Причини защо вашият онлайн магазин не продава

Причини защо вашият онлайн магазин не продава

  • Високи цени

    Votes: 3 37.5%
  • Високи цени на доставка

    Votes: 4 50.0%
  • Неясна цена на доставката

    Votes: 2 25.0%
  • Липса на продуктовите описания и информация

    Votes: 3 37.5%
  • Сложен процес за завършване на покупката

    Votes: 3 37.5%
  • Не промотирате вашия сайт пред точната аудитория

    Votes: 5 62.5%
  • Липса на доверие към онлайн магазина/бранд

    Votes: 3 37.5%
  • Бавен онлайн магазин

    Votes: 3 37.5%

  • Общо гласове
    8
Привет, @John Galt, разбира се мога да дам веднага, темата не е много за това но ще напиша няколко тука и то за Български пазар.

- Broshura.bg
- Adwise
- RTB
- Вестници
- Facebook
- Instagram
- Google
- Събития
- Youtube чрез клипове
- Мобилни игри
- Push известия
- Имейл

Мога да ти дам още, ако мислиш че няма канали се лъжеш жестоко, но те разбирам и аз така бях като ми се ограничаваше мисленето преди 4 години до 2/3 канала. Има си онлайн и офлайн канали приятел, работил съм със екип с още над 50 канала, има начини много. Сега ще ти кажа един много забавен, миналата година на слънчев брях успяхме да вкараме една фирма на шишетата бира на събитие с 5000 човека. Има доста начини, само да мислиш.


Сега по-темата:

- Лошо обслужване
- Слаба мотивация на екипа
- Никакъв таргет за продаване
- Липса на промоции и оферти


Поздрави,
Станимир
Слънчев брях - умрях!
По темата - негодните отпадат!
 
Че отвори да видиш Шопифай гурутата кви пари вадят. Това е сега начинът за вадене на "лесни пари" от фб.
Направи 1 магазин, натрупай 10-20-30 хил долара оборот (никой не го интересува имаш ли печалба).
Постни видео и скрийнове от този магазин и продавай дропшипинг курса си.

@John Galt това да не е нов модел за ловене на Шарани :D май e много ефикасен или бъркам ? Всякъде е бъкано дали в facebook или YouTube, пълно е направи магазин на shopify и продавай на воля в Ebay или Amazon прави големите пари и не му мисли :D
Никога не съм се занимавал с подобно нещо за това питам дали могат да се изкарат пари с чувалите или и там кораба е потънал и пари вадят само тия от семинарите? :D
 
  • Haha
Реакции: Aion
@John Galt това да не е нов модел за ловене на Шарани :D май e много ефикасен или бъркам ? Всякъде е бъкано дали в facebook или YouTube, пълно е направи магазин на shopify и продавай на воля в Ebay или Amazon прави големите пари и не му мисли :D
Никога не съм се занимавал с подобно нещо за това питам дали могат да се изкарат пари с чувалите или и там кораба е потънал и пари вадят само тия от семинарите? :D
Като всяко нещо в което почват да навлизат повече и повече хора - пазарът става по-конкурентен. Конкретно говоря за дропшипинга през Шопифай - с Ибей и Амазон и аз не съм се занимавал никога.
Пари се вадят, но наистина има прекалено много продавачи на мечти, които може да те объркат/излъжат по пътя. :)

От всички "курсове", които са ми се рекламирали през фб реклами (десетки), съм си купил един, който наистина си струва и то от човек когото индиректно познавам и знам, че наистина е постигнал резултатите за които говори. (около 1 млн USD оборот за 6 месеца и 20% profit margin). Той просто показва стъпка по стъпка в собствения си магазин и в собствения си fb ad account какво как е правил ден по ден, седмица по седмица - реклами, бюджети, оптимизации по сайта и т.н.
 
Привет, колега!
-Дай ги тия 8 канала за реклама плс?

Принципно, ако имаш креативност, може да намериш и 500 канала за реклама. С Guerilla маркетинг, например, винаги можеш да си направиш страхотна реклама, стига да знаеш как.
 
