Проблемите в моята ниша (за фриилансъри)

Maverick

Well-Known Member
Интересува ме мнението на фриилансърите. В коя ниша се развивате и какви са най-честит проблеми с който се сблъсквате? Ще съм благодарен ако не публикувате мемоари, а кратко, простичко и ясно си споделите проблемите :)
 
От: Проблемите в моята ниша (за фриилансъри)

Занимавам се с копирайт. Пиша съдържание за сайтове, статии, сценарии. Правя преводи и измислям слогани. Проблемите ми са няколко:

1. Подбиване на цените.
2. Често не е ясно ще ти платят ли, няма ли да ти платят. (Предполагам, че в тази точка влизат и проблемите, свързани с това каква точно тежест имат договорите и документите в нашата страна и защо е толкова сложно и неизгодно да си самонает или да упражняваш свободна професия.)
3. Повечето клиенти искат да се взима инфо от други сайтове, да се пренаписва и да се прелива от пусто в празно. Би било далеч по-ефективно за самия клиент да се правят въпросници и да се пишат текстове специално за него.
4. Убеждението, че това с писането на някакви си текстове и те могат да го направят, но просто нямат време.
5. Нагласата, че ако не си пред очите на шефа по 8 часа на ден, просто никаква работа не вършиш.
 

Горе