Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

sporter

Member
Здравейте имам следния проблем като искам да отворя Wordpress сайта си с Chrom или Mozilla и не мога,пише ми че няма такъв сайт и ми показва сайтове с подобно име на моето ( Ами сега! Google Chrome не можа да намери......... ), ( Server not found Firefox can't find the server at ...... ) .Отваря се от време на време само когато той иска. Пращал съм го на други хора при тях се вижда , маи само аз не мога и всеки който полза интернет от моя рутер .Сайта е нов от вчера работи ,домейна и хоста са superhosting . Имам и друг Wordpress сайт който също е от superhosting и с него до сега съм нямал такъв проблем .Някакви идеи защо може да е така ?
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Ако сайта наистина е от вчера, изчакай да се ъпдейтнат днс-ите. Щом на други им го отваря на тях вече са им се ъпдейтнали. Ама сега прочетох, че и на тебе ти се отваря "от време на време" което е странно.
Пробвай с това и виж дали ще се оправи.
1. Open Start menu
2. Click Run
3. Type cmd and press enter
4. In the command prompt type ipconfig /flushdns and press enter
 
На мен ми се е случвало това, макар че не беше при Суперхостинг. Причината беше, че firewall-ът на сървъра беше блокнал IP-то ми поради "съмнително поведение". Питай съпорта на Суперхостинг защо не можеш да влезеш в сайтовете си.
Естествено, проблемът може да е и в ДНС-ите, някои от които може още да не са се обновили.
 
От: Re: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Другия сайт се отваря без проблем а новия и с лаптопа и на стационарния прави номера .
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Ако сайта наистина е от вчера, изчакай да се ъпдейтнат днс-ите. Щом на други им го отваря на тях вече са им се ъпдейтнали. Ама сега прочетох, че и на тебе ти се отваря "от време на време" което е странно.
Пробвай с това и виж дали ще се оправи.
1. Open Start menu
2. Click Run
3. Type cmd and press enter
4. In the command prompt type ipconfig /flushdns and press enter
Windows IP Configuration
Seccessfully flushed the DNS Resolver Cache.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Windows IP Configuration
Seccessfully flushed the DNS Resolver Cache.
Да де, въпроса е сега дали ти го отваря без проблем ?
Може и сайта да дадеш с интервали (до 10 мнения нямаш право да постваш сайт ако не се лъжа)
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Да де, въпроса е сега дали ти го отваря без проблем ?
Може и сайта да дадеш с интервали (до 10 мнения нямаш право да постваш сайт ако не се лъжа)
Без промяна пак като преди !
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Имаше проблеми с ДНС сървърите за новорегистрирани домейни преди време. Опитай през някое американско прокси да си отвориш сайта.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Пиши на суперхостинг, за това си имат съпорт.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Ехе, принципно хостинг компаниите отговарят до 20-30 минути, 24 часа не е нормално особено за компания като тях.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

От ДНС-ите ще да е.

Пробвай http://www.defaultbrowser.info/ - най-долу си пишеш адреса на сайта си. Ако се е опреснило инфото ще видиш сайта си, би трябвало вече да е ОК.

Какво имаш предвид под сайта работи? Имаше ли момент, в който е бил видим?
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Влез в host файла на Windows и добави IP адреса на твоя сайт. Така хем, ще прескочиш своя доставчик и няма да ползваш DNS ите му, хем ще ти зарежда по-бързо.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Това е писмото което получих от суперхостинг :

'Здравейте,

Причината за това се дължи на проблем в един от root DNS сървърите обслужващи .com и .net домейните. Единият от DNS сървърите не връща коректен резултат за ново регистрираните домейни, поради което част от .com и .net домейните е възможно да не работят правилно (не се зареждат сайтовете, не могат да се получават имейли и други). Свързали сме се с Verisign (организацията поддържаща тези сървъри) и предполагаме, че проблемът ще бъде отстранен в най-кратки срокове. Тъй като обаче това не зависи от нас, за съжаление не разполагаме с точна информация кога всичко ще работи нормално. ''
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Все още няма никаква промяна проблема продължава някакви съвети .Плащам на суперхостинг за нещо което не получавам или по точно плащам за нищо !
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Все още няма никаква промяна проблема продължава някакви съвети .Плащам на суперхостинг за нещо което не получавам или по точно плащам за нищо !

