Проблеми с отразяването в СЕРП-а - Добавя името на Блога / Сайта

Synthetic

Active Member
Здравейте! От известно време съм с новата версия на All in one SEO Pack и за разлика от предишните, то с тази имам малък проблем. Въпреки, че на Post Title Format съм поставил само %post_title% , без %blog_title% , то в серпа ми вади желания и зададен от мен тайтъл на статията, но + blog title-a в края. Например "Fashionable Dior Shoes - Blog for Shoes", а по принцип не би трябвало да го има това "Blog for Shoes".

Use original title ми е на disabled по приумция, а преди малко зададох Enabled на полетата от "Custom Post Type Settings"... Не знам дали от това ще се оправи, старата версия си беше доста по-изчистена и без тези нови опции, а и меню.

п.п След като направя сео настройките, към всеки пост отдолу има нещо като preview, и там всичко изглежда добре. Би трябвало и така да се отразява в серпа въпросния тайтъл. Проверявям с рич снипета и там също ми вади, че статията би трябвало да е с желание от мен тайтъл, без досадния блог тайтъл в края към всеки пост....


Ще се радвам тези, които ползват новата версия да ми дадт съвет какво да направя и къде бъркам...




Благодаря предварително!:)
 
От: All in One SEO Pack - Проблеми с отразяването в СЕРП-а

Махни го от general settings този тайтъл и го нанеси в главната страница + дескрипшъна и кл. думи.

Новата версия определено е по-раздута, но е и удобна. Превюто е реално и как ще изглежда на практика в серпа. А това ти е дизейбъл, защото се предполага сам да си правиш къстам тайтълите. ;) Все пак ти опримизираш, а не плъгина. :)
 
От: All in One SEO Pack - Проблеми с отразяването в СЕРП-а

Благодаря! Махнах описанието на блога от Settings - > General. Дано това да промени нещата. А да те питам дали трябваше да активирам Enabled на полетата от "Custom Post Type Settings".... При теб махнати ли са, защото при мен бяха допреди малко:)... Превюто наистина ми показваше нещата така, както трябва да са, но в серпа като си пейстна линка и го виждам post title - blog title.... :х
 
Re: All in One SEO Pack - Проблеми с отразяването в СЕРП-а

не от All in One някаква приумица на гугъл е.... на нас в серпа забелязах ни вади таитъла на хоум пейджа след някой от тайтълите на подфорумите който се ранкват а го няма поставено

например виж подфорума за хостинг е с тайтъл <title>Хостинг Форум</title> само но в серпа е Хостинг Форум - Онлайн Бизнес, .....
 
От: All in One SEO Pack - Проблеми с отразяването в СЕРП-а

И как може да се оправи това.. Досега не се бях сблъсквал с този проблем. Винаги съм махал в плъгина този %blog_title% , който стои след %post_title% и всичко е било наред, а сега.... : /
 
От: All in One SEO Pack - Проблеми с отразяването в СЕРП-а

Благодаря! Махнах описанието на блога от Settings - > General. Дано това да промени нещата. А да те питам дали трябваше да активирам Enabled на полетата от "Custom Post Type Settings".... При теб махнати ли са, защото при мен бяха допреди малко:)... Превюто наистина ми показваше нещата така, както трябва да са, но в серпа като си пейстна линка и го виждам post title - blog title.... :х

При мен са си махнати. Слагам си сам, защо ли. Защото понякога искам да разнообразя малко тайтъла. Как е сега. Най-лесният начин за проверка е след това да отидеш на поста и да ми дадеш ctrl+u, за да видиш какво мета ти е сложило. ;)
 
От: All in One SEO Pack - Проблеми с отразяването в СЕРП-а

При мен са си махнати. Слагам си сам, защо ли. Защото понякога искам да разнообразя малко тайтъла. Как е сега. Най-лесният начин за проверка е след това да отидеш на поста и да ми дадеш ctrl+u, за да видиш какво мета ти е сложило. ;)

Meрси за инфото. Премахнах enabled и вече е disabled, както си и беше, а за тайтъла - в сорса си го дава точно така, както искам да е:) Ще изчакам да видя дали ще се променят тайтълите и в Гугъл:)!
 
Re: All in One SEO Pack - Проблеми с отразяването в СЕРП-а

ами аз не го виждам като проблем :) и не съм и ровил за решение

Имам теория но НЕ гарантирам че е вярна .... тайтъла е хард кодиран в < title > тага както си трябва но явно на Г му се вижда прекалено къс за нацелване при клик като резулат в серпа :) все пак е първи резултат и са го удължили за симетрия нямам друго обяснение и както казах не съм и ровил защо са го удължили като взели са тайтъла на форума

но е възможно да са го взели или от хоума или от

<meta property="og:site_name" content

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title

там присътва (ако ги имаш може да ги изтриеш при теб и да пробваш аз няма да ги трия за форума смятам че са полезни)

теорията предполагам е така, защото на секциите с по дълго име не го добавя автоматично тоест само под опредлена дължина си измисля нещо за добавяне но не съм сигурен от къде го взима точно посочих къде го има...

може да пробваш да си напишеш по дълги таитъли но както казах само теория на база наблщдения
 

Горе