Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

sabuke

New Member
Имам проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк - при опит да си изтегля парите в Италия от банкомат на банката ми изписва , че няма връзка и операцията не може да се осъществи. Звъня в България на УниКредит и ми казват , че при тях изобщо не е отчетено картата да е ползвана и да опитам пак. За една седмица минах поне през 20 банкомата в Милано, на всеки опитвах по няколко пъти и всеки път едно и също: няма връзка ! Има ли някой представа какъв е проблемът, защото от УниКредит твърдят, че такъв няма!Картата е издадена преди месец.
 
Пробвай на пос терминал в някоя банка да телглиш утре


Иначе аз въобще не бих им се доверил на такива маестрота (много са ми екзотични) единственото им предимство е че са евтини (относително) щото има безплатни визи електрон без такси за поддръжка итнт...
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Ето за това е хубаво като се ходи в чужбина да си издаваш една Маестро и една Виза Електрон или Vpay. По принцип се случва картата да е връчена, но служителя да е забравил да я активира, (Казвам ти го като бивш служител на Банка ) но щом казваш ,че си звънял и са казали ,че проблема не е в тях ... По принцип веднага като вкараш картата ли ти изписва това , или те допуска да въведеш PIN и след това ти дава грешка ?
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Ако си минал през скимиращо устройство без да се усетиш и после не са успели да се свържат с теб - не бих се учудил да прави такива проблеми. На мен наскоро ми се случи... цяла седмица бях без карта, докато разберат какво Й е, но после ме извикаха в единия офис, обясниха ми за какво става въпрос и оправихме проблема.
 
Да, в чужбина се ходи само с Visa, Mastercard, AmericanExpress, Discovery и подобни. Тези измислени маестрота са леко несигурни. Аз имам и от както не ми плащат заплатата там (от много време) съм я махнал. За нищо не става. Даже не знам защо я предлагат. Нямам нищо против този тип карти, но аз лично никога няма да тръгна с такава в чужбина. Намери техен офис в Италия: http://www.unicreditgroup.eu/en/Culture/Italy.htm

Покажи им картата и проблема и те ще ти дадат решение. ;)
 
А в България пробвал ли си я тази карта? Казваш, че е от преди месец, ако не си я ползвал тук поне веднъж, може и да не е активна! Аз имах подобен проблем!
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Това ,че са под една шапка , не значи ,че са една банка. За тях картата от Уникредит Булбанк е карта от друга банка и решение не могат да дадат.
Относно това дали картата е била блокирана поради заплаха ,че е намерено скимиращо устройство , като се е обадил в БГ да съобщи за проблема , щяха да кажат ,че картата е блокирана поради риск. Освен ако някой служител не си с свършил работата , понеже не му се е занимавало. Често се случва.
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Просто този вид карта не я приемат. Посети търговски обект, който приема Mestro и пробвай с малка сума.
Другият изход е да се оглеждаш за банкомат, който има специално обозначение, че приема карти Maestro.
 
От: Re: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Пробвай на пос терминал в някоя банка да телглиш утре

Идеята да си извадя дебитна карта Maestro на УниКредит бе такава, че като тегля от техен банкомат в чужбина, услугата е безплатна. Затова и не пробвам на пос терминал в някоя друга банка
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

. По принцип веднага като вкараш картата ли ти изписва това , или те допуска да въведеш PIN и след това ти дава грешка ?

Въвеждам PIN и след това
 
От: Re: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

А в България пробвал ли си я тази карта? Казваш, че е от преди месец, ако не си я ползвал тук поне веднъж, може и да не е активна! Аз имах подобен проблем!

Пробвах я - работи
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Това ,че са под една шапка , не значи ,че са една банка. За тях картата от Уникредит Булбанк е карта от друга банка и решение не могат да дадат.

Това е 100% вярно
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Колко интересно............

