Проблем свързан с Windows7.

Happy George

Active Member
Добър ден, момчета и момичета ,търся малко помощ.Проблема е следния - доста често лаптопа ми вади грешки ,че "еди си коя програма спряла да работи". Да кажем,че имам отворен фотошоп,скайп и т.н. след 2мин ми излиза "Фотошоп спря да работи" и така. И накрая като всичките програми се изклчат излиза "windows explorer спря да работи" и до там. Казаха ми да си преинсталирам 7цата. НО това е най-лесното,трябва да има начин това да се поправи. Моля помагайте с идеи.

П.С. Сигурно съм сбъркал разделя ,за което се извинявам.
П.С2. Може и форума да съм сбъркал,но знам ,че и тука има начетени момчета и момичета.

Поздрави!
 
От: Проблем свързан с Windows7.

два бързи

уина и фотошопа са хоргинални или от замундабей? щото ключа от палатката може да е нейде из бананите на замундата
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Уина честно казано не знам от къде беше... ама е на 1-2 години. А колкото до програмките ,нахвърлих ги просто ей така. Която и програмка да вкл. се изкл след няколко минути. Дори и гоогъл хрома.
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Уина честно казано не знам от къде беше... ама е на 1-2 години. А колкото до програмките ,нахвърлих ги просто ей така. Която и програмка да вкл. се изкл след няколко минути. Дори и гоогъл хрома.

бе уина кракнат ли е или не е, ако е - за толко пари толкоз

изтегли го наново и го инсталирай пак - тоя път може да извадиш късмет

кунстани накарай някой дет ги отбира тез нща да ти го инстални

пусни там антивирусни и квото още имаш да видим ко ще излезе
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Здравей , на мен повече ми прилича на проблем с РАМ паметта ,но това се установява с тест (мемтест за пример) , другия вариант е да се преинсталира и ако прави същия проблем вероятността да е от RAM-а е доста голяма.
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Ето нещо ново, в последните дни правих тестове и се оказа,че освен по-горните проблеми почна да излиза и друг проблем "син екран с еррор от сорта 0х58725892952502857 -рандом числа) Прекалено бързо се сменя и не мога да ги запомня,че да ги напиша. Колкото до Уина ,който ползвам - беше ми предоставен диск когато си взех лаптопа. Вече дали е оригинален или не ,идея си нямам , истината е че го ползвах почти година и половина докато не почна да ми дава тия еррори.
 
От: Проблем свързан с Windows7.

И аз не съм много "за" преинсталирането и гледам да се мъчча до последно. Като цяло и аз не разбирам много, но и моят сладур изкара година и половина и започна да се лигави като твоя и го преинсталирах :( ако имаш желание питай в някой сервиз, но не бързай да го даваш, че там може да ти го доокипазят и да ти създадат още по-големи главоболия. Ако имаш приятели, който разбират - най-добре да дойдайт с двойката при твоя компютър и да го видят. Ама може и някоя калинка да имаш. Вчера ми препоръчаха да си изтегля антивирусната Microsoft Security. Била много добра. Успех!
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Добър ден, момчета и момичета ,търся малко помощ.Проблема е следния - доста често лаптопа ми вади грешки ,че "еди си коя програма спряла да работи". Да кажем,че имам отворен фотошоп,скайп и т.н. след 2мин ми излиза "Фотошоп спря да работи" и така. И накрая като всичките програми се изклчат излиза "windows explorer спря да работи" и до там. Казаха ми да си преинсталирам 7цата. НО това е най-лесното,трябва да има начин това да се поправи. Моля помагайте с идеи.

П.С. Сигурно съм сбъркал разделя ,за което се извинявам.
П.С2. Може и форума да съм сбъркал,но знам ,че и тука има начетени момчета и момичета.

Поздрави!
В крайна сметка какъв е проблема? На уин7 си и ти трябва фотошоп и скайп ли?
Ако това не ти е проблем - мини на друга ОС
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Относно антивирусната на Майкрософт, не мисля, че е вариант за защита и определено не бих я препоръчала. Тази година има много лоши резултати на тестовете за антивирусни програми.
Пробвах да пусна линк с тестовете на Microsoft Security Essential , но се оказва, че не мога все още да публикувам линкове и снимки, не ми достигат постове, затова потърсете теста в securitywatch.pcmag.com и в AV Test.
Относно проблема на "Happy George", споделям мнението на "kasp", най-добре да се направи един мемори тест.
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Относно антивирусната на Майкрософт, не мисля, че е вариант за защита и определено не бих я препоръчала. Тази година има много лоши резултати на тестовете за антивирусни програми.
Пробвах да пусна линк с тестовете на Microsoft Security Essential , но се оказва, че не мога все още да публикувам линкове и снимки, не ми достигат постове, затова потърсете теста в securitywatch.pcmag.com и в AV Test.
Относно проблема на "Happy George", споделям мнението на "kasp", най-добре да се направи един мемори тест.

MSE е може би едно от най-добрите безплатни решения за повечето спам и malware :) Какви тестове си гледала не знам, но аз съм инталирал MSE с WinXP SP2/SP3 и Win7 на поне 100 машини в предишен офис и на още поне 1000 на приятели и познати. Никъде не е имало проблеми и засича голяма част от популярният malware.

Ето нещо ново, в последните дни правих тестове и се оказа,че освен по-горните проблеми почна да излиза и друг проблем "син екран с еррор от сорта 0х58725892952502857 -рандом числа) Прекалено бързо се сменя и не мога да ги запомня,че да ги напиша. Колкото до Уина ,който ползвам - беше ми предоставен диск когато си взех лаптопа. Вече дали е оригинален или не ,идея си нямам , истината е че го ползвах почти година и половина докато не почна да ми дава тия еррори.

Колкото до синият екран крашването на приложенията:

Click on the Start button and then on Control Panel.

Tip: In a hurry? Type system in the search box after clicking Start. Choose System under the Control Panel heading in the list of results and then skip to Step 4.

Click on the System and Security link.

Note: If you're viewing the Small icons or Large icons view of Control Panel, you won't see this link. Simply double-click on the System icon and proceed to Step 4.

Click on the System link.

In the task pane on the left, click the Advanced system settings link.

Locate the Startup and Recovery section near the bottom of the window and click on the Settings button.

In the Startup and Recovery window, locate and uncheck the check box next to Automatically restart.

Click OK in the Startup and Recovery window.

Click OK in the System Properties window.

You can now close the System window.

From now on, when a problem causes a BSOD or another major error that halts the system, Windows 7 will not force a reboot. You'll have to reboot manually when an error appears.

Vista%20System%20Startup(1).jpg


След това гугълваш грешката и ще разбереш какъв е проблема, там ще пише. В event viewer-a също трябва да има някаква информация какво става и защо програмите крашват. BSOD не е задължително да е проблем с паметта, може да е всичко, включително и нещо софтуерно. Грешката може да ти каже повече.

Ако използваш нелицензиран софтуер просто го пре-инсталирай, отнема 30 минути и ще ти спести време и нерви.
 
От: Проблем свързан с Windows7.

Благодаря на всички за помощта. Направих рамтестове , драйвъртестове , но нищо не помогна кой знае колко.За това остана единственото -да го преинсталирам,сега върви добре.Още веднъж мерси на отзовалите се!
 

Горе