Притежавате ли криптовалути?

Притежавате ли криптовалути?

  • Не

    Votes: 16 47.1%
  • Не (но съм притежавал)

    Votes: 4 11.8%
  • Да

    Votes: 7 20.6%
  • Да, няколко вида

    Votes: 7 20.6%

  • Общо гласове
    34
От: Притежавате ли криптовалути?

Резервното копие на ценните данни го правете не (само) на флашки! Флашките понякога "забравят" - особено когато седмици или месеци не са включвани към компютър.

За да намалите риск да си изгубите данните правете копия на компактдискове, по онлайн услуги за съхранение (пратете е-поща до себе си, качете на Google Drive, DropBox, Mega и т.н.), на хартия.

Всичко, което качвате някъде трябва да е криптирано с PGP или друг подобен сигурен начин и да си пазите частния ключ с много дълга парола. Ключът (криптиран) също трябва да се пази много добре.

Добре е да си разпечатате частния ключ (криптиран, разбира се - не се доверявайте на принтера, той записва всичко на твърдия си диск, ако има такъв, а също така следи остават и по твърдия диск на компютъра) на хартия (няколко копия, съхранявани на различни места).

На отделни места може да си напишете някакви подсещания за паролата, които само вие разбирате.

Редовно правете тестове дали си спомняте паролата и дали можете да си възстановите данните!

Ако искате да си запазите данните само за вас - научете се как. Научете какво е пълно дисково криптиране (вкл. и операционната система), научете се да ползвате Линукс или друга сигурна система (забравете за MS Windows), научете се как се ползва PGP (GnuPG), обърнете внимание на това, че когато печатате нещо остават следи на твърдия диск (дори и когато ползвате Линукс без криптиране на /var/spool/cups), научете се как се прави криптиран swap дяла и защо, научете се как се ползва компютър без да остават данни по твърдия диск (напр. жива Линукс дистрибуция като Tails).
 
От: Притежавате ли криптовалути?

Ми даваш парите и човека с койните ти ги пуска :) на адреса, който му дадеш :)
 
От: Притежавате ли криптовалути?

Ми не, изпуснах момента
Но и не ме кефи, предпочитам зелени пари кеш
 
От: Притежавате ли криптовалути?

Януари/2013 си купих 5 биткойна. Не си спомням точната цена, някъде около 15 долара. 70-80 долара инвестиция. Продадох ги през март/2014 на цена около 600 долара парчето. Тъкмо завършвах гимназия. Изхарчих 1/3 от печалбата за бала (за съжаление) от тогава не съм инвестирал в криптовалути. Тази история ще я разказвам на внуци, живи и здрави. Как дядо им рискувал джобните си пари и извадил късмет.
Peace out!
 
Последно редактирано:
От: Притежавате ли криптовалути?

Януари/2013 си купих 5 биткойна. Не си спомням точната цена, някъде около 15 долара. 70-80 долара инвестиция. Продадох ги през март/2014 на цена около 600 долара. Тъкмо завършвах гимназия. Изхарчих 1/3 от печалбата за бала (за съжаление) от тогава не съм инвестирал в криптовалути. Тази история ще я разказвам на внуци, живи и здрави. Как дядо им рискувал джобните си пари и извадил късмет.
Peace out!
ами при положение, че в момента 1 биткой струва толкова, за колкото си дал всичките, май тази история не е много поучителна
 
От: Притежавате ли криптовалути?

ами при положение, че в момента 1 биткой струва толкова, за колкото си дал всичките, май тази история не е много поучителна
Съжалявам за объркването. Поправих поста.
 

Горе