Проблем със стартиране на лаптоп HP

Welder

Active Member
Имам проблем с един лаптоп HP. От известно време не ще да се пуска, или се пуска от дъжд на вятър. Когато го пусна, лаптопа светва, пуска си вентилатора както си му е реда, но не пали екрана. Седи така няколко секунди и се рестартира. Понякога след рестарта се рестартира пак, понякога седи включен, но без да пали екрана. В редките случай, когато тръгва, работи известно време и изведнъж се рестартира и познатата песен започва на нов глас. Пробвах почти всичко. За начало преинсталирах Уиндовса (Win7), дори извадих и целия харддиск, но без ефект. Следващото ми предположение беше, че има проблем с RAM-та. Има две платки памет. Въртях ги, ту едната, ту другата, ту на единия слот, ту на другия и в интерес на истината веднъж проработи, но за малко. Реших да махна цялата памет, не става и не става. Дори не пищи, че няма памет. Черен екран без каквито и да е признаци на биос. Та това ме навежда на мисълта, че има проблем с биоса. За известно време извадих и батерията на биоса, но не помогна. Дори няма как да му флашна биоса щото не пали... абе омагьосан кръг. Ще ми от полза да чуя и вашето мнение за това, какъв може да е проблема и как да го разреша.

Благодаря!
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Добре дошъл в клуба на прецаканите с HP.
Току що на моя му набих 2 рестарта докато тръгне нормално,а е на 8 месеца страшен боклук.
Преди имах ACER кучи марка ама това HP ми разказа играта - прегрява ама яката(сезонен лаптоп може да се ползва само зимно време) смених 3 подложки и не става и не става.
Бавен ама много а няма нищо на него , батерията не държи ,абе ако питаш мен вземи го подари на някой който мразиш да му тегли лятото :) не се занимавай с ремонти
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Аз имах ACER със същия проблем, не ще да тръгва. Четох на много места и навсякъде пишат едно - умрял биос. Стои като паметник сега и чака някаква идея за ремонт.
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

В сервиза какво ти казват? Най-вероятно прецакана дънна платка - проблем решаващ се с чисто нова такава и ако не е гаранционен няколко стотин лева...
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

М-да, точно така. Той и затова още стои ( в размисъл:)).
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Ivan Zidarov каза:
Тоя НР да не е DV6000 серията?
Да, точно от тази серия е!

bobi98 каза:
Мига ли caps lock,и колко пъти?
Не, не мига.
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

На външен монитор пали ли?
Като натиснеш бутона за включване какво чуваш, ако е само завъртане на диска и нищо друго след това т.е. единствено ти свети лампичката за използване на диска или за индикация че компютъра работи то тогава си за термообработка на дъното (около 60лв.)
Префлашване на BIOS няма да го оправи, проблема най-вероятно е хардуерен.
Ако пък ти пали с външен монитор тогава ти е ясен проблема от къде идва :)
Пиши за развитие да го оправим тоя лаптоп :)
Ако си от София, make the call, ше го разкостиме докато не се оправи :)
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Ако беше стационарен, щях да те посъветвам да смениш захранването. Хард-диска също може и да не ще да запали и да прецъква, но според мен най-вероятно е от рам-та. Вземи идентична плочка от някой познат пак с такава стойност (примерно 1 гб, ако е толкова) и сложи само на единият слот. Може да и да му прегрява процесора от много прах в него и датчиците му да го изключват. Тъкмо се замислях за едно HP и мерси, че ме отказахте навреме :D
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

DELL имат добри модели на атрактивни цени и са доста по-добре от HP ( лично мнение )
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Вариантите са много, но аз залагам на рам или батерия на биоса. Обърни внимание, като го запалиш дали ти е запазило датата и часа на биоса. Ако е реснат, може да помислиш да пробваш да смениш батерията на биос-а.
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Щом си пробвал всякакви комбинации с памет и слотове (ползвайки само една плочка) едва ли е от паметта. Едва ли и двете плочки са се повредили или и двата слота. Най-вероятно нещо по дъното или захранването. Не видях да казваш, че си го почистил. Изчисти прахта, понякога върши чудеса.
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

тогава си за термообработка на дъното
Каква е тази термообработка на дъното?

Тая серия се "слави" с отлепване на чипове... По симптомите това трябва да е проблема, за това и нарочно запитах дали е от тая серия лаптопа.
Сега вариантите са печене във фурна за да се спои тоя чип(лично не съм го правил, но съм гледал процеса - хем интересно, хем страшно) или в сервиз да те оръсят около 300лв и да си го ползваш още известно време - колко точно не се знае защото и на следващия ден може да се финишира, или инвестиция в нов
И на мен ми мина през ума, че може да е нещо подобно. Това с печенето във фурна звучи доста хеви метъл. Сериозно ли може така да се оправи подобен проблем? :) Как да разбера кой чип се е отлепил?
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Ами да ти кажа, ако ти искат един чувал с пари да ти го фикснат и предпочиташ да си вземеш нов, аз бих рискувал с печенето, вместо да седи и да бере прах :)

Ето и процеса: http://www.youtube.com/watch?v=Tn57vUR0ybE
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Здравейте имам проблем с моя HP , след инсталиране на windows 10 не иска да се стартира и стои само на иконата HP и не мърда моля помогнете
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Здравейте имам проблем с моя HP , след инсталиране на windows 10 не иска да се стартира и стои само на иконата HP и не мърда моля помогнете

Сервиз. `
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

И аз съм за мнението на Иван Зидаров. Мирише точно на прегряло видео. Голям процент на Hp точно това ги боли. Процеса с печката работи но за X време. Ако не искаш да се прецакаш то отиди в някои сервиз и нека те да ти го направят това. 60 80 лв е.
 
От: Проблем със стартиране на лаптоп HP

Имам проблем с един лаптоп HP. От известно време не ще да се пуска, или се пуска от дъжд на вятър. Когато го пусна, лаптопа светва, пуска си вентилатора както си му е реда, но не пали екрана. Седи така няколко секунди и се рестартира. Понякога след рестарта се рестартира пак, понякога седи включен, но без да пали екрана. В редките случай, когато тръгва, работи известно време и изведнъж се рестартира и познатата песен започва на нов глас. Пробвах почти всичко. За начало преинсталирах Уиндовса (Win7), дори извадих и целия харддиск, но без ефект. Следващото ми предположение беше, че има проблем с RAM-та. Има две платки памет. Въртях ги, ту едната, ту другата, ту на единия слот, ту на другия и в интерес на истината веднъж проработи, но за малко. Реших да махна цялата памет, не става и не става. Дори не пищи, че няма памет. Черен екран без каквито и да е признаци на биос. Та това ме навежда на мисълта, че има проблем с биоса. За известно време извадих и батерията на биоса, но не помогна. Дори няма как да му флашна биоса щото не пали... абе омагьосан кръг. Ще ми от полза да чуя и вашето мнение за това, какъв може да е проблема и как да го разреша.


Благодаря!


Заминало-прегряло видео. Може да се смени но не е евтино...
 

Горе