току-що говорих с едно момче тук в Милано – BG студент и какво се оказа. Родителите му три години му изпращали пари чрез Maestro на същата банка и от два-три месеца той има същия проблем , но мислел, че картата се е прецакала.
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

От Уникредит по-голями палячовци няма .... Допреди година и половина им бях клиент .... маймуните 3 пъти ми блокират картата (заради съмнения, че може да има измама), а тегля от 3 или 4 различни банкомата по принцип. Последния път ми я блокираха, заради плащането ми на комунални сметки през EPAY!, които плащам всеки божи месец в продължение на години. На всичкото отгоре не благоволиха нито веднъж да ми се обадят, когато ми я блокират, а ми имат телефоните да ми звънят с промоцийки и какво ли не, защото виждат какъв ми е паричния поток там ... смешници долни. Последното нещо - капката, която преля чашата е следната случка: Изтичаше ми картата след 1 седмица. Обаждам се в централата, за да ги питам в кой техен клон мога да си взема новата карта и от там ми отговарят, че картИТЕ ми се намират в централата им на площад Св. Неделя. Изрично ги питам дали са там, защото предното ми подновяване на картата беше в квартален клон и ми казаха, че следващата ми карта ще бъде издадена при тях (в кварталния клон - да). Отивам в централата, на нужното гише ... давам си старата карта + личната карта ... пипона ми обяснява, че щели да ми издадат 2 карти - една за банкомати и една за интернет разплащания?! Пияна работа .... и тука идва цирка. Малоумника (надявам се вече да не работи там и да са го уволнили) точно 35 минути се рови в някви кашони, класьори и класьорчета, без да ми обели една дума, да изчакам, да съм търпелив, да се извини за неудобството, което ми създава .... и накрааая, накрая тоя тъпанар ми съобщава, че едната карта (тази за интернет разплащанията) била тука (в централата), а другата ми карта се намира в кварталния клон. Казах му да извика мениджъра им, обясних му как точно в тоя момент ме губят като клиент, помолих ги да ми дадат молба за закриване на сметка и ги отебах.
Не стига това, а след половин година тия МАЛОУМНИЦИ ми звънят с промоции и ми обясняват, че като техен ЛОЯЛЕН клиент (Уат дъ фак?!) имам спИцилани отспъпки. Добре, че девойчето на телефона беше с нежно и мило гласче, та просто й обясних, че преди половин година съм си закрил сметката в тяхната смотана банка, тя ми помълча малко и ми пожела приятен ден.

Иначе мога да кажа ЕВАЛА на изпълнителния директор - г-н Харпацумян, грижи се за служителите си и то яко, обаче те за банката, която управлява - НЕ.
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

По принцип Уникредит се е оформила като бизнес банка за едрите фирми. Дребният клиент там не е фактор. Сменете банката, при условие че получите по-подходящи условия. По правило, последната дебитна карта, се преиздава аутоматично от клона издател. Но въпреки всичко, е трябвало да заявите с молба, издаването й в друг клон.

Успех с БанкИтИ!
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Колко интересно............

току-що говорих с едно момче тук в Милано – BG студент и какво се оказа. Родителите му три години му изпращали пари чрез Maestro на същата банка и от два-три месеца той има същия проблем , но мислел, че картата се е прецакала.

Maestro не е средство за изпращане на пари. А опциите, които съдържа една дебитна карта за разплащане.
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

Maestro не е средство за изпращане на пари. А опциите, които съдържа една дебитна карта за разплащане.

стига буквализъм, човека пише, че парите* НЕ МОГАТ да се изтеглят от картата, за което е цялата тема

* - много ясно, че са преведени по I-BAN-a на сметката, към която е картата
 
От: От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

стига буквализъм, човека пише, че парите* НЕ МОГАТ да се изтеглят от картата, за което е цялата тема

* - много ясно, че са преведени по I-BAN-a на сметката, към която е картата

Човека, да се обади в Борика, където имат обслужващ център. Друго не може да направи.
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

каква Борика пък сега?! човека има сключен договор с Уникредит Булбанк...
 
От: Проблем с дебитна карта Maestro на УниКредит Булбанк

каква Борика пък сега?! човека има сключен договор с Уникредит Булбанк...

Кой обслужва картата според теб? Погледни в плика на всяка карта, какви контакти са дадени :)
 

Горе