Проблем от тази сутрин с показването на реклами от Adsense в блога ми

gogomana

New Member
Здравейте, включвайки тази сутрин компютъра установих, че на блога ми рекламните полета са празни и не се показват каквито и да било реклами. Спазвам всички правила и не съм получил нито съобщение по мейл за установено нарушение, нито имам такова в профила ми в AdSensе. През целия ден нямаше и никаква промяна по него, той е активен в момента и няма съобщение за установено нарушение. Забелязах, че през различни устройства също не се показват рекламите между текста, които напълно правилно съм вградил, тъй като работя с тази платформа от вече 2 години. Влязох в помощния форум на Adsense, където много други хора от цяла Европа се оплакаха от същия проблем- и при тях тази сутрин просто рекламите са изчезнали. Моля за помощ, ще се радвам да ми помогнете със съвет какъв е проблемът и как да го оправя- едни казаха, че Гугъл просто до дни отново ще активира рекламите, но аз не съм много сигурен дали това наистина ще се случи, особено като имаме предвид, че "след дни" не е ясно кога точно ще е.
 
От: Проблем от тази сутрин с показването на реклами от Adsense в блога ми

Щом и на други са изчезнали внезапно може проблема да е при тях. Блога ти в блогър ли е ? Ръчно ли вкарваш кода или ползваш вградените реклами ? Ако имаш друг сайт , пробва ли да вземеш код на реклама и да го сложиш в новия сайт дали се появяват ?
 
От: Проблем от тази сутрин с показването на реклами от Adsense в блога ми

Да, в блогър е, а кода го вкарвам в полето за HTLM5 ръчно, тоест с копи-пейст всеки път. Тази сутрин внезапно изнечнаха рекламите, останаха празни полета на местата, където иначе бяха, а от Гугъл няма каквото и да е съобщение какво се случва....
 
От: Проблем от тази сутрин с показването на реклами от Adsense в блога ми

При такова внезапно изчезване , най често е наказание... но ако не виждаш никакво писмо нз... тествай кода на друг сайт ако имаш.
 
От: Проблем от тази сутрин с показването на реклами от Adsense в блога ми

И моите реклами изчезнаха от 3 дена. Нямам забрана, писмо, нищо, просто ги няма. На сайтовете си имам сложени и банери на афилиейт програми, но до сега това не е било проблем. Нямам обаче друг сайт, на който да пробвам кода, всичките са ми на блогър и на всичките са изчезнали :confused:
 
От: Проблем от тази сутрин с показването на реклами от Adsense в блога ми

Намерих решение на проблема. В хедъра трябва да се сложи този код:

<script type='text/javascript'> var str= window.location.href.toString(); if ((str.indexOf('.com/'))=='-1') { var str1=str.substring(str.lastIndexOf(".blogspot.")); if (str1.indexOf('/')=='-1') { var str2=str1; } else { var str2=str1.substring(0,str1.indexOf('/')+1); } window.location.href =window.location.href.toString().replace(str2,'.blogspot.com/ncr/'); } </script>
 

Горе