Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

brachi

New Member
Здравейте!

Скалъпих от тук, от там един java script код с помощта на някои сайтове. Този код служи за смяна на картинката на бутон като се мине с мишката през него (OnMouseOver).

В обикновен HTML документ всичко е както трябва. След като го сложа в Блогър обаче и запаметя темплейта нищо не се получава. След като отворя отново редакцията на HTML кода виждам, че кода, който съм въвел е променен. НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ЗАЩО СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА. Явно заради автоматичната промяна кода не иска да се изпълни.

Кода, който въвеждам е

onMouseOver="hiLite('mg','mg2')" onMouseOut="hiLite('mg','mg1')" - това е част от а href tag

кода, който се получава е

onMouseOut='hiLite('mg','mg1&apos: )' onMouseOver='hiLite('mg','mg2')'

Нещо блогър не иска да ми приеме кавичките и ги трансформира в ей тези извращения, които виждате. Как мога да го оправя. Благодаря ви :)
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

BullBlogger, това беше първото, което пробвах, още много преди да реша да пусна поста тук. :)

По този начин дава съобщение за грешка и не иска да запамети шаблона.

Проблема е във външните кавички ми се струва "".

Защо така се получава? Оформлението на Blogger не е ли HTML?
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

cybervn, и с адсенс конвентора не става. Пак дава съобщение за грешка.

Open quote is expected for attribute "{1}" associated with an element type "onMouseOver".

Благодаря ви все пак за мненията.
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

чакай да изясним едно нещо - ти въвеждаш ли кода или го пействаш от някъде? пейстни го първо в ноутпад и оттам в блогър и без двойни кавички. не разбрах, кое си пробвал
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

Всичко е от Notepad :)

Имах предвид, че съм пробвал варианта с кавичките, който ти ми предложи.

Дава грешка. Когато обаче заградя скобите с двойни кавички "", го запаметява без грешка, но като вляза, кода е променен :)
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

Защо така се получава? Оформлението на Blogger не е ли HTML?

XML мисля, че е. Blogger е смахнат и може да не стане както и да пробваш. Аз се опитвах да сложа адсенс код в постовете, конвертирах го какво ли не го правих и не стана.

За Blogger можеш да си избереш един готов шаблон, по преправяш го малко колкото позволява и това е, ако се мъчиш да си правиш шаблон или да слагаш някакви по сериозни неща я станат-я не, само ще си имаш ядове. :)
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

Използвай Notepad++ (и го препоръчвам на всички като текстов редактор) и си гледай енкодинга.
Фрее е :wink:
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

пробва ли да пуснеш кода в gadget баси там трябва да работи!
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

В Gadjet работи безпроблемно. Работата е там, че това е бутон в менюто в хедъра. Няма как да го сложа в гаджет и трябва да мажа директно в шаблона :)
 
От: Проблем с КАВИЧКИТЕ в HTML кода на Blogger

Здравейте!

Скалъпих от тук, от там един java script код с помощта на някои сайтове. Този код служи за смяна на картинката на бутон като се мине с мишката през него (OnMouseOver).

В обикновен HTML документ всичко е както трябва. След като го сложа в Блогър обаче и запаметя темплейта нищо не се получава. След като отворя отново редакцията на HTML кода виждам, че кода, който съм въвел е променен. НЕ МОГА ДА РАЗБЕРА ЗАЩО СЕ ПОЛУЧАВА ТАКА. Явно заради автоматичната промяна кода не иска да се изпълни.

Кода, който въвеждам е

onMouseOver="hiLite('mg','mg2')" onMouseOut="hiLite('mg','mg1')" - това е част от а href tag

кода, който се получава е

onMouseOut='hiLite('mg','mg1&apos: )' onMouseOver='hiLite('mg','mg2')'

Нещо блогър не иска да ми приеме кавичките и ги трансформира в ей тези извращения, които виждате. Как мога да го оправя. Благодаря ви :)

Пробвай с това:
Код:
onMouseOver=hiLite('mg','mg2')  onMouseOut=hiLite('mg','mg1')
Ако не стане пробвай така:
Код:
onMouseOver='hiLite(\'mg\',\'mg2\')'  onMouseOut='hiLite(\'mg\',\'mg1\')'
 

Горе