Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

ktomov

Premium
Здравейте!
От една седмица съм горд собственик на HTC Desire HD, но едва днес се сетих да погледна форума през него. Както и очаквах през браузера ми се зареди мобилната версия на форума, ползвах опцията "What's new?" - всичко окей, но отворя ли тема за четене ми зарежда стандартния скин на форума, а не мобилната версия.
Отделно на това, когато цъкна на която и да е било категория от главната страница (мобилната версия), ме прехвърля в категорията, но не мобилната версия. Макар да имам "неограничен" интернет, далаверата с банерите и допълнителните глезотиийки не ме радва особено много.
Може ли някой да изкаже мнение?
 
От: Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

Това ту се скапва - ту се оправя :) Аз забелязвам, че по някой път целия сайт си бачка с мобилната, друг път - само някой страници, а друг път изобщо не бачка.
 
Дали ще бъде възможно да се сложи тази добавка на форума? http://www.tapatalk.com/ - безплатна е за собствениците на форума. Ще ми бъде поне на мен от много голяма полза.
А аз, ще се мъча да хакна по някакъв начин apk-то на плъгина за официалния форум на вбюлетин като целта е да се смени адреса. Малко съм бос все още в тая област :Д
 
Номера с модната апликация за официалния форум на вбюлетин май няма да мине, поне аз не успявам да се свържа с този форум. Има доста извиквания към някакъв апи сървър, който така и не разгадавам къде по дяволите се намира и каква е проверката :Д

Та връщаме се на първия вариант - ще ли е удобно да се сложи модула на тапаталк, за да може да се ползва техния клиент за връзка с форума?
 
Та, току що проведох кратък разговор с човек имащ приложение за неговия форум и това е което получих като отговори:
Hi Krasen,
> I use a default vBulletin API dedicated for application system which you can buy via vBulletin.com .
> Only what I created on my own is background, vBHELP.pl's app icon for Android and iOS.
The only way to purchase the application is buy it as a addon to vBulletin license. The app must by owned by a license owner (you can not create an app when you are not an admin of board).
Та. Каква е цената на добавката? Ако е в някакви разумни граници, може да измислим нещо за закупуването и. Или в крайна сметка пак да се върнем на варианта с tapatalk.com :) Така или иначе вече си платих за приложението и съм доста доволен от предлаганите функции.
 
От: Re: Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

Аз разглеждам форума с Опера мобайл. Един път е в мобилна версия, друг път в нормална, въпреки, че съм изключил опцията за мобилен преглед на сайтовете. Лично на мен, мобилната версия не ми харесва, въпреки, че се разглежда и зарежда значително по-бързо.
Дали ще бъде възможно да се сложи тази добавка на форума? http://www.tapatalk.com/ - безплатна е за собствениците на форума. Ще ми бъде поне на мен от много голяма полза.
Това го дръпнах. Безплатно е за ВВ, но е бета и не сработи на моя телефон.
 
При мен работи перфектно за други форуми. Проблема идва от това,че трябва да се постави допълнителен модул на самия форум.
Интересното е, че в момента целия форум ми се зарежда под мобилната версия, а не като вчера - ту едното, ту друго то.
@тео - какъв телефон ползваш ти? Аз си изтеглих приложенето от маркета и се инсталира без проблем.
 
От: Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

Blackberry Bold. Инсталира се, но при зареждане дава фатална грешка.
 
Странно. Явно е прелалено ново моделчето или просто авторите са от@бали боровинковия пазар :)
 
значи пугина за прехвърлянето е писан за по стара версия вбюлетин и поприцип не разпознава баи дефулт андроид задал съм му ръчно да разпознава но не работи много добре
 
От: Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

И аз имам същите проблеми откакто я има мобилната версия на форума, че даже и преди нея. :)
Samsung Omnia I900 (най старата омния)
С Опера 10 е пълен миш-маш. Я мобилно, я немобилно ми показва сайта, ама веднъж покаже ли го немобилно няма връщане назад. Трябва да рестартирам операта, та пак да мине в мобилен режим. С ИЕ ги няма тия ядове, ама там нямам виртуална мишка и ми е адски неудобно за ползване.
Имам чувството че по някое време куукитата се прецакват и си минава в немобилен режим.
 
От: Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

И аз съм с win mobile 6.5 ама няма виртуална мишка на ие-то :(
Трябва да му разгледам опциите, ама мисля че нямаше такова нещо.
 
От: Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

Да, в операта имам, от тъчпада се управлява, ето един шот от нета - http://operawatch.com/wp-content/uploads/2007/06/telegraph_news_overview.jpg
В ИЕ няма такова нещо. Може да съм със стара версия на ИЕ-то.
Сега се сещам, че в телефона не ми е оригиналния rom, а някакъв къстъм сложих от xda-developers, може и от там да са орязали нещо. Те по принцип много режат от стандартния win mobile, понеже много памет гълта, а повечето простотии никой не ги ползва. Ще пробвам да инсталирам някое по ново ИЕ.

Ама така или иначе има някакъв проблем, щом операта по някое време спира да показва мобилната версия. Като ресетна куукитата и се оправя, та затова си мисля че куукитата се прецакват по някое време, докато на ИЕ-то съм му задал да показва само мобилни версии.
 
От: Проблем или фийчър с мобилната версия на форума?

Цъ :) Със стандартния андроидски браузър ми отваря нормалната версия.

Ама имам друг браузър - Dolphin нещо си - с него винаги ми отваря мобилната.
 
Липсва ми едно много важно нещо "What's new". Отваря ми се в новия мобилен стил, имам достъп до темите - лесно четими са. Но горното наистина спъва малко нещата. Ако може да се добави един линк във футера към функцията, ще бъде повече от перфектно.
Т.е. където са "Log out | Full site | Top" да има още една връзка, примерно New, която да сочи към това http://www.predpriemach.com/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post
Благодаря на екипа за инициативата и за опита да направите нещата по-лесни :) Оценява се!

Добавка: Ползвам стандартната версия на браузера за htc android и skyfire. И под двете работи перфектно. И да, не ми е проблем да си букмаркна горния урл, но голяма част от потребителите пожелали да разгледат форума от телефоните си, няма да се усетят за това.
 
Липсва ми едно много важно нещо "What's new". Отваря ми се в новия мобилен стил, имам достъп до темите - лесно четими са. Но горното наистина спъва малко нещата. Ако може да се добави един линк във футера към функцията, ще бъде повече от перфектно.
Т.е. където са "Log out | Full site | Top" да има още една връзка, примерно New, която да сочи към това http://www.predpriemach.com/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post

добавено :)
 

Горе