Изчакай, от 24-48 часа може да отнеме рефреаша на DNS, ако толкова ти е проблем добави си изключение в хост файла в виндоус system32 се намира файла.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Вече минаха повече от 72 часа , ще чакам имам ли избор .
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Здравейте, във връзка с коментарите ви, по-долу ще публикуваме информацията, с която разполагаме, както и проверките на нашия Технически директор:

Проблемът в детайли е следния:
DNS сървърите, които отговарят за .com и .net домейните се поддържат от в световен мащаб от Регистъра Verisign.
DNS-ите са следните:

a.gtld-servers.net.
b.gtld-servers.net.
c.gtld-servers.net.
d.gtld-servers.net.
e.gtld-servers.net.
f.gtld-servers.net.
g.gtld-servers.net.
h.gtld-servers.net.
i.gtld-servers.net.
j.gtld-servers.net.
k.gtld-servers.net.
l.gtld-servers.net.
m.gtld-servers.net.

За да може да се разпредели натоварването по региони се използва Anycast (http://en.wikipedia.org/wiki/Anycast), което накратко представлява начин, чрез който едно и също IP да се вижда на няколко различни физически места.

Използвайки тази технология зад всяко едно IP могат да стоят много на брой различни физически сървъри или клъстери, които са разположени на различни места по света.

Въпросният сървър, заради който се получават проблемите е: b.gtld-servers.net.

Този сървър има физическа машина и в България, разположена в български Интернет доставчик. При опит да се достъпи b.gtld-servers.net от България, се достъпва машината разположена в България. Ако се достъпва от друга държава, трафикът се поема от съответно най-близкия сървър.

Ето и trace до машината от 2 различни BG доставчика:

traceroute to b.gtld-servers.net. (192.33.14.30), 30 hops max, 40 byte packets
1 310.Gi2-15.ar1.sof2.evolink.net (82.119.86.109) 0.457 ms 0.592 ms 0.728 ms
2 vl30.pr1.sof2.evolink.net (85.14.2.69) 0.424 ms 0.469 ms 0.564 ms
3 * * *
4 ip-49-57.powernet.bg (79.124.49.57) 0.686 ms 0.690 ms 0.772 ms
5 193.24.240.194 (193.24.240.194) 0.769 ms 0.913 ms 0.951 ms
6 87.120.134.6 (87.120.134.6) 0.891 ms 0.781 ms 0.797 ms
7 b.gtld-servers.net (192.33.14.30) 1.035 ms 1.032 ms 0.963 ms

traceroute to b.gtld-servers.net. (192.33.14.30), 30 hops max, 60 byte packets
1 10.10.10.1 (10.10.10.1) 0.265 ms 0.267 ms 0.269 ms
2 94.155.42.129 (94.155.42.129) 0.675 ms 0.681 ms 0.679 ms
3 94.155.94.14 (94.155.94.14) 1.274 ms 1.290 ms 1.293 ms
4 sn-01355--cr1.sof.ITDNet.net (212.116.129.198 ) 0.907 ms 0.918 ms 0.921 ms
5 193.24.240.194 (193.24.240.194) 1.200 ms 1.209 ms 1.213 ms
6 87.120.134.6 (87.120.134.6) 0.905 ms 10.246 ms 10.214 ms
7 b.gtld-servers.net (192.33.14.30) 1.633 ms 1.421 ms 1.340 ms

Както може да видите, трафикът не излиза от България и отива към този сървър.

Поради това, че Verisign са спрели да ъпдейтват записите на тази конкретна машина, приблизително от началото на декември, този сървър връща некоректни отговори:

При нови домейни, регистрирани след като е започнал проблема: връща, че домейнът не съществува.
При домейни, на които са им сменени DNS записите, след като е започнал проблема: връща старите NS записи.

Ежедневно водим кореспонденция по няколко пъти с Verisign и всеки път отговорът е, че работят по отстраняването на проблема и това ще стане в най-кратки срокове. Тъй като не зависи от нас, за съжаление не разполагаме с точна информация кога всичко ще работи нормално.

Надяваме се тази информация да отговаря на вашите въпроси, както и съвсем скоро колегите от Verisign да ни зарадват с коректно работещия b.gtld-servers.net. Веднага, след като разполагаме с повече информация, ще ви уведомим.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

Ако си с Windows XP влез в c/windows/system32/drivers/hosts Папката hosts я отвори с notepad,най-отдолу замени ИП-тата с тези от cpanel-a ти(най-долу вляво на екрана) и вдясно от тях замести URL-ите със твоят сайт,но без http...
Проблема е в интернет доставчика ти,и на мене ми се е случвало много пъти.
 
От: Проблем ! Сайтът ми не се вижда само при мен !

И какво излиза че единствения потърпевш е колегата и други клиенти като него без да имат никаква вина.Плащат си и насреща не получават нищо....
 

Горе