Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

VMiloykov

Well-Known Member
Здравейте,

Преди няколко дни прехвърлих мой сайт от собствена система към WP. В сайта има статии със снимки към тях(заедно с feature). Първия ден, когато пуснах линкове от сайта към facebook си излизаха feature снимката и част от статията, но от другия ден не излизаха feature снимката и част от текста, а само линка към сайта, като връзка. На третия ден вече дори не зачита линка, като линк,а го оставя като текст... В секцията "Debugger" на facebook ми дава точната информация от линка, там излиза и feature снимката.

Случайно да знаете нещо по въпроса?

П.С. Объркал съм заглавието, ако може да го оправите.
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Ако пипаш по кода и по-специално OG meta-та тествай с различни постинги, защото FB кешира много сериозно share-ването.
За да си спестиш добавянето на много постинги за тест можеш и да добавиш по някой измислен GET параметър в URL-то при зареждане на дадена страница, за да изглежда като ново URL и да го няма в кеша на FB.
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Релакс проблема най-вероятно не е в твоя телевизор. Фейса си прави каквото си иска от доста време.
Поне от седмица постовете от WP ми излизат понякога нормално, понякога без description само с '...' или бля бля ... [XYZ more words].
Картинките са ми стандартен размер имам си всички og-тагове и си ги взима както си иска. Пак чоплят нещо.
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Да не говорим и за това, че взима кои потрбители са онлайн за PHPBB3 форум вместо дескрипшон.
И като пускате теми за помощ, казвайте дали сте решили проблема и ако е така как сте го решили
Релакс проблема най-вероятно не е в твоя телевизор. Фейса си прави каквото си иска от доста време.
Поне от седмица постовете от WP ми излизат понякога нормално, понякога без description само с '...' или бля бля ... [XYZ more words].
Картинките са ми стандартен размер имам си всички og-тагове и си ги взима както си иска. Пак чоплят нещо.
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Забравих да пиша, проблема се появява понякога, явно това си е от facebook. Защото понякога, когато споделя 10 линка - всички излизат, а понякога от 10 излиза само 1.
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

https://developers.facebook.com/tools/debug/ тествайте тук линковете, ако е наред тук значи е от кеша на фейсбука.

Тествал съм, тук всичко е наред - явно проблема е от кеша на книгата...
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Виж да не ти се дублира ог: , ако не има добри плъгини специално за тая работа. Иначе Фейсбука е бъгав да , случвало ми се е да дебъгвам по 3 пъти една и съща статия която преди дни е била ок , и след това като я споделям прави мизерий
 
От: От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Виж да не ти се дублира ог: , ако не има добри плъгини специално за тая работа. Иначе Фейсбука е бъгав да , случвало ми се е да дебъгвам по 3 пъти една и съща статия която преди дни е била ок , и след това като я споделям прави мизерий

Не, няма дублиране на ог таг. Явно facebook си правят някакви мизерии, защото одеве в няколко страници шернах линк и излезе всичко точно само на 2 от тях...
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Странно , аз имах проблем 2 месеца със сайта ми с тъпия фейсбук шер,накрая го оправих , но при мен се дублираше ог: . После се оправи от самосебеси.Незнам дали не е било от темата , защото я смених,
 
От: Проблем със споделянето на линкове от WP във фейсбук

Странно , аз имах проблем 2 месеца със сайта ми с тъпия фейсбук шер,накрая го оправих , но при мен се дублираше ог: . После се оправи от самосебеси.Незнам дали не е било от темата , защото я смених,

При мен проблема го има в 80% от случаите е с нови линкове, които до сега не са споделяни.
 

Горе