да оправдават всяка своя грешка и да тръгват на нож срещу всеки, без да научат нещо. За жалост, повечето уроци са болезнени, но пък само чрез личен опит можем да научим важните неща. Не става само с теория и притчи, Кико. Трябва да ожулиш коленете няколко пъти, за да се научиш да ходиш. :) Успех.
 
Здравейте, @Saviour , тази злонамереност, която ми приписвате, е само във Вашето въображение. Вие всъщност ме задължихте да Ви отговоря, тъй като се обърнахте към мен.

@BurnX - съжалявам, пропуснал съм коментара Ви. Всъщност просто искам да се изкажа. Това е моят почерк, така разбирам нещата.

@nandibandi - благодаря за коментара - той е съзидателен и позитивен. И все пак, струва ми се, тези притчи са твърде полезни.

Спокойна вечер на всички.
С уважение,
К. Йовев
 

Горе