[Проблем] Изразходване на процесорно време

varlov

New Member
Рейтинг - 100%
14   0   0
Здравейте,
имам проблем с изразходване на процесорно време на един сайт - споделен хостинг.
Използваното процесорно време от хостинг акаунтa за вчера, 1 ноември 2011г, е 256 минути.

Нищо не разбирам и затова си търся някой да ми помогне срещу заплащане естествено.
Повече подробности на лично, както и кой е сайта.

Благодаря!
 
От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

най-добре се свържи с хостинг доставчика ти. Вероятно трябва да минеш на по-горен и по-скъп план. Възможно е и да са ти хакнали сайта и да са инсталирали някакъв софтуер, който изпраща спам или нещо от сорта и това да яде от процесорното ти време.
 
От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

За социалната мрежа ли говориш? Трохите?

Да, за нея. Не знам колко е гълтала преди ... сега е проблемна.
Друпал.

Едит: посещенията не са чак толкова много ... 200-250 дневно
 
От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

Това друпал 5 или 6 е? И аз имах същия проблем. Взех VPS от superhosting и вече нямаше проблем със CPU-то, но след няколко месеца същия проблем стана и с рама. Надявам се някой да ти помогне да решиш проблема.
 
От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

Дърпа ли от РСС публикации?
 
От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

Дърпа ли от РСС публикации?

Не.
Имаше автоматични тъмбнейлс, които махнах ... да видим утре как ще се представи.
 
От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

Ботове са те налазили сигурно. Виж тук.
 
От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

По принцип бота на yandex изразходва много ресурси, прегледай акитвността на потребителите в trohi.com/admin/reports/visitors . Друг вариант е да пуснеш кеширане от trohi.com/admin/settings/performance, ако си пуснал нормален кеш, пробвай с агресивен, ако пак не става увеличи "минимален живот на кеша". Ако и това не даде желания ефект пробвай с http://drupal.org/project/boost . Също така не случайно те питах дали друпала е 5 или 6, понеже 6цата има повече кеш възможности. Ако всичко това не намали натоварването достатъчно и ползваш 5цата другия вариант е да ъпдейтнеш на друпал 6.
 
От: От: [Проблем] Изразходване на процесорно време

Благодаря на всички включили се ... имам оферта за помощ и ще се възползвам от нея ако нещата не се подобрят до утре.
Проблема е най-вече от Гугъл бота, поне така казаха от Суперхостинг, а и така се вижда на статистиката. Почти 2Г трафик само от него.
Намалих честотата ... да видим.

По принцип бота на yandex изразходва много ресурси, прегледай акитвността на потребителите в trohi.com/admin/reports/visitors . Друг вариант е да пуснеш кеширане от trohi.com/admin/settings/performance, ако си пуснал нормален кеш, пробвай с агресивен, ако пак не става увеличи "минимален живот на кеша". Ако и това не даде желания ефект пробвай с http://drupal.org/project/boost . Също така не случайно те питах дали друпала е 5 или 6, понеже 6цата има повече кеш възможности. Ако всичко това не намали натоварването достатъчно и ползваш 5цата другия вариант е да ъпдейтнеш на друпал 6.
Не случайно не ти отговорих дали е 5 или 6, защото не знам. :)
Кеша е на "normal", а минималния му живот е "none" и аз не бих пипнал нищо, защото както казах не разбирам, а и не искам да се уча. :)

Благодаря още веднъж на всички!
Ще викам силно ако не се случи нищо позитивно до ден-два.
 

Горе