  • Like
Реакции: Aion
Принципно, ако имаш креативност, може да намериш и 500 канала за реклама. С Guerilla маркетинг, например, винаги можеш да си направиш страхотна реклама, стига да знаеш как.
Прав е човекът. Като в Смъртоносно оръжие 3 - отиваш във Филиповци с табелка "Мразя манго" и ето ти още един канал и криейтив. :)
 
Ако обобщим:
Макар че има над 15 000 онлайн магазина в България. В тоя бизнес има много пари и ще се изкарват хубави пари. Но с едно голямо НО няма да става вече с малко пари да тръгнете да отваряте онлайн магазин и да чакате да направите пари. Трябват хубав капитал и знания. Старото умря евтина реклама и малко СЕО и си в филма с многото пари както беше преди 7 или 10 години. Влязоха големи риби от Европа в нашия битак които разполагат с голям бюджет и екип от знаещи.
Но нали знаете които го може го може и ще изкарва пари.
Очаквам бум на затваряне на онлайн магазини от хора които са тръгнали с малък капитал и без знания. От тях поне 99% ще затворят или най готиното ще тръгнат да продават своите магазини както писах по горе в коментарите и пак ще го повторя че ме кефи яко ;)
"Продавам онлайн магазин с много голям потенциал или казано по нашенски фалирах, никой не купува нищо от мен и искам да се отърва от тоя магазин за да си блъскате главата вие в стената " :D :D :D
 
Привет, за жалост вече доста отдавна не може с евтино, доста магазини срещам които пробват към евтиният вариант и просто излиза скъпо после, трябват си умения и екип, конкуренцията е брутална и много "гурута" се навъдиха да лъжат хората, най-смешното е че се връзват доста хора. Друга тенденция срещам че масово тези "гурута" имат научни фрази и някакви хорица им се доверяват, днеска един човек ме намери и се оплака от един известен гуру, като видях какво му е направил рекламите, вместо да сложи линка на клиента, този уникален "гуру" сложим новият линк по-грешка............ клиента е дал 2000 лв да стартира работа с него и по 8% от бюджета за рекламата. Но според мен доста хора си заслужават, евтиното излиза скъпо.

Да стартираш онлайн магазин сега ти трябва:
- Реклама
- Добър онлайн магазин
- Добра стока с добри цени
- Оптимизация на разходи
- SEO
- Графичен дизайнер
- още една камара неща......



Поздрави,
Станимир
 
Хората се убиват да продават боклуци на завишени няколко пъти цени, при това без дизайнер, без SEO-та...
Само теоритици тука се изказват като последна инстанция.
 
Хората се убиват да продават боклуци на завишени няколко пъти цени, при това без дизайнер, без SEO-та...
Само теоритици тука се изказват като последна инстанция.

Да, ментални гимнастики.
 
Хората се убиват да продават боклуци на завишени няколко пъти цени, при това без дизайнер, без SEO-та...
Само теоритици тука се изказват като последна инстанция.


Разбирам идеално, само аз не пиша/обсъждам за нещо което ще работи 2/3 години, защото доста такива магазини работят и накрая затварят, но това е доста далеч от вашите разбирания, аз работя само със сериозни онлайн магазини които държат да работят поне 10 години, както казах това е доста далеч от вашето мислене което е разбираемо, разбира се има доста онлайн магазини които работят на завишени цени и идва момент когато просто не продават, не един или два случая съм имал през годините си опит. Ако искаш нещо сериозно за твоите внуци, ще трябва да спазваш новите правила другото е временно. Защо примерно не продавате електроника на завишени цени или мебели, ако говорите за дрехи там е друго.

Поздрави,
Станимир
 
Тоз пък колко си повярвал...
Нал се сещаш, че не сме фчерашни и отдавна сме те претеглили
 
Тоз пък колко си повярвал...
Нал се сещаш, че не сме фчерашни и отдавна сме те претеглили

Какво си претеглил пък ти бе, верно че продаваш домати на пазара и си свикнал да претегляш, ама тука не продаваме тва. Защо не сложиш край на жалкото си същестуване и не спреш да хейтиш хората?

Нямам никаква идея как Blinky те търпи толкова години тук, нямаш и едно позитивно или спомагателно мнение. То май като цяло и в живота си така, но принципно ако посетиш влаковите релси, може и да има ефект...
 
От всички "курсове", които са ми се рекламирали през фб реклами (десетки), съм си купил един, който наистина си струва и то от човек когото индиректно познавам и знам, че наистина е постигнал резултатите за които говори. (около 1 млн USD оборот за 6 месеца и 20% profit margin). Той просто показва стъпка по стъпка в собствения си магазин и в собствения си fb ad account какво как е правил ден по ден, седмица по седмица - реклами, бюджети, оптимизации по сайта и т.н.

Привет колега!
За курса на Румен ли става дума?
 
Интересна тема !
Ако знаехме отговорите на 100%, щеше да е добре :)
Според мен, най-важното е да откриеш нуждите на клиента. Тогава няма да имаш никакви грижи със реклама, индексиране и т.н.
Голям проблем в стартиращите бизнеси е дублирането с физическия пазар. Тогава хората просто си взимат от най-близкия физически магазин и не се занимават с плащане на транспорт, некоректни търговци ( стоката я виждаш на мига ). Та, продукта е най-важен драги колеги ! Дори визията на магазина да не е “излъскана”.
споделям личен опит , събиран в годините :)
 

Горе