Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

TheEntrepreneur

Active Member
Здравейте,

Имам сайт, който е на няколко месеца и всичко вървеше добре до преди 2 седмици. Забелязах че в търсачката много от статиите ги има и на различни линкове като /page/2/, 2015/02/ изобщо една статия може да се намери с 1 до 2 различни линка и следователно много от оригиналните статии бяха премахнати от търсачката.

Пробвах да разреша проблема като инсталирах плъгина All in One SEO. Отне ми доста време да го настроя специално да не бъде индексиран paginated content. Това беше миналата седмица, след като го настроих, изпратих сайта да бъде проверен цялостно от гугъл за нова индексация на всички линкове. Днес проверих дали дублираното съдържание е премахнато от търсачката, но уви там си е все още.

Редиректа може и да ми помогне в този случай, но по този начин ще се задължа след всяка статия, която публикувам да отделям всеки път време за редирект. Трябва и да има друго решение.

Наистина се нуждая от помощта ви, сайта е в критично състояние и не знам как да постъпя. Ще се радвам, ако помогнете.

Поздрави.
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Проблема е разрешен. Може да изтриете темата.
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Проблема е разрешен. Може да изтриете темата.
Тука теми не се трият. Кажи как разреши проблема може някой друг потребител след време да има същия проблем .
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Правилно. Сега ще обясня как подходих.

Бяха индексирани всички снимки и статиите под формата на дати и това ми пречеше при класирването.

Реших да премахна първо снимките като ги изключих от сайтмапа и след това един по един по един от резултатите в гугъл го остраних чрез инструмента за премахване на линкове в уебмастър тулс. За щастие бяха около 100 линка :)

За класираните статите под формата на дати(например sample.com/2015/2/21, на този адрес показва всички статии, които са написани в конкретния ден), си направих експеримент, който се оказа успешен. В настройките на WordPressкато отидох в Настройки, Формат на Датата го настроих като Къстъм без да слагам никакъв формат. После пак беше нужно да премахна конкретните резултати с дата във линка за да се оправи класирането на сайта.

Това е в общи линии. Ако има нещо неясно съм насреща.
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Използваш ли СЕО плъгин? Ето това мисля би ти решило проблемите без ръчно да правиш каквото и да е:
WordPress SEO by Yoast
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Използвам All in One SEO.

Играх си близо час с настройките му, но ми оправи доста от проблемите.
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Използвам All in One SEO.

Играх си близо час с настройките му, но ми оправи доста от проблемите.
Според доста хора , този , който аз ти дадох е по-добър. Тук има инструкции , как да преминеш към Yoast (ако все пак решиш)
https://yoast.com/all-in-one-seo-pack-migration/
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Изглежда обещаващ. Харесва ми, че импортва всички заглавия, мета описания, което спестява време. Най-вече самия факт, че анализира страницата за степента на SEO. Това го няма при All in One SEO.

Предполагам, че има, но да попитам за опция срещу пагинация?
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Изглежда обещаващ. Харесва ми, че импортва всички заглавия, мета описания, което спестява време. Най-вече самия факт, че анализира страницата за степента на SEO. Това го няма при All in One SEO.

Предполагам, че има, но да попитам за опция срещу пагинация?

Има една отметка , която се цъква и това изключва индексирането на сайт.ком/статия/2/ , сайт.ком/статия/3/ и тн.
Ето инфо (скролни малко на долу , има снимка)
https://yoast.com/articles/wordpress-seo/#noindexfollow
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Замених го. Надявам се да не ме разочарова, изглежда ми доста по-лек и по-лесен за конфигуриране, но да видим дали няма да изскочи някоя дублирана страница в търсачката.
All in One Seo имаше прекалено много опции, но сега ще си покаже дали е имало полза от тях.
 
От: Проблем - Дублирано съдържание и защо не помогна един плъгин

Няма как да те разочарова. Този е по-добър от all in one, както и от всеки друг....
 

